Pierwsze kroki w branży ubezpieczeniowej w kraju nad Wisłą

kraje byłego bloku socjalistycznego to szybko rozwijający się rynek ubezpieczeń. Jest to stale dobry czas na rozpoczęcie biznesu w tej dziedzinie gospodarki.
Pragnąc zacząć biznes w branży ubezpieczeniowej jako pośrednik ubezpieczeniowy na samym początku musimy uzyskać pozwolenie do wykonywania czynności agencyjnych.

kurs agenta ubezpieczeniowego

Autor: A. Birkan ÇAGHAN
Źródło: http://www.flickr.com
pośrednik ubezpieczeniowy

Autor: Heather
Źródło: http://www.flickr.com
W tym celu powinniśmy wybrać zakład ubezpieczeń, z którym zamierzamy rozpocząć współpracę. Musimy odbyć trenerom (zobacz sprawdź) oraz zdać egzamin. Szczegółowe warunki określające możliwość uzyskania uprawnień przedstawiają rozporządzenia ministra. Jeżeli w przeszłości nie mieliśmy kontaktu ze akwizycją polis, to kurs agenta ubezpieczeniowego trwa 152 godziny. Kandydat na pośrednika ubezpieczeniowego uzyska informacje z gałęzi ubezpieczeniowej, a równocześnie technik akwizycji, etyki zawodowej i przepisów prawa. Podczas kursu zostaną także przedstawione polisy oraz funkcjonowanie zakładu ubezpieczeń na rzecz którego pośrednik ubezpieczeniowy będzie wykonywał czynności agencyjne. Po zaliczeniu egzaminu następuje podpisanie umowy agencyjnej z wskazanym firmą ubezpieczeniową. Następny krok to zapis do rejestrów agentów ubezpieczeniowych. Nie można zapomnieć, że wybierając inny zakład ubezpieczeń będziemy musieli przejść ekstra szkolenie tzw.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, to obejrzyj dodatkowe info (www.franklincovey.pl/szkolenia/skuteczny-wizjoner-jak-przekonujaco-komunikowac-strategie/). Znajdziesz je na następnej stronie, którą opracowaliśmy pod poniższym linkiem.

„produktowe” liczące 48 godzin. Z kolei jeśli sprzedajemy polisy jako pracownik u danego pośrednika, a zamierzamy zmienić szefa, a nie firmę ubezpieczeniową nie będzie potrzeby przejścia dodatkowych kursów.

Puste pomieszczenie

Autor: Matt Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Na samym początku powinna też paść decyzja czy działamy na wyłączność czy podejmiemy współpracę jako multiagent. Każda decyzja przysparza profity jednocześnie dla klienta jak i pośrednika.

Należy rozpoznać oczekiwania przyszłych nabywców sprzedawanych przez nas polis. Powinniśmy też przeanalizować czy będziemy funkcjonować jako agent ubezpieczeniowy na własną rękę czy posiadając kurs agenta ubezpieczeniowego podejmiemy pracę w biurze ubezpieczeń.

, , , ,

Related posts

Czy zainteresują nas oferty pracy dla opiekunek?

Od czasu do czasu jest tak, że nie możemy wyszukać zatrudnienia w swoim kraju, albo nie podobają nam się jej wytyczne. Wtenczas potrzeba popatrzeć na to, co jest proponowane gdzieś indziej, szczególnie kiedy poznaliśmy języki obce przynajmniej w stopniu podstawowym.
Jakie są ogłoszenia praca Monachium ma szansę nam udowodnić ich dużo
Gdy chcemy poszukać jakiejś interesującej pracy, to powinniśmy zobaczyć określone ogłoszenia.

Zamień pieniądze po atrakcyjnym kursie

Odkąd w kraju nastała opcja korzystania z tanich linii lotniczych, mieszkańcy podróżują częściej niż dotychczas. Wakacje w Grecji, weekend w Londynie czy Berlinie - to wszystko nie są wielkie koszta, przy odpowiedniej organizacji wycieczki.

Rozliczanie się obywateli z Urzędem Skarbowym przez internet

Rozliczanie się mieszkańców z US przez sieć, to coraz bardziej popularna forma rozliczania się Polaków. Współczesne oprogramowania posiadają jasną i zrozumiałą instrukcję obsługi, przejrzysty interfejs i sporo uproszczeń, jakie powodują, że rozliczenie pitu online jest faktycznie proste.

Jakie usługi księgowe będą nam tu przedstawiane?

Jeśli mamy małą działalność gospodarczą oraz nie bardzo nas stać na to, aby przyszykowywać odmienny etat dla księgowego, dla którego i tak trudno będzie nam wyszukać troszkę przestrzeni, to warto się zastanowić, jakie jeszcze kolejne ewentualności mamy tutaj do wybrania.

Latest posts

Sztaplarka i inne maszyny magazynowe 

W wielu pracach w magazynie albo na roli nieraz przydają się pewne maszyny, znacznie przyśpieszające robione działania. Mogą to być nadzwyczajne ciągniki i również wózki. Najczęściej takiego typu sprzęt nie bywa przy takim zbyt drogi i jest dostosowany do wymogów a, także możliwości pieniężnych zwykłych klientów, zajmujących się głównie transportem.

Co zabrać na wakacje nad morzem?

Prawdopodobnie wielu z nas śni o arkadyjskim, wakacyjnym relaksie nad wodą. Odpoczynek, szum fal, promienie słońca – wszystko czego trzeba do szczęścia.
Warto jednak się do takowego wypoczynku stosownie spakować, ażeby na miejscu niczego nie brakowało.

Artykuły budowlane – czemu warto się przyjrzeć

W dzisiejszych czasach trzeba przyłożyć się mocno do każdej budowy. Podczas remontowania mieszkania warto zatroszczyć się o bardzo dużą ilość kwestii związanych z kupowaniem cudownych materiałów budowlanych. W tym celu bez wahania trzeba się przyjrzeć rodzajom artykułów budowlanych.Czy lepiej kupować tani,o czy mocniej nastawić się na wysoką jakość, wybrać artykuły budowlane najwyższej jakości, które zapewniają długotrwałość budowli?

Izolacja od wody właściwa przy konstrukcjach różnorakiego rodzaju

O tym jak nadzwyczaj znacząca jest odpowiednia izolacja ma świadomość najpewniej każdy, kto chociaż raz zetknął się z budowlanką. Jednakowoż nie znaczy to, że dobre produkty są powszechnie osiągalne. Niekiedy trzeba się trochę nachodzić, by odnaleźć odpowiednią firmę proponującą powyższe rozwiązania. Z tej przyczyny w poniższym tekście zostanie przedstawiony doskonały wytwórca cieszący się ogólnym poważaniem.