W obecnych czasach, kiedy zazwyczaj przytrafiają się kryzysy, każda duża firma potrzebuje doświadczonego Dyrektora ds. finansów

W przeszłości spółki za podstawę swojego kompetentnego działania uważały dobrą księgową. Jednakże, teraz nie jest już to aktualne.

W dobie XXI wieku, gdy wszystko dzieje się szybko, a przedsiębiorstwa są ponadpaństwowe niezbędni są sprawdzeni CFO.

deklaracje

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com
Kim tak naprawdę jest CFO – może zapytać człowiek, który nie jest obeznany z angielskimi skrótami i stanowiskami istniejącymi w dużych przedsiębiorstwach. A CFO to po prostu Chief Financial Officer – po polsku: Dyrektor Finansowy. Stanowisko to znaczy o wiele więcej aniżeli wyłącznie pilnowanie finansów firmy. Chodzi także o nakreślanie planów rozwojowych i rokowanie przyszłych zagrożeń. Aby sprawdzić się na tym stanowisku niezbędne jest duże doświadczenie, dlatego w krajach Europy Zachodniej CFO to głównie osoby po 50-tym roku życia. W krajach rozwijających się, takim jest Polska, bywają to osoby znacznie młodsze, ponieważ sytuacja w państwie zmienia się bardzo szybko i za tą zmianą należy nadążyć. Nawet więcej – trzeba ją wyprzedzać. Trzeba być pionierem.

Zauroczył Cię ów artykuł? Kliknij w poniższy link i pod nim jest istotna strona (https://www.reklamywiktor.pl/) z dodatkowymi treściami na wybrany temat.

Zatem czym się zajmuje Chief Financial Officer? Zajmuje się nakreślaniem budżetu oraz wewnętrznymi audytami. Do jego zadań należy także utrzymywanie kontaktów z innymi firmami.

Z tego powodu CFO sporo podróżuje po Europie oraz świecie – powinien zatem świetnie znać język angielski. Na tak poważnym stanowisku ponosi się odpowiedzialność za przyszłość firmy oraz przyszłość pracowników. Z tego powodu powinien szukać różnych rozwiązań, które sprzyjałyby rozwojowi firmy.

, ,

Related posts

Własne upragnione mieszkanie może być teraz blisko jak nigdy

Kiedy marzy nam się, aby mieć swoje mieszkanie, aby nie być uzależnionym od nikogo kolejnego i co najważniejsze, by móc zadecydować o tym, co pragnie się robić w konkretnej chwili i kogo pragnie się sprosić, to bez wątpienia należy sobie zdawać sprawę, że dzięki kredytowi i właściwemu deweloperowi, mamy szanse te własne plany niesamowicie szybko spełnić.

Czy zainteresują nas oferty pracy dla opiekunek?

Od czasu do czasu jest tak, że nie możemy wyszukać zatrudnienia w swoim kraju, albo nie podobają nam się jej wytyczne. Wtenczas potrzeba popatrzeć na to, co jest proponowane gdzieś indziej, szczególnie kiedy poznaliśmy języki obce przynajmniej w stopniu podstawowym.
Jakie są ogłoszenia praca Monachium ma szansę nam udowodnić ich dużo
Gdy chcemy poszukać jakiejś interesującej pracy, to powinniśmy zobaczyć określone ogłoszenia.

Zamień pieniądze po atrakcyjnym kursie

Odkąd w kraju nastała opcja korzystania z tanich linii lotniczych, mieszkańcy podróżują częściej niż dotychczas. Wakacje w Grecji, weekend w Londynie czy Berlinie - to wszystko nie są wielkie koszta, przy odpowiedniej organizacji wycieczki.

Rozliczanie się obywateli z Urzędem Skarbowym przez internet

Rozliczanie się mieszkańców z US przez sieć, to coraz bardziej popularna forma rozliczania się Polaków. Współczesne oprogramowania posiadają jasną i zrozumiałą instrukcję obsługi, przejrzysty interfejs i sporo uproszczeń, jakie powodują, że rozliczenie pitu online jest faktycznie proste.

Latest posts

Ocena podłoża przed budową

Inspekcje geologiczne podłoża, pod budowę domu, przeprowadza się w celu doboru fundamentów a także zbrojenia, natomiast w przypadku planów gotowych, dopasowania „szablonu” do konkretnych warunków podłoża.

Jakich narzędzi użyć do nanoszenia preparatu do gruntowania?

Jest to dość prosta czynność, którą można by wykonać na własną rękę. Do likwidacji pęknięć i wgłębień wystarczyłaby jedynie gładź szpachlowa, papier ścierny oraz paca z nierdzewnej stali. Trzeba jednak pamiętać o tym, że ta prosta czynność wymaga niezwykle znacznej cierpliwości i precyzji.

Oferty mieszkań w stolicy

Kupując nowe mieszkanie aranżuje i mebluje się je całkiem wg osobistych wymogów, gustów i projektów, jest możliwość więc popuścić wodze fantazji i spełnić parę własnych marzeń. Nowe materiały budowlane są najczęściej wyższej jakości aniżeli te, z jakich korzystano kilkadziesiąt lat temu, posiadają też lepsze właściwości cieplne.