Co jaki okres czasu należy robić tzw. przegląd swojej gaśnicy?

Gaśnica samochodowa to obligatoryjny element oprzyrządowania każdego pojazdu. Określa to kodeks drogowy. Jednak każde tego typu narzędzie należy co jakiś czas kontrolować.


Robi się to podczas wykonywania badania o nazwie przegląd gaśnicy.


Nie należałoby jednak mylić pojęć czasu jej gwarancji z okresem przydatności do użycia. Gwarancji udziela wytwórca gaśnicy (zwykle na okres 5 lat od daty jej wyprodukowania), natomiast przegląd dalej do biuroinwest.pl/oferta/przeglady-techniczne-budynkow/ techniczny przeprowadzany jest przez UDT. W zależności od rodzaju gaśnicy okres legalizacji jest dopasowany do danego środka gaszącego. W wypadku tzw. gaśnic śniegowych wynosi 10 lat, natomiast proszkowych - sześć lat. Nie jest to jednak równoważne z typowym przeglądem pojazdu, który powinniśmy wykonywać co rok. Jest tak dlatego, że nawet jeśli okres gwarancji jest dłuższy niż okres legalizacji, to wyższość nad regulaminem producenta ma rodzime prawo.


Pozostałe artykuły

Jak spółka może ograniczyć koszty funkcjonowania a równocześnie utrzymania spółki?

program do fakturowania
Napisał: La Manade
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Wszyscy szefowie firm chcą w jak najwyższym szczeblu udogodnić pracę swoim pracownikom. Inwestują w nowe moduły, nabywają wszelakie programy usprawniające pracę.


przegląd gaśnicy
Napisał: Andreshiro
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Tego typu przegląd gaśnicy polega na kontroli technicznej przez wykwalifikowanego specjalistę oraz ew. naprawie znalezionych w czasie badania (zobacz by porównać) wad. Po przeprowadzeniu takiego kontroli, w przypadku uznania jej za sprawną, umieszczana jest na niej naklejka z podaną datą kolejnego badania technicznego. Warto zatem go sprawdzać, aby nie mieć nieprzyjemnej niespodzianki w najmniej oczekiwanej chwili. Tego typu badanie nie jest drogie (opłata wynosi około.


10zł) a warto je wykonać, aby posiadać pewność, że w wypadku niebezpieczeństwa nie będziemy bezsilni. Warto wykonać również legalizację gaśnicy nawet pomimo faktu, że kodeks drogowy w żadnym artykule nie nakłada na kierującego przymusu przeprowadzania wspomnianej legalizacji.
2018/04/01, 07:46
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.