Czy na fakturach, które są wystawiane w Polsce można umieścić nagłówek Invoice?

Dowolna firma w granicach prowadzenia swojej działalności gospodarczej musi sporządzać dokument sprzedaży. W zależności od tego, czy nabywcą jest osoba indywidualna czy też firma, wystawia się rachunek lub fakturę.

źródło

Autor: NCDOTcommunications
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście osoby prywatne także mają prawo otrzymać ten drugi dokument, jeśli jedynie wyrażą tego typu potrzebę.
Różnica między takimi dokumentami polega na tym, że w przypadku faktury wymienione są wszystkie dane sprzedającego oraz nabywcy. Jeżeli sprzedawcą jest firma o międzypaństwowym zasięgu, na fakturze mógłby być zawarty nagłówek napisany w odmiennym języku. Wg ustawy o VAT i przepisów dodatkowych nie jest obowiązkowe stosowanie wyłącznie języka polskiego. Jeśli chcesz na tego typu dokumencie umieścić nagłówek invoice faktura wciąż będzie pełnoprawnym dokumentem sprzedaży towaru albo świadczenia. Poza tym przepisy zezwalają na zamieszczanie w tamtym miejscu dodatkowych informacji, dlatego też tego typu napis w języku obcym może zostać potraktowany właśnie jako dodatkowa informacja. Poza tym ustawodawca nie ustala konkretnego języka, w jakim może zostać ona wystawiona.
gastronomia

Autor: www.audio-luci-store.it
Źródło: http://www.flickr.com
Dotyczy to każdego rodzaju takiego dokumenu, zatem faktury VAT, proforma czy VAT marża. Poza tym nie istnieje jeden określony wzorzec tego typu dokumentu sprzedaży. Ważne jest to, aby były na nim zawarte dane odnoszące się do stron umowy i jej przedmiot. Tak jest w wielu krajach, dla przykładu w Wielkiej Brytanii, tak jak w naszym kraju firma mogłaby, ale nie ma obowiązku być płatnikiem VAT.

Niezależnie od tego, dla kontrahentów z zagranicy mamy prawo wystawić fakturę z napisem „Invoice”.

Pragniesz poszerzyć swą wiedzę na ten temat? Zapraszamy Cię więc po inne wątki tutaj – kliknij w link i przenieś się do kolejnej witryny pełnej interesujących wpisów.

Najważniejsze jest to, aby dodatkowymi wiadomościami nie powodować tego, że faktura stanie się nieczytelna.

, ,

Related posts

Przydatne zalecenia, które pomogą wybrać odpowiednie biuro rachunkowe

Nie każdy posiada kompetencje w dziedzinie rachunkowości, zatem jeżeli zaczyna prowadzić swoją działalność gospodarczą, powinien wybrać właściwe biuro rachunkowe Olsztyn. Kilka użytecznych porad pomoże podjąć trafne decyzje oraz ustrzec się kłopotów powiązanych z kwestiami finansowymi.

Meritum pakiet bez granic

Gdy mamy firmę to chcielibyśmy żeby przynosiła ona duże dochody. Tak, więc, gdy poszukujemy najlepszych rozwiązań, by działać na jak najwyższym poziomie powinniśmy zapoznać się z ofertę banku Meritum.

Zestawienie kredytów gotówki

Każdemu chyba z nas w pewnym momencie braknąć może środków finansowych na jakieś zakupy. Czy ma to być samochód, lodówka czy na przykład wymarzona wycieczka, to w każdym z tych przypadków możemy albo zrezygnować z wymarzonego zakupu, lub jakąś metodą zorganizować potrzebne środki.

Dzisiaj łatwo wyszukać nie tylko korzystną cenowo, ale i dopasowaną lokalizacyjnie ofertę biura rachunkowego

Prowadzenie działalności gospodarczej wymaga posiadania nie tylko wyjątkowych umiejętności organizacyjnych oraz gwarantowania wysokich standardów podczas oferowania usługi czy produktu. W dzisiejszych czasach, żeby nasz interes dobrze się rozwijał, musimy pamiętać także o jego stronie finansowej. Jest to kwestia arcyważna, gdyż jej zaniedbanie grozi nam finansowym krachem, czy też nawet konsekwencjami karnymi.

Biuro rachunkowe

Współcześnie wielką ilość trudności z kwestiami biznesowymi są w stanie pomóc rozwiązywać doświadczeni fachowcy, dla których rachunkowość albo księgowość nie posiadają żadnych sekretów. Dobrze w razie różnorodnych problematycznych kwestii nie zwlekać za dużo i zaczerpnąć kilku istotnych uwag w konkretnych kwestiach. Do tego gatunku problemów należą niewątpliwie liczne problemy z płatnością w większości wypadków również z przeliczaniem stóp procentowych. Biuro rachunkowe pomoże prosto rozwiązać takiego rodzaju kwestie.

Latest posts

Atrakcyjne systemy ogrodzeniowe – w jakich miejscach je kupić?

Przedsiębiorstwo już od ponad 25 lat projektuje oraz produkuje systemy ogrodzeniowe, które są odpowiedzią na oczekiwania nowoczesnej architektury. Systemy ogrodzeniowe gwarantują nowe efekty przestrzenne, estetyczne oraz użytkowe, łącząc niepowtarzalny design z uniwersalnością zastosowań. Jednocześnie bogate doświadczenie w produkcji sit przemysłowych do filtracji i separacji sprawia, iż w procesach produkcyjnych przedsiębiorstwo wykorzystuje zaawansowane technologie, zapewniające wyjątkową trwałość oraz dokładność wykonania wszystkich produktów.

Przydatne zalecenia, które pomogą wybrać odpowiednie biuro rachunkowe

Nie każdy posiada kompetencje w dziedzinie rachunkowości, zatem jeżeli zaczyna prowadzić swoją działalność gospodarczą, powinien wybrać właściwe biuro rachunkowe Olsztyn. Kilka użytecznych porad pomoże podjąć trafne decyzje oraz ustrzec się kłopotów powiązanych z kwestiami finansowymi.

Z jakiego surowca wybudować magazyn bądź garaż

W dzisiejszych czasach przedsiębiorstwa budowlane używają rozmaitego typu materiałów, dzięki czemu mogą kreować tak konstrukcje innowacyjne, jak i tradycyjne. Ostatnimi czasy coraz częściej u biznesmenów i osób prywatnych pojawia się pytanie: czy magazyn albo garaż samochodowy nieodzownie powinny być murowane?

Dlaczego warto korzystać z agencji pośrednictwa, gdy poszukujemy pracy? Jakie są z tym związane korzyści?

Jeszcze kilka lat wstecz proces rekrutacji wyglądał następująco, czyli kandydat idzie do placówki firmy, w jakiej chce pracować i zostawia tam swoje CV razem z listem motywacyjnym. następnie ma miejsce następna próba skontaktowania z potencjalnym pracodawcą, w związku z tym dzwoni oraz pyta, czy może coś wiadomo na temat wyboru kandydata. Dziś tego typu praktyki nie są już aż tak popularne, proces rekrutacji skłania się ku wzorcom z zachodu i to w różnych dziedzinach.