istotne postanowienia przy kupnie własnego m

Wszyscy marzą o własnym domu, albo mieszkaniu. Większa część ludzi kupujących mieszkanie woli te nowo budowane, jednak kupno mieszkania na rynku wtórnym może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Odwiedź Świat Nieruchomości

Autor: Thomas Schlosser
Źródło: http://www.flickr.com

Kupno mieszkania na rynku wtórnym wiąże się z szeregiem możliwych kłopotów. Jest niebezpieczeństwo, że kupimy mieszkanie zadłużone, lub z lokatorami (dowiedz się więcej o Świat Nieruchomości ). Przed zakupem mieszkania powinno się spytać, czy mieszkanie nie jest obarczone tzw prawem dożywocia.

Jeśli musisz poznać omawianą problematykę bardziej, wejdź na ten odnośnik, ponieważ znajdziesz więcej porad w witrynie, którą Ci sugerujemy.

Chodzi tu o umowę dożywocia, uregulowaną w Kodeksie cywilnym. Polega ona na tym, że w zamian za przeniesienie własności nieruchomości nabywca zobowiązuje się zapewnić sprzedawcy dozgonne mieszkanie. Jest sporo ogłoszeń typu mieszkanie sprzedam, jednak przy kupnie mieszkania z rynku wtórnego istotną sprawą jest sprawdzenie stanu księgi wieczystej gniazdka, jakie chcemy nabyć. Ma to na celu ustalenie, że sprzedającym jest osobą, która jest właścicielem mieszkania. Oprócz tego skontrolowanie w księdze wieczystej stanu prawnego mieszkania służy zweryfikowaniu, czy mieszkanie nie jest obciążone wierzytelnością.

Przy zakupie mieszkania na rynku wtórnym wyjątkową uwagę należy zwrócić na to, czy są w nim zakwaterowani współlokatorzy. Należy zatem zażądać od sprzedającego dostarczenia zaświadczenia, że w lokalu nikt nie jest zakwaterowany. Zawsze należy zwrócić uwagę na datę owego dokumentu, jeśli zaświadczenie jest wystawione na 3 miesiące przed datą zamierzanej sprzedaży, stan rzeczywisty może się zmienić. W związku z tym najlepiej zadbać o to, by poświadczenie dotyczące zameldowania miało datę z dnia sprzedania mieszkania.

Biorąc pod uwagę propozycję mieszkanie sprzedam, trzeba także bacznie przyjrzeć się stanowi technicznemu mieszkania (zapoznaj się z korzyściami związanymi ze sprzedażą mieszkania).Powinno się sprawdzić również części wspólne budynku. Przede wszystkim, nie należy wpłacić przedpłaty przed sprawdzeniem, czy sprzedający jest w rzeczywistości właścicielem mieszkania. Kupno mieszkania od właściciela lokum wymaga okazania poświadczeń ze spółdzielni mieszkaniowej, bądź wspólnoty mieszkaniowej, że nie ma niedoborów z tytułu czynszu.

Analogicznego dokumentu powinno domagać się też w wypadku należności za gaz, za prąd. Ponadto powinno się utrwalić w umowie sprzedaży mieszkania, że do mieszkania przynależy piwnica.

, ,

Related posts

Latest posts

Sprawdzamy jak wykorzystać sterowanie roletami

W dzisiejszych czasach nie musimy spacerować po całym domu i sprawdzać czy wszystkie światła są wyłączone. W dzisiejszych czasach musimy tylko wcisnąć przycisk. Otóż istnieją systemy, które pozwalają sterować oświetleniem przy pomocy pilota.

Architekci wnętrz Warszawa są uwielbiani

Czasami ludzie posiadają świetną wizję artystyczną

Od czasu do czasu dzieje się tak, że ktoś bierze się za urządzanie swojego domu oraz robi to rzeczywiście wspaniale, bo ma szansę się pochwalić wspaniałą wizją artystyczną i niesamowitym wyczuciem smaku. Wówczas wszystko robi samodzielnie, nie myśli nawet o tym, aby poprosić o pomoc profesjonalistów, a co więcej rezultat ostateczny przeważnie niewiele wyróżnia się od tego, z jakim mamy szansę się spotkać w różnych magazynach.

Certus – rozpoznawalna oraz wyróżniana spółka mająca do zaoferowania technologie budowlane

Certus to wiodąca na rynku firma działająca w branży budowlanej. Proponuje ona sporo artykułów niezmiernie wysokiej jakości, które okażą się przydatne w budowlance. Firma certus przede wszystkim proponuje prefabrykaty betonowe, elementy wykończeniowe, kostkę brukową oraz belki stopowe. To polecany i fachowy wytwórca, jaki znany jest z artykułów niesłychanie dobrej jakości.

Rola nowoczesnych programów przy generowaniu kosztorysów budowlanych

W aktualnej chwili technologia niezwykle prężnie się rozwija, w związku z czym wiele czynności można wykonywać w znacznie prostszy sposób. Branżami, w których postęp ten jest bardzo przydatny są na pewno budownictwo i architektura. Na rynku znajduje się bardzo wiele specjalistycznych programów, które znacznie ułatwiają pracę w tych zawodach.