Jakie atrybuty powinna mieć osoba zatrudniona w tartaku? Zobacz, czy mogłbyś tam pracować!

Wiele osób, które nie mają związków z branżą, myśli, że praca w tartaku jest łatwa. Być może wymaga siły fizycznej, jednak nie przysparza problemów z technologiami.

Nie jest to prawda. Praca w tym miejscu wymaga wielu umiejętności i pod wieloma względami jest zwyczajnie trudna. Dlatego przed podjęciem pracy w tartaku trzeba zastanowić się, czy posiadamy pożądany zestaw cech.
Tężyzna fizyczna jest naprawdę ważna w pracy przy drewnie. drewno swoje waży i wymaga na przykład wielokrotnego noszenia oraz układania. W małych i średnich przedsiębiorstwach na pewno nie zatrudnia się do tych czynności osobnego PRacownika który pracuje głównie przy noszeniu. Pracownik tartaku powinien być wytrzymały. Spędza czas w rozmaitych, a nawet ciężkich warunkach, tak na hali, jak i na powietrzu. Warunki na zewnątrz różnią się od siebie nawzajem, chociażby ze względu na zmienność pór roku.
tartak

Źródło: pixabay
Kolejną pożądaną cechą jest dobre skupianie uwagi. Niestety, typowy tartak to miejsce, gdzie łatwo jest o kontuzje. W najgorszych przypadkach skutkują przewlekłą niepełnosprawnością i śmiercią pracowników. Trzeba przyznać, że rozwój nowych technologii i wprowadzanie coraz lepszych maszyn minimalizuje znacznie ryzyko tragicznych wypadków.

Nasze następne wpisy są podobnie zajmujące, jak ten. Więc wejdź w link tutaj schody granitowe strzegom i przeglądaj skrupulatne posty. Zapraszamy!

Mimo to, tartak wciąż jest dość niebezpiecznym miejscem pracy. Zachowanie ciągłej

uwagi i spostrzegawczość są potrzebne także przy ocenie materiału oraz obsłudze aparatury.
kraj

Autor: Andres Rodriguez
Źródło: http://www.flickr.com
Osoba zatrudniona w tartaku musi być zręczna, czyli posiadać odpowiednie zdolności manualne.

Jest to szczególnie ważne w zakładach, które zajmują się większą ilością prac niż produkowanie tarcicy. Zręczność jest wymagana też przy obsługiwaniu maszyn. Trzeba jednak przyznać, że nawet wykonanie najzwyklejszych desek wymaga dobrej koordynacji wzrokowo-ruchowej.

, , ,

Related posts

Latest posts

Eko przedmioty cieszą się coraz większą popularnością

Tendencja na ekorzeczy na dobre zagościła do życia wielu rodzin. Przejawia się to w licznych przypadkach, począwszy od jedzenia, przez wyposażenie wnętrz, ubiór a skończywszy na produktach dla dzieci jak np. oczywiście zabawki. Ekologia łączy się również z troską o środowisko. Otaczanie się naturalnymi produktami w znaczący sposób polepsza nasze samopoczucie. Dodatkowo istotne jest to, że jesteśmy też zdrowsi, kiedy troszczymy się o to, co spożywamy.

Ładne i nowoczesne mieszkania od dewelopera na Dolnym Śląsku

Współcześnie w kraju – a szczególnie we Wrocławiu – rynek mieszkaniowy jest wysoce dynamiczny. Dlatego teraz mieszkania są wysoce poszukiwane – sporo osób pragnie również wprowadzić się „na swoje”. W sytuacji kiedy zwłaszcza poszukiwane są wysokojakościowe, najnowsze mieszkania, świetnym rozwiązaniem jest kupienie albo wynajem mieszkania od dewelopera. W ten sposób można zyskać mieszkanie z pierwszej ręki, nierzadko w wysoce przystępnych cenach i w znacznie korzystnej lokalizacji.

Do czego wykorzystuje się granit?

Granit od zawżdy stanowi podstawowy materiał w budownictwie. Wynika to z tego, iż jest on jednym z najbardziej trwałych i wytrzymałych materiałów. Ponadto jest ekologiczny oraz nie wymaga wielu konserwacyjnych zabiegów, dzięki czemu nie jest trudno zachować jego wiecznotrwałe piękno.

Co to są tryskacze oraz jak one funkcjonują?

W wypadku wystąpienia pożaru instalacje tryskaczowe samodzielnie uruchamiają proces gaszenia i alarmują właściwą jednostkę straży pożarnej.
Tryskacze gaśnicze są po prostu połączone w strukturę przewodów rurowych i są umieszczone pod stropami.

Zarządzanie swoją firmą

Prowadzenie swojego przedsiębiorstwa związane jest z wieloma przywilejami, ale również dużą liczbą powinności. Do przywilejów należy na przykład możliwość samodzielnego zarządzania swoją karierą i pracowanie jako swój własny szef.