Na każdym placu budowy potrzebna jest konstrukcja, która da nam możliwść na szalowanie fundamentów

Szalowanie inaczej bywa nazywane deskowaniem i to po prostu jest nadawanie właściwego kształtu konstrukcjom żelbetonowym.
Nieważne czy stawiamy budynek jednorodzinny czy wieżowiec przeznaczony pod biur.

zbiornik na wodę

Źródło: pixabay.com
szalunek

Autor: Nick
Źródło: http://www.flickr.com
Na każdym placu budowy pewnie znajduje się szalunek. Każdy człowiek widział go z pewnością choćby da – trzy razy w życiu. Najnormalniej w świecie nie wiedzieliśmy, że taką ma nazwę owa konstrukcja. Ale zdają sobie z tego sprawę budowlańcy, którzy wszakże są zatrudnieni w tym sektorze. Najważniejsze wydaje się być to, że deski, które z reguły są stosowane w tym celu, da się następnie rozebrać oraz przenieść w następne miejsce. To duża oszczędność. A jak wygląda szalowanie w praktyce? Pewnie uczyliście się w szkole o budowie piramid za czasów faraonów. Do obecnych czasów ta genialna Technika nie uległa wielkiej zmianie. Po prostu betonową pionową ścianę podpiera się ukośnie belkami. Robi się tak, by nie odchylała się ona od pionu. Inny typ szalowania jest powiązany z podtrzymywaniem stropu. Po prostu podkłada się sporą ilość belek i czeka się, aż całość się zwiąże i wyschnie. Rzecz jasna przy stawianiu, a później rozbiórce desek, musimy przestrzegać zasad BHP. Przepisy mówią, jak duży ciężar może przenosić jeden pracownik.

Przez to, że deski bywają naprawdę ciężkie, nie może się tym zajmować jedna osoba przez całą zmianę. Muszą się one zmieniać. Deski do szalowania bez kłopotu możemy kupić w internecie.

Interesują Cię przeróżnego rodzaju inne informacje (http://grow-mat.pl/)? Fantastycznie, gdyż masz wybór, by zalogować się na kolejną stronę i tam wgryźć się w dokładne wątki.

Znajdziemy tam wiele ogłoszeń na ten temat.

, , ,

Related posts

Latest posts

Sprawdzamy jak wykorzystać sterowanie roletami

W dzisiejszych czasach nie musimy spacerować po całym domu i sprawdzać czy wszystkie światła są wyłączone. W dzisiejszych czasach musimy tylko wcisnąć przycisk. Otóż istnieją systemy, które pozwalają sterować oświetleniem przy pomocy pilota.

Architekci wnętrz Warszawa są uwielbiani

Czasami ludzie posiadają świetną wizję artystyczną

Od czasu do czasu dzieje się tak, że ktoś bierze się za urządzanie swojego domu oraz robi to rzeczywiście wspaniale, bo ma szansę się pochwalić wspaniałą wizją artystyczną i niesamowitym wyczuciem smaku. Wówczas wszystko robi samodzielnie, nie myśli nawet o tym, aby poprosić o pomoc profesjonalistów, a co więcej rezultat ostateczny przeważnie niewiele wyróżnia się od tego, z jakim mamy szansę się spotkać w różnych magazynach.

Certus – rozpoznawalna oraz wyróżniana spółka mająca do zaoferowania technologie budowlane

Certus to wiodąca na rynku firma działająca w branży budowlanej. Proponuje ona sporo artykułów niezmiernie wysokiej jakości, które okażą się przydatne w budowlance. Firma certus przede wszystkim proponuje prefabrykaty betonowe, elementy wykończeniowe, kostkę brukową oraz belki stopowe. To polecany i fachowy wytwórca, jaki znany jest z artykułów niesłychanie dobrej jakości.

Rola nowoczesnych programów przy generowaniu kosztorysów budowlanych

W aktualnej chwili technologia niezwykle prężnie się rozwija, w związku z czym wiele czynności można wykonywać w znacznie prostszy sposób. Branżami, w których postęp ten jest bardzo przydatny są na pewno budownictwo i architektura. Na rynku znajduje się bardzo wiele specjalistycznych programów, które znacznie ułatwiają pracę w tych zawodach.