Jakie są korzyści i koszta deregulacji profesji zarządzającego nieruchomościami?

Biznes związany z nieruchomościami jest nader dochodowy. Właściciel nieruchomości ma pewność, że jego pieniądze są solidnie ulokowane, ponieważ ta branża jest z punktu widzenia działań inwestycyjnych pewną inwestycją. Trzeba jednak posiadać wiedzę, aby na nieruchomościach zyskiwać. Oczywiście w sieci jest nadzwyczaj dużo treści na ten temat.

Wystarczy wpisać w wyszukiwarce frazy: „nadzór inwestorski Wrocław”, „zarządzanie nieruchomościami Wrocław” czy „zarządca nieruchomości Wrocław”, a każdy wrocławianin znajdzie od groma cennych treści na ten temat.

nieruchomość od dewelopera

Autor: John Coley
Źródło: http://www.flickr.com

należałoby jest zgłębiać wiedzę z tej dziedziny, gdyż w czasie kryzysu nieruchomości nadal będą solidną lokatą gotówki. A fachowy zarządca nieruchomości może pomóc oszczędzić spore kwoty pieniędzy, jeżeli wie jak korzystnie zarządzać danym obiektem. Polecamy .

nowa nieruchomość

Autor: John Coley
Źródło: http://www.flickr.com

Przed deregulacją zawodu zarządcy nieruchomości sprawa była dość prosta. Każdy, kto starał się o możliwość praktykowania tego zawodu, musiał mieć licencję do jego wykonywania. Wyrobienie licencji było chlubnym przywilejem, ale co więcej wiązało się z konkretnymi obciążeniami. Otóż zarządca nieruchomości był zmuszony do nieustannego poszerzania swoich kompetencji i rozwoju. Powołana do tego komisja zawodowa czuwała nad prawidłowym wykonywaniem tych zadań zarządzania. Wynajmując tego zarządcę miało się pewność, że został on właściwie przeszkolony i że jest kompetentny do pracy na tym etacie. Dodatkowo wyrobienie licencji zarządcy nieruchomości wiązało się z uiszczeniem sporej sumy gotówki. Czytaj też

Po uwolnieniu dostęp do zawodu stał się znacznie szerszy. Sporo ekspertów alarmowało, że może to implikować obniżenie poziomu świadczonych usług zarządcy nieruchomości. Jednak biznesmeni spojrzeli na ten problem z odmiennej strony. Otóż okazało się, że często licencję nie posiadała osoba, która ma ogromną pasję do zarządzania. Licencję zdobywali ci, których było na nią stać. Zdobyli wymaganą wiedzę i uiścili opłaty za egzaminy, w efekcie udało im się osiągnąć formalne uprawnienia. Tymczasem wielu utalentowanych młodych ludzi, którzy nie mieli dość wysokiej sumy do pokrycia kosztów wiążących się z wyrobieniem licencji, nie pracowało w tym fachu. Dzięki deregulacji wybitni mieszkańcy naszego kraju mogą się rozwijać w tym zawodzie, do którego mają talent.
Zapoznaj się z

, ,

Related posts

Latest posts

Atrakcyjne systemy ogrodzeniowe – w jakich miejscach je kupić?

Przedsiębiorstwo już od ponad 25 lat projektuje oraz produkuje systemy ogrodzeniowe, które są odpowiedzią na oczekiwania nowoczesnej architektury. Systemy ogrodzeniowe gwarantują nowe efekty przestrzenne, estetyczne oraz użytkowe, łącząc niepowtarzalny design z uniwersalnością zastosowań. Jednocześnie bogate doświadczenie w produkcji sit przemysłowych do filtracji i separacji sprawia, iż w procesach produkcyjnych przedsiębiorstwo wykorzystuje zaawansowane technologie, zapewniające wyjątkową trwałość oraz dokładność wykonania wszystkich produktów.

Przydatne zalecenia, które pomogą wybrać odpowiednie biuro rachunkowe

Nie każdy posiada kompetencje w dziedzinie rachunkowości, zatem jeżeli zaczyna prowadzić swoją działalność gospodarczą, powinien wybrać właściwe biuro rachunkowe Olsztyn. Kilka użytecznych porad pomoże podjąć trafne decyzje oraz ustrzec się kłopotów powiązanych z kwestiami finansowymi.

Z jakiego surowca wybudować magazyn bądź garaż

W dzisiejszych czasach przedsiębiorstwa budowlane używają rozmaitego typu materiałów, dzięki czemu mogą kreować tak konstrukcje innowacyjne, jak i tradycyjne. Ostatnimi czasy coraz częściej u biznesmenów i osób prywatnych pojawia się pytanie: czy magazyn albo garaż samochodowy nieodzownie powinny być murowane?

Dlaczego warto korzystać z agencji pośrednictwa, gdy poszukujemy pracy? Jakie są z tym związane korzyści?

Jeszcze kilka lat wstecz proces rekrutacji wyglądał następująco, czyli kandydat idzie do placówki firmy, w jakiej chce pracować i zostawia tam swoje CV razem z listem motywacyjnym. następnie ma miejsce następna próba skontaktowania z potencjalnym pracodawcą, w związku z tym dzwoni oraz pyta, czy może coś wiadomo na temat wyboru kandydata. Dziś tego typu praktyki nie są już aż tak popularne, proces rekrutacji skłania się ku wzorcom z zachodu i to w różnych dziedzinach.