Na każdym placu budowy potrzebna jest konstrukcja, która da nam możliwść na szalowanie fundamentów

Szalowanie inaczej bywa nazywane deskowaniem i to po prostu jest nadawanie właściwego kształtu konstrukcjom żelbetonowym.
Nieważne czy stawiamy budynek jednorodzinny czy wieżowiec przeznaczony pod biur.

zbiornik na wodę

Źródło: pixabay.com
szalunek

Autor: Nick
Źródło: http://www.flickr.com
Na każdym placu budowy pewnie znajduje się szalunek. Każdy człowiek widział go z pewnością choćby da – trzy razy w życiu. Najnormalniej w świecie nie wiedzieliśmy, że taką ma nazwę owa konstrukcja. Ale zdają sobie z tego sprawę budowlańcy, którzy wszakże są zatrudnieni w tym sektorze. Najważniejsze wydaje się być to, że deski, które z reguły są stosowane w tym celu, da się następnie rozebrać oraz przenieść w następne miejsce. To duża oszczędność. A jak wygląda szalowanie w praktyce? Pewnie uczyliście się w szkole o budowie piramid za czasów faraonów. Do obecnych czasów ta genialna Technika nie uległa wielkiej zmianie. Po prostu betonową pionową ścianę podpiera się ukośnie belkami. Robi się tak, by nie odchylała się ona od pionu. Inny typ szalowania jest powiązany z podtrzymywaniem stropu. Po prostu podkłada się sporą ilość belek i czeka się, aż całość się zwiąże i wyschnie. Rzecz jasna przy stawianiu, a później rozbiórce desek, musimy przestrzegać zasad BHP. Przepisy mówią, jak duży ciężar może przenosić jeden pracownik.

Przez to, że deski bywają naprawdę ciężkie, nie może się tym zajmować jedna osoba przez całą zmianę. Muszą się one zmieniać. Deski do szalowania bez kłopotu możemy kupić w internecie.

Interesują Cię przeróżnego rodzaju inne informacje (http://grow-mat.pl/)? Fantastycznie, gdyż masz wybór, by zalogować się na kolejną stronę i tam wgryźć się w dokładne wątki.

Znajdziemy tam wiele ogłoszeń na ten temat.

, , ,

Related posts

Latest posts

Atrakcyjne systemy ogrodzeniowe – w jakich miejscach je kupić?

Przedsiębiorstwo już od ponad 25 lat projektuje oraz produkuje systemy ogrodzeniowe, które są odpowiedzią na oczekiwania nowoczesnej architektury. Systemy ogrodzeniowe gwarantują nowe efekty przestrzenne, estetyczne oraz użytkowe, łącząc niepowtarzalny design z uniwersalnością zastosowań. Jednocześnie bogate doświadczenie w produkcji sit przemysłowych do filtracji i separacji sprawia, iż w procesach produkcyjnych przedsiębiorstwo wykorzystuje zaawansowane technologie, zapewniające wyjątkową trwałość oraz dokładność wykonania wszystkich produktów.

Przydatne zalecenia, które pomogą wybrać odpowiednie biuro rachunkowe

Nie każdy posiada kompetencje w dziedzinie rachunkowości, zatem jeżeli zaczyna prowadzić swoją działalność gospodarczą, powinien wybrać właściwe biuro rachunkowe Olsztyn. Kilka użytecznych porad pomoże podjąć trafne decyzje oraz ustrzec się kłopotów powiązanych z kwestiami finansowymi.

Z jakiego surowca wybudować magazyn bądź garaż

W dzisiejszych czasach przedsiębiorstwa budowlane używają rozmaitego typu materiałów, dzięki czemu mogą kreować tak konstrukcje innowacyjne, jak i tradycyjne. Ostatnimi czasy coraz częściej u biznesmenów i osób prywatnych pojawia się pytanie: czy magazyn albo garaż samochodowy nieodzownie powinny być murowane?

Dlaczego warto korzystać z agencji pośrednictwa, gdy poszukujemy pracy? Jakie są z tym związane korzyści?

Jeszcze kilka lat wstecz proces rekrutacji wyglądał następująco, czyli kandydat idzie do placówki firmy, w jakiej chce pracować i zostawia tam swoje CV razem z listem motywacyjnym. następnie ma miejsce następna próba skontaktowania z potencjalnym pracodawcą, w związku z tym dzwoni oraz pyta, czy może coś wiadomo na temat wyboru kandydata. Dziś tego typu praktyki nie są już aż tak popularne, proces rekrutacji skłania się ku wzorcom z zachodu i to w różnych dziedzinach.