Pierwsze kroki w branży ubezpieczeniowej w kraju nad Wisłą

kraje byłego bloku socjalistycznego to szybko rozwijający się rynek ubezpieczeń. Jest to stale dobry czas na rozpoczęcie biznesu w tej dziedzinie gospodarki.
Pragnąc zacząć biznes w branży ubezpieczeniowej jako pośrednik ubezpieczeniowy na samym początku musimy uzyskać pozwolenie do wykonywania czynności agencyjnych.

kurs agenta ubezpieczeniowego

Autor: A. Birkan ÇAGHAN
Źródło: http://www.flickr.com
pośrednik ubezpieczeniowy

Autor: Heather
Źródło: http://www.flickr.com
W tym celu powinniśmy wybrać zakład ubezpieczeń, z którym zamierzamy rozpocząć współpracę. Musimy odbyć kurs oraz zdać egzamin. Szczegółowe warunki określające możliwość uzyskania uprawnień przedstawiają rozporządzenia ministra. Jeżeli w przeszłości nie mieliśmy kontaktu ze akwizycją polis, to kurs agenta ubezpieczeniowego trwa 152 godziny. Kandydat na pośrednika ubezpieczeniowego uzyska informacje z gałęzi ubezpieczeniowej, a równocześnie technik akwizycji, etyki zawodowej i przepisów prawa. Podczas kursu zostaną także przedstawione polisy oraz funkcjonowanie zakładu ubezpieczeń na rzecz którego pośrednik ubezpieczeniowy będzie wykonywał czynności agencyjne. Po zaliczeniu egzaminu następuje podpisanie umowy agencyjnej z wskazanym firmą ubezpieczeniową. Następny krok to zapis do rejestrów agentów ubezpieczeniowych. Nie można zapomnieć, że wybierając inny zakład ubezpieczeń będziemy musieli przejść ekstra szkolenie tzw.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, to obejrzyj dodatkowe info (www.franklincovey.pl/szkolenia/skuteczny-wizjoner-jak-przekonujaco-komunikowac-strategie/). Znajdziesz je na następnej stronie, którą opracowaliśmy pod poniższym linkiem.

„produktowe” liczące 48 godzin. Z kolei jeśli sprzedajemy polisy jako pracownik u danego pośrednika, a zamierzamy zmienić szefa, a nie firmę ubezpieczeniową nie będzie potrzeby przejścia dodatkowych kursów.

Puste pomieszczenie

Autor: Matt Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Na samym początku powinna też paść decyzja czy działamy na wyłączność czy podejmiemy współpracę jako multiagent. Każda decyzja przysparza profity jednocześnie dla klienta jak i pośrednika.

Należy rozpoznać oczekiwania przyszłych nabywców sprzedawanych przez nas polis. Powinniśmy też przeanalizować czy będziemy funkcjonować jako agent ubezpieczeniowy na własną rękę czy posiadając kurs agenta ubezpieczeniowego podejmiemy pracę w biurze ubezpieczeń.

, , , ,

Related posts

Zarządzanie swoją firmą

Prowadzenie swojego przedsiębiorstwa związane jest z wieloma przywilejami, ale również dużą liczbą powinności. Do przywilejów należy na przykład możliwość samodzielnego zarządzania swoją karierą i pracowanie jako swój własny szef.

Pit trzydzieści sześć wypełniany online – a więc, w jaki sposób rozliczyć ową deklarację samemu w sieci oraz stacjonarnie

W jaki konkretny sposób można rozliczyć się z deklaracji PIT? Co naszym osobom bywa do tego potrzebne, szczególnie gdy chodzi o napomknięty w temaciku PIT o numerze trzydzieści sześć? Jak ma możliwość wyglądać podpis do każdziutkiego rodzaju sposoby uzupełnienia deklaracji? To wszyściutko i jeszcze bardziej dużo bez najbardziej małego problemu wynajdziesz dzisiaj w naszym nowiutkim artykuliku, poświęconemu PIT-owi o numerku 36!

