Kuj żelazo póki gorące - ogrodzenia

Stoisz przed wyborem ogrodzenia do swojego właśnie budowanego domu. Drewniane, betonowe czy metalowe?

Drewno, mimo, że urodziwe co jakiś czas musi być poddawane zabiegom konserwacji. Jest podatne na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Murowane czy betonowe choć wytrzymałe, może spowodować, iż będziemy czuli się oddzieleni od reszty świata. Oczywiście, są osoby, którym właśnie na tym zależy, lecz my jednak lubimy spoglądać na otaczającą nasz okolicę.

żelazo
Napisał: Nacho
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
A gdyby tak zdecydować się na ogrodzenie odlewane? Dzięki delikatnym wzorom są estetyczne, funkcjonalne i posłużą nam na długie lata. Dekoracyjność i wdzięk ogrodzeń kutych robi wrażenie. Wykonywane w wybranej przez nas odlewni, odpowiednio dobrane do gustu właściciela, nadają działce i domowi swoisty charakter. Ogrodzenie kute wzbogaca wartość posiadłości, jest nietuzinkowe, oryginalne, gdyż zazwyczaj wykonywane na zamówienie. Po prostu: kute elementy są piękne, a bywa, że wyglądają jak prawdziwe dzieła sztuki. Oprócz zalet typowo dekoracyjnych i estetycznych (koszyczki, rozetki, ostre groty, elementy itp.), warto zauważyć funkcjonalność takiego ogrodzenia a także jego niezniszczalność. Ogrodzenia kute są trwałe, łatwe do konserwacji, nie odkształcają się, jak np. siatka, nie poddają się działaniom szkodliwych warunków atmosferycznych (wysokie temperatury, promieniowanie UV, deszcze czy wilgoć). Stanowią też odpowiednią blokadę przed intruzami, np. pręty zakończone ostrymi grotami szybko odstraszają nieproszonych gości. Ogrodzenia kute są na tyle mocne, by zapewnić bezpieczeństwo, a przy tym na tyle prześwitujące, by mieć pogląd na to, co się dzieje poza posesją.

Nieopodal naszego miejsca zamieszkania z całą pewnością znajduje się odlewnia (zobacz tu), w której będzie nam dane oswoić się bardziej z zagadnieniem. Pamiętajmy, że dzisiejsze odlewanie to działania w celach artystycznych jak i usługowych. To części potrzebne do maszyn (np. tuleje, pierścienie czy wałki), elementy mebli ogrodowych czy też elementy dekoracyjne, jak figurki. A może zobaczymy po przyjeździe wzór balustrady, który nas oczaruje? Wszak schody w naszym domu nadal oczekują na odpowiedni model barierki...
2019/05/02, 07:51
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.