Najnowsze usprawnienia mieszkaniowe. Co powinno dobrze chodzić w mieszkaniu, ale pozostać ukryte?

Dobrze obmyślone mieszkanie eksponuje to, co chce odsłonić, a ukrywa to, co musi być schowane, bo wygląda nieszczególnie albo nie musi albo raczej nie powinno być widoczne. Istnieje dużo technik na ukrycie różnych sprzętów.

Prezentujemy garść przykładowych.

czujnik temperatury

Autor: tomasz przechlewski
Źródło: http://www.flickr.com

W momencie rysowania planu przestrzeni myśli się o elektryce, rozmieszczeniu źródeł światła, telewizora, głośników lub centralki grzewczej. Na etapie wykończeniowym mieszkania, rozplanowuje się to głównie za zamysłem zabudowania takich rzeczy jak kabelki lub przetwornik PT100. Kabelki możemy bardzo łatwo schować w ścianie albo w pod panelami. Jeżeli jest ich kilka i nie ma szans na zupełne ich „zniknięcie”, można sczepić je w pęki i chwycić taśmami zaciskowymi.

Jeżeli kable od sprzętów są za długie, dlatego wprowadzają bałagan, można zastąpić je krótszymi. Ostatecznie przewody możemy schować za dekoracją, firaną albo lustrem. Rzeczą, która jest skrzętnie schowana, lecz bardzo dobrze funkcjonuje, jest ogrzewanie podłogowe i cała instalacja z nim związana. Nawet centralny włącznik i stacja sterowania temperaturą może zostać schowana w niewidocznym punkcie mieszkania. Sprawdź: zajrzyj do witryny Jeśli już mowa o instalacji, można wmurować w ścianę w stosunkowo niewidocznym miejscu różne włączniki, dające się zaprogramować urządzenia do sterowania temperaturą, na przykład przetwornik PT100 czy termometr.

Bardzo popularne jest zamykanie wszystkich puszek z prądem i części(zobacz części volvo) włączników w specjalnie do tego przeznaczonej szafie – niedużej skrzynce z drzwiczkami. Skrzynka wtapia się w ścianę (możemy ją pomalować na dowolny kolor), a równocześnie gromadzi wszystkie bezpieczniki w jednym miejscu. Jest to wygodny sposób, bo można kilkoma ruchami wyłączyć całą instalację elektryczną. Przez wzgląd na powszechny dostęp do internetu, praktycznie w każdym domu pojawia się skrzynka. Te urządzenia także można sprytnie ukryć, przykładowo – na półeczce w ścianie czy w niszy. W razie potrzeby dostęp do nich nadal jest łatwy, lecz nie rzucają się zbytnio w oczy.

Doskonałym sposobem na potrzebną kryjówkę jest też zrobienie schowka w ścianie albo wmurowanie sejfu, zwłaszcza, gdy trzymamy w mieszkaniu drogocenne rzeczy lub często podróżujemy.

, ,

Related posts

Latest posts

Klimatyzator do domku oraz biura – jak dobrać?

Planując nabycie klimatyzatora do domku, stajemy zazwyczaj przed dylematem czy bardziej odpowiedni będzie mobilny klimatyzator czy też lepiej zakupić klimatyzator ścienny.
Klimatyzator jest sprzętem mającym za zadanie zredukowanie temperatury powietrza we wnętrzu.

W jakiej cenie remonty Łódź ma sposobność nam zaproponować?

Jeśli przygotowujemy się do remontu, to należy się zastanowić, czy chcemy komuś to zlecić, czy zrobić własnoręcznie. Bez względu też na to jak to wykonamy, musimy zawsze posiadać możliwość skorzystania z odpowiednich pomocy, które nam wszelkie te przedsięwzięcia usprawnią.
Czy profesjonalne remonty Łódź ma możliwość nam zaproponować?
Należy się namyślić, czy do wyremontowania domu nie zatrudnić dobrze przyszykowanej grupy.

Wyposażenie, które musi mieścić się w poszczególnej toalecie publicznej

W obecnych realiach, przechadzając się alejami większych miast, co rusz spotykamy centra handlowe i restauracje. Budowane są następne obiekty tego rodzaju, nowe otwierane są na miejscu zamkniętych, w przeciągu dnia rzesze ludzi je nawiedza. Kraj się bogaci, społeczeństwo również i z tego powodu możemy sobie pozwolić na większą rozrzutność. Jednym z łącznych czynników obu tych miejsc będzie łazienka publiczna. Bowiem według prawa, każdy punkt gastronomiczny, oraz pasaż handlowy, powinien posiadać tego typu miejsce dostępne dla klientów.

Producent HikVision i telewizja przemysłowa

Będąc dyrektorem przedsiębiorstwa, bądź prowadząc siedziby, niejednokrotnie decyduje się na zakup najlepszej jakości sprzętów, które pozwolą przede wszystkim na kontrolowanie wewnątrz budynków oraz ich terenie, by uniknąć osób nieupoważnionych i kradzieży, niezwykle często zdarzających się w takich lokalizacjach.

Plany oryginalnych domów

Obecnie projektanci prześcigają się w coraz oryginalniejszych modelach domów. Jest ich niezwykle dużo i są coraz to bardziej ciekawe.
Gotowe projekty domów są dużo tańsze aniżeli zamawiane indywidualnie u projektanta.