Co jaki okres czasu należy robić tzw. przegląd swojej gaśnicy?

Gaśnica samochodowa to obligatoryjny element oprzyrządowania każdego pojazdu. Określa to kodeks drogowy. Jednak każde tego typu narzędzie należy co jakiś czas kontrolować.
Robi się to podczas wykonywania badania o nazwie przegląd gaśnicy.

Nie należałoby jednak mylić pojęć czasu jej gwarancji z okresem przydatności do użycia. Gwarancji udziela wytwórca gaśnicy (zwykle na okres 5 lat od daty jej wyprodukowania), natomiast przegląd dalej do biuroinwest.pl/oferta/przeglady-techniczne-budynkow/ techniczny przeprowadzany jest przez UDT. W zależności od rodzaju gaśnicy okres legalizacji jest dopasowany do danego środka gaszącego. W wypadku tzw. gaśnic śniegowych wynosi 10 lat, natomiast proszkowych – sześć lat. Nie jest to jednak równoważne z typowym przeglądem pojazdu, który powinniśmy wykonywać co rok. Jest tak dlatego, że nawet jeśli okres gwarancji jest dłuższy niż okres legalizacji, to wyższość nad regulaminem producenta ma rodzime prawo.
przegląd gaśnicy

Autor: Andreshiro
Źródło: http://www.flickr.com

Tego typu przegląd gaśnicy polega na kontroli technicznej przez wykwalifikowanego specjalistę oraz ew. naprawie znalezionych w czasie badania (zobacz by porównać) wad. Po przeprowadzeniu takiego kontroli, w przypadku uznania jej za sprawną, umieszczana jest na niej naklejka z podaną datą kolejnego badania technicznego. Warto zatem go sprawdzać, aby nie mieć nieprzyjemnej niespodzianki w najmniej oczekiwanej chwili. Tego typu badanie nie jest drogie (opłata wynosi około.

10zł) a warto je wykonać, aby posiadać pewność, że w wypadku niebezpieczeństwa nie będziemy bezsilni. Warto wykonać również legalizację gaśnicy nawet pomimo faktu, że kodeks drogowy w żadnym artykule nie nakłada na kierującego przymusu przeprowadzania wspomnianej legalizacji.

, , ,

Related posts

Przydatne zalecenia, które pomogą wybrać odpowiednie biuro rachunkowe

Nie każdy posiada kompetencje w dziedzinie rachunkowości, zatem jeżeli zaczyna prowadzić swoją działalność gospodarczą, powinien wybrać właściwe biuro rachunkowe Olsztyn. Kilka użytecznych porad pomoże podjąć trafne decyzje oraz ustrzec się kłopotów powiązanych z kwestiami finansowymi.

Meritum pakiet bez granic

Gdy mamy firmę to chcielibyśmy żeby przynosiła ona duże dochody. Tak, więc, gdy poszukujemy najlepszych rozwiązań, by działać na jak najwyższym poziomie powinniśmy zapoznać się z ofertę banku Meritum.

Zestawienie kredytów gotówki

Każdemu chyba z nas w pewnym momencie braknąć może środków finansowych na jakieś zakupy. Czy ma to być samochód, lodówka czy na przykład wymarzona wycieczka, to w każdym z tych przypadków możemy albo zrezygnować z wymarzonego zakupu, lub jakąś metodą zorganizować potrzebne środki.

Dzisiaj łatwo wyszukać nie tylko korzystną cenowo, ale i dopasowaną lokalizacyjnie ofertę biura rachunkowego

Prowadzenie działalności gospodarczej wymaga posiadania nie tylko wyjątkowych umiejętności organizacyjnych oraz gwarantowania wysokich standardów podczas oferowania usługi czy produktu. W dzisiejszych czasach, żeby nasz interes dobrze się rozwijał, musimy pamiętać także o jego stronie finansowej. Jest to kwestia arcyważna, gdyż jej zaniedbanie grozi nam finansowym krachem, czy też nawet konsekwencjami karnymi.

Biuro rachunkowe

Współcześnie wielką ilość trudności z kwestiami biznesowymi są w stanie pomóc rozwiązywać doświadczeni fachowcy, dla których rachunkowość albo księgowość nie posiadają żadnych sekretów. Dobrze w razie różnorodnych problematycznych kwestii nie zwlekać za dużo i zaczerpnąć kilku istotnych uwag w konkretnych kwestiach. Do tego gatunku problemów należą niewątpliwie liczne problemy z płatnością w większości wypadków również z przeliczaniem stóp procentowych. Biuro rachunkowe pomoże prosto rozwiązać takiego rodzaju kwestie.

Latest posts

Atrakcyjne systemy ogrodzeniowe – w jakich miejscach je kupić?

Przedsiębiorstwo już od ponad 25 lat projektuje oraz produkuje systemy ogrodzeniowe, które są odpowiedzią na oczekiwania nowoczesnej architektury. Systemy ogrodzeniowe gwarantują nowe efekty przestrzenne, estetyczne oraz użytkowe, łącząc niepowtarzalny design z uniwersalnością zastosowań. Jednocześnie bogate doświadczenie w produkcji sit przemysłowych do filtracji i separacji sprawia, iż w procesach produkcyjnych przedsiębiorstwo wykorzystuje zaawansowane technologie, zapewniające wyjątkową trwałość oraz dokładność wykonania wszystkich produktów.

Przydatne zalecenia, które pomogą wybrać odpowiednie biuro rachunkowe

Nie każdy posiada kompetencje w dziedzinie rachunkowości, zatem jeżeli zaczyna prowadzić swoją działalność gospodarczą, powinien wybrać właściwe biuro rachunkowe Olsztyn. Kilka użytecznych porad pomoże podjąć trafne decyzje oraz ustrzec się kłopotów powiązanych z kwestiami finansowymi.

Z jakiego surowca wybudować magazyn bądź garaż

W dzisiejszych czasach przedsiębiorstwa budowlane używają rozmaitego typu materiałów, dzięki czemu mogą kreować tak konstrukcje innowacyjne, jak i tradycyjne. Ostatnimi czasy coraz częściej u biznesmenów i osób prywatnych pojawia się pytanie: czy magazyn albo garaż samochodowy nieodzownie powinny być murowane?

Dlaczego warto korzystać z agencji pośrednictwa, gdy poszukujemy pracy? Jakie są z tym związane korzyści?

Jeszcze kilka lat wstecz proces rekrutacji wyglądał następująco, czyli kandydat idzie do placówki firmy, w jakiej chce pracować i zostawia tam swoje CV razem z listem motywacyjnym. następnie ma miejsce następna próba skontaktowania z potencjalnym pracodawcą, w związku z tym dzwoni oraz pyta, czy może coś wiadomo na temat wyboru kandydata. Dziś tego typu praktyki nie są już aż tak popularne, proces rekrutacji skłania się ku wzorcom z zachodu i to w różnych dziedzinach.