Etapy odzyskiwania zadłużenia od klienta formułuje strategia pozasądowa czy sądowa.

Podczas gdy opóźnia się kontrahent z zapłatą za usługę, którą dla niego zrealizowaliśmy, wówczas możemy zacząć strategię odzyskiwania należności. Pełny przebieg to parę etapów. Pierwszy krok to pozasądowe wezwanie kontrahenta do należności, a dalszy etap to przez sąd.

Dlatego że w firmach handlowych spóźnienia płatnicze są dzisiaj na porządku codziennym, tym samym prawo (zobacz spory patentowe) umów handlowych chroni się przed taką ewentualnością. Prawo umów handlowych ujmuje wymogi dla sprzedającego jak także nabywającego. Podczas gdy nabywca nie wywiązuje się z należności w określonym czasie, wobec tego są podejmowane strategie egzekucyjne. W głównej mierze wysyła się wezwanie do należności. Kluczowe jest aby w wezwaniu do opłaty był termin zapłaty długu oraz informacja za jaką usługę zaistniał ten dług.
windykacja
Napisał: Kate Ter Haar
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Również w wezwaniu do należności komunikujemy, iż w wypadku braku należności czy opóźnienia, kwestią zajmie się windykacja, z czym wiążą się koszty dla dłużnika. Dużo firm, w jakich pracują doświadczeni radcy prawni bądź Kancelarie Prawnicze zajmujące się odzyskiwaniem zadłużenia realizuje strategię pozasądową nie tylko przesyłaniem wezwania do zapłaty dłużnikowi, lecz również kontaktuje się z dłużnikiem telefonicznie w kwestii zapłaty powstałego długu w wskazanym czasie. Jeżeli dłużnik wbrew przesyłanych do niego wezwań do należności dalej uchyla się od zapłaty roszczenia, wobec tego wolno zacząć procedurę sądową. Odzyskiwanie zadłużenia od dłużnika zazwyczaj zajmuje się egzekutor, jaki jest uprawniony zleceniem sądowym do podjęcia należytych działań, ażeby zobowiązanie odebrać.


Pozostałe artykuły

Co to jest windykacja i czy powinniśmy z niej korzystać, gdy bezskutecznie próbujemy odzyskać swoje pieniądze?

dług
Napisał: Christian Schnettelker
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Uchylanie się klienta od dokonania zapłaty to sytuacja, w jakiej wiele firm zmuszonych jest do zaczęcia działań windykacyjnych. Pod pojęciem windykacji rozumieć trzeba dochodzenie roszczeń w granicach dopuszczalnych przez prawo. W celu odzyskania należności wykonuje się różne kroki, zaczynając od prób polubownego rozwiązania konfliktu. Windykacja polubowna, określana także przedsądową, polega właściwie na monitowaniu dłużnika.

Windykacja należności prowadzona przez komornika bazuje na zajęciu mienia dłużnika, majątków czy blokady konta bankowego w celu odebrania zadłużenia.

Sprawdź obfite w zawartość przydatne teksty (https://sport-dog.pl/pl/c/elektroniczne-obroze-antyszczekowe-przeciw-szczekaniu/73), mające użyteczne dane na opisywany temat - kliknij zatem w to miejsce i poznaj wiadomości, które Cię ciekawią.

Niewątpliwie wprzód zostaje dłużnik zaznajomiony o tym, że sprawa pozostała przekazana do egzekutora i o zajęciu przez komornika własności dłużnika zamiarem odzyskania zadłużenia.
Zainspirowane przez: Global LEX
Napisał: ...
2019/04/30, 07:47
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.