E-deklaracje czyli w jaki sposób posłać PIT online

Już szósty rok mamy możność wysyłania zeznań rocznych PIT przez Internet. Rozliczenie on-line jest to najszybszy sposób złożenia zeznania rocznego.
Przez sieć, bez podpisu elektronicznego możesz wysłać: PIT-36L, PIT-37, PIT-16A i pit 28 online razem z załącznikami.

W taki sam sposób składa się też korektę tych zeznań. Do tego system zapewnia bezpieczeństwo ekspediowanych informacji.https://www.eena.pl/ eena.plDzięki warunkowi autoryzacji zeznań do minimum spada ryzyko, że ktokolwiek się pod nas podszywa. Potwierdzeniem posłania zeznania jest tzw. UPO.

Kiedy zaciekawi Cię ten temat, obejrzyj ponadto inne nasze portale, które przedstawiają to zagadnienie – na pewno także Cię zaabsorbują.

Traktowane będzie ono na równi z dowodem posłania poleconego listu czy potwierdzeniem złożenia zeznania wprost w urzędzie podatkowym. Do wysłania powyższych deklaracji podatkowych należy jedynie mieć dostęp do internetu, przygotować dane, jakie zabezpieczają autentyczność składanego zeznania: PESEL, numer identyfikacji podatkowej (jeżeli prowadzimy firmę) a także kwotę przychodu wykazaną w deklaracji podatkowej za 2011 rok. System e-Deklaracje jest bezpieczny oraz całkiem darmowy, a zeznanie zostanie przekazane wprost do urzędu skarbowego.

pracownicy w kamizelkach

Autor: Asian Development Bank
Źródło: http://www.flickr.com
Program przeznaczony do wypełniania zeznania podatkowego jest całkowicie intuicyjny oraz łatwy w obsłudze. W razie pojawienia się jakichkolwiek niejasności zawsze można korzystać z instrukcji obsługi.

Zyski wypływające ze złożenia zeznań w elektronicznej formie to chociażby oszczędność czasu, mniejsze koszta złożenia deklaracji, łatwość uzupełnienia, bezpieczeństwo przesyłanych informacji, gwarancja prawidłowości składanej deklaracji albo uzyskanie potwierdzenia złożenia deklaracji bez opuszczania mieszkania.

, ,

Related posts

Kwestie urzędowe za granicą – jak sobie z nim radzić?

Planujesz wyjazd za granicę? Na dodatek ma być to długi wyjazd dotyczący podjęcia pracy zarobkowej? Pamiętaj, aby odpowiednio wcześnie załatwić wszelkie niezbędne formalności w kraju, ale także poznać zasady funkcjonowania prawa w kraju, do jakiego wyjeżdżasz.

Jak zaplanować kolejne etapy edukacji, aby w przyszłości znaleźć pracę w księgowości bądź otworzyć własne biuro rachunkowe

Obmyślanie kariery w danym zawodzie niektórzy przedstawiciele młodego pokolenia zaczynają w gimnazjum. Wszystko dlatego, że już na tym etapie należy wyznaczyć drogę do przyszłego fachu. Przykładowo, każdy młody człowiek musi zdecydować, czy pójdzie do liceum i potem na studia, czy od razu przekroczy próg technikum, aby już w parę lat zdobyć wymarzony fach. Niektórzy nastolatkowie świetnie wiedzą, co pragną robić w przyszłości i wybór placówki edukacyjnej w jakimkolwiek wypadku nie jest kwestią zbiegu okoliczności.

Na ile handlowanie to właściwy pomysł na działalność gospodarczą?

O posiadaniu własnej działalności gospodarczej myśli sporo osób, jednakże nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, iż jest to naprawdę niełatwe. Wielu ludziom wydaje się, iż praca u siebie to jedynie atuty