istotne postanowienia przy kupnie własnego m

Wszyscy marzą o własnym domu, albo mieszkaniu. Większa część ludzi kupujących mieszkanie woli te nowo budowane, jednak kupno mieszkania na rynku wtórnym może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Odwiedź Świat Nieruchomości

Autor: Thomas Schlosser
Źródło: http://www.flickr.com

Kupno mieszkania na rynku wtórnym wiąże się z szeregiem możliwych kłopotów. Jest niebezpieczeństwo, że kupimy mieszkanie zadłużone, lub z lokatorami (dowiedz się więcej o Świat Nieruchomości ). Przed zakupem mieszkania powinno się spytać, czy mieszkanie nie jest obarczone tzw prawem dożywocia.

Jeśli musisz poznać omawianą problematykę bardziej, wejdź na ten odnośnik, ponieważ znajdziesz więcej porad w witrynie, którą Ci sugerujemy.

Chodzi tu o umowę dożywocia, uregulowaną w Kodeksie cywilnym. Polega ona na tym, że w zamian za przeniesienie własności nieruchomości nabywca zobowiązuje się zapewnić sprzedawcy dozgonne mieszkanie. Jest sporo ogłoszeń typu mieszkanie sprzedam, jednak przy kupnie mieszkania z rynku wtórnego istotną sprawą jest sprawdzenie stanu księgi wieczystej gniazdka, jakie chcemy nabyć. Ma to na celu ustalenie, że sprzedającym jest osobą, która jest właścicielem mieszkania. Oprócz tego skontrolowanie w księdze wieczystej stanu prawnego mieszkania służy zweryfikowaniu, czy mieszkanie nie jest obciążone wierzytelnością.

Przy zakupie mieszkania na rynku wtórnym wyjątkową uwagę należy zwrócić na to, czy są w nim zakwaterowani współlokatorzy. Należy zatem zażądać od sprzedającego dostarczenia zaświadczenia, że w lokalu nikt nie jest zakwaterowany. Zawsze należy zwrócić uwagę na datę owego dokumentu, jeśli zaświadczenie jest wystawione na 3 miesiące przed datą zamierzanej sprzedaży, stan rzeczywisty może się zmienić. W związku z tym najlepiej zadbać o to, by poświadczenie dotyczące zameldowania miało datę z dnia sprzedania mieszkania.

Biorąc pod uwagę propozycję mieszkanie sprzedam, trzeba także bacznie przyjrzeć się stanowi technicznemu mieszkania (zapoznaj się z korzyściami związanymi ze sprzedażą mieszkania).Powinno się sprawdzić również części wspólne budynku. Przede wszystkim, nie należy wpłacić przedpłaty przed sprawdzeniem, czy sprzedający jest w rzeczywistości właścicielem mieszkania. Kupno mieszkania od właściciela lokum wymaga okazania poświadczeń ze spółdzielni mieszkaniowej, bądź wspólnoty mieszkaniowej, że nie ma niedoborów z tytułu czynszu.

Analogicznego dokumentu powinno domagać się też w wypadku należności za gaz, za prąd. Ponadto powinno się utrwalić w umowie sprzedaży mieszkania, że do mieszkania przynależy piwnica.

, ,

Related posts

Latest posts

Atrakcyjne systemy ogrodzeniowe – w jakich miejscach je kupić?

Przedsiębiorstwo już od ponad 25 lat projektuje oraz produkuje systemy ogrodzeniowe, które są odpowiedzią na oczekiwania nowoczesnej architektury. Systemy ogrodzeniowe gwarantują nowe efekty przestrzenne, estetyczne oraz użytkowe, łącząc niepowtarzalny design z uniwersalnością zastosowań. Jednocześnie bogate doświadczenie w produkcji sit przemysłowych do filtracji i separacji sprawia, iż w procesach produkcyjnych przedsiębiorstwo wykorzystuje zaawansowane technologie, zapewniające wyjątkową trwałość oraz dokładność wykonania wszystkich produktów.

Przydatne zalecenia, które pomogą wybrać odpowiednie biuro rachunkowe

Nie każdy posiada kompetencje w dziedzinie rachunkowości, zatem jeżeli zaczyna prowadzić swoją działalność gospodarczą, powinien wybrać właściwe biuro rachunkowe Olsztyn. Kilka użytecznych porad pomoże podjąć trafne decyzje oraz ustrzec się kłopotów powiązanych z kwestiami finansowymi.

Z jakiego surowca wybudować magazyn bądź garaż

W dzisiejszych czasach przedsiębiorstwa budowlane używają rozmaitego typu materiałów, dzięki czemu mogą kreować tak konstrukcje innowacyjne, jak i tradycyjne. Ostatnimi czasy coraz częściej u biznesmenów i osób prywatnych pojawia się pytanie: czy magazyn albo garaż samochodowy nieodzownie powinny być murowane?

Dlaczego warto korzystać z agencji pośrednictwa, gdy poszukujemy pracy? Jakie są z tym związane korzyści?

Jeszcze kilka lat wstecz proces rekrutacji wyglądał następująco, czyli kandydat idzie do placówki firmy, w jakiej chce pracować i zostawia tam swoje CV razem z listem motywacyjnym. następnie ma miejsce następna próba skontaktowania z potencjalnym pracodawcą, w związku z tym dzwoni oraz pyta, czy może coś wiadomo na temat wyboru kandydata. Dziś tego typu praktyki nie są już aż tak popularne, proces rekrutacji skłania się ku wzorcom z zachodu i to w różnych dziedzinach.