Dostatni rynek dostawców rozwiązań telekomunikacyjnych – intensyfikacja call center

Metody sprzedaży są aktualnie wciąż polepszane i często pokazują się ciekawsze i bardziej skuteczne techniki. Tyczy się to tak samo sprzedaży bezpośredniej jak i pośredniej, jaka zazwyczaj jest realizowana w ramach telemarketingu. Specjalność ta tworzy dzisiaj jedną z ciekawszych i bez wątpienia niezmiernie przyszłościowych, co powoduje, że zainteresowanie nią cały czas wzrasta.

Zabrakło ci pieniędzy? Poznaj przymioty chwilówek

Nie każdy może sobie na wszystko pozwolić, szczególnie ze względu na za małe przychody. Aby szybko pozyskać gotówkę na wymarzony sprzęt do salonu albo na nowe łóżko do sypialni, dobrze jest ubiegać się o kredyty chwilówki Kraków. Mają wiele zalet, nie tylko możliwość ekspresowego otrzymania gotówki. Co jeszcze jest ich niezaprzeczalnym przymiotem?

Które istotne dane i informacje trzeba umieścić pisząc CV?

Moment poszukiwania pracy jest jednym z najważniejszych w życiu. Człowiek spręża się ze wszystkich sił, żeby wyszukać taką pracę w której może się dopełniać oraz będzie przynosiła sukcesy. Natomiast nim to wszystko stanie się człowiek jest zobligowany do sporządzenia CV oraz czasami listu motywacyjnego. Z wyglądu proste zadanie, tymczasem kiedy się nad tym usiądzie nie będzie już tak wesoło. Dlaczego?

Handlowiec – płace, komentarze i opinie

By móc uprawiać zawód handlowca konieczne jest ukończenie technikum, które daje tytuł technika handlowca. Jednostka, jaka stawia na edukację w owym kierunku winna być ambitna, przebojowa, określać sobie śmiałe cele a także konsekwentnie je realizować.

Latest posts

Eko przedmioty cieszą się coraz większą popularnością

Tendencja na ekorzeczy na dobre zagościła do życia wielu rodzin. Przejawia się to w licznych przypadkach, począwszy od jedzenia, przez wyposażenie wnętrz, ubiór a skończywszy na produktach dla dzieci jak np. oczywiście zabawki. Ekologia łączy się również z troską o środowisko. Otaczanie się naturalnymi produktami w znaczący sposób polepsza nasze samopoczucie. Dodatkowo istotne jest to, że jesteśmy też zdrowsi, kiedy troszczymy się o to, co spożywamy.

Ładne i nowoczesne mieszkania od dewelopera na Dolnym Śląsku

Współcześnie w kraju – a szczególnie we Wrocławiu – rynek mieszkaniowy jest wysoce dynamiczny. Dlatego teraz mieszkania są wysoce poszukiwane – sporo osób pragnie również wprowadzić się „na swoje”. W sytuacji kiedy zwłaszcza poszukiwane są wysokojakościowe, najnowsze mieszkania, świetnym rozwiązaniem jest kupienie albo wynajem mieszkania od dewelopera. W ten sposób można zyskać mieszkanie z pierwszej ręki, nierzadko w wysoce przystępnych cenach i w znacznie korzystnej lokalizacji.

Do czego wykorzystuje się granit?

Granit od zawżdy stanowi podstawowy materiał w budownictwie. Wynika to z tego, iż jest on jednym z najbardziej trwałych i wytrzymałych materiałów. Ponadto jest ekologiczny oraz nie wymaga wielu konserwacyjnych zabiegów, dzięki czemu nie jest trudno zachować jego wiecznotrwałe piękno.

Co to są tryskacze oraz jak one funkcjonują?

W wypadku wystąpienia pożaru instalacje tryskaczowe samodzielnie uruchamiają proces gaszenia i alarmują właściwą jednostkę straży pożarnej.
Tryskacze gaśnicze są po prostu połączone w strukturę przewodów rurowych i są umieszczone pod stropami.

Zarządzanie swoją firmą

Prowadzenie swojego przedsiębiorstwa związane jest z wieloma przywilejami, ale również dużą liczbą powinności. Do przywilejów należy na przykład możliwość samodzielnego zarządzania swoją karierą i pracowanie jako swój własny szef.