Najnowsze usprawnienia mieszkaniowe. Co powinno dobrze chodzić w mieszkaniu, ale pozostać ukryte?

Dobrze obmyślone mieszkanie eksponuje to, co chce odsłonić, a ukrywa to, co musi być schowane, bo wygląda nieszczególnie albo nie musi albo raczej nie powinno być widoczne. Istnieje dużo technik na ukrycie różnych sprzętów.

Prezentujemy garść przykładowych.

czujnik temperatury

Autor: tomasz przechlewski
Źródło: http://www.flickr.com

W momencie rysowania planu przestrzeni myśli się o elektryce, rozmieszczeniu źródeł światła, telewizora, głośników lub centralki grzewczej. Na etapie wykończeniowym mieszkania, rozplanowuje się to głównie za zamysłem zabudowania takich rzeczy jak kabelki lub przetwornik PT100. Kabelki możemy bardzo łatwo schować w ścianie albo w pod panelami. Jeżeli jest ich kilka i nie ma szans na zupełne ich „zniknięcie”, można sczepić je w pęki i chwycić taśmami zaciskowymi.

Jeżeli kable od sprzętów są za długie, dlatego wprowadzają bałagan, można zastąpić je krótszymi. Ostatecznie przewody możemy schować za dekoracją, firaną albo lustrem. Rzeczą, która jest skrzętnie schowana, lecz bardzo dobrze funkcjonuje, jest ogrzewanie podłogowe i cała instalacja z nim związana. Nawet centralny włącznik i stacja sterowania temperaturą może zostać schowana w niewidocznym punkcie mieszkania. Sprawdź: zajrzyj do witryny Jeśli już mowa o instalacji, można wmurować w ścianę w stosunkowo niewidocznym miejscu różne włączniki, dające się zaprogramować urządzenia do sterowania temperaturą, na przykład przetwornik PT100 czy termometr.

Bardzo popularne jest zamykanie wszystkich puszek z prądem i części(zobacz części volvo) włączników w specjalnie do tego przeznaczonej szafie – niedużej skrzynce z drzwiczkami. Skrzynka wtapia się w ścianę (możemy ją pomalować na dowolny kolor), a równocześnie gromadzi wszystkie bezpieczniki w jednym miejscu. Jest to wygodny sposób, bo można kilkoma ruchami wyłączyć całą instalację elektryczną. Przez wzgląd na powszechny dostęp do internetu, praktycznie w każdym domu pojawia się skrzynka. Te urządzenia także można sprytnie ukryć, przykładowo – na półeczce w ścianie czy w niszy. W razie potrzeby dostęp do nich nadal jest łatwy, lecz nie rzucają się zbytnio w oczy.

Doskonałym sposobem na potrzebną kryjówkę jest też zrobienie schowka w ścianie albo wmurowanie sejfu, zwłaszcza, gdy trzymamy w mieszkaniu drogocenne rzeczy lub często podróżujemy.

, ,

Related posts

Latest posts

Atrakcyjne systemy ogrodzeniowe – w jakich miejscach je kupić?

Przedsiębiorstwo już od ponad 25 lat projektuje oraz produkuje systemy ogrodzeniowe, które są odpowiedzią na oczekiwania nowoczesnej architektury. Systemy ogrodzeniowe gwarantują nowe efekty przestrzenne, estetyczne oraz użytkowe, łącząc niepowtarzalny design z uniwersalnością zastosowań. Jednocześnie bogate doświadczenie w produkcji sit przemysłowych do filtracji i separacji sprawia, iż w procesach produkcyjnych przedsiębiorstwo wykorzystuje zaawansowane technologie, zapewniające wyjątkową trwałość oraz dokładność wykonania wszystkich produktów.

Przydatne zalecenia, które pomogą wybrać odpowiednie biuro rachunkowe

Nie każdy posiada kompetencje w dziedzinie rachunkowości, zatem jeżeli zaczyna prowadzić swoją działalność gospodarczą, powinien wybrać właściwe biuro rachunkowe Olsztyn. Kilka użytecznych porad pomoże podjąć trafne decyzje oraz ustrzec się kłopotów powiązanych z kwestiami finansowymi.

Z jakiego surowca wybudować magazyn bądź garaż

W dzisiejszych czasach przedsiębiorstwa budowlane używają rozmaitego typu materiałów, dzięki czemu mogą kreować tak konstrukcje innowacyjne, jak i tradycyjne. Ostatnimi czasy coraz częściej u biznesmenów i osób prywatnych pojawia się pytanie: czy magazyn albo garaż samochodowy nieodzownie powinny być murowane?

Dlaczego warto korzystać z agencji pośrednictwa, gdy poszukujemy pracy? Jakie są z tym związane korzyści?

Jeszcze kilka lat wstecz proces rekrutacji wyglądał następująco, czyli kandydat idzie do placówki firmy, w jakiej chce pracować i zostawia tam swoje CV razem z listem motywacyjnym. następnie ma miejsce następna próba skontaktowania z potencjalnym pracodawcą, w związku z tym dzwoni oraz pyta, czy może coś wiadomo na temat wyboru kandydata. Dziś tego typu praktyki nie są już aż tak popularne, proces rekrutacji skłania się ku wzorcom z zachodu i to w różnych dziedzinach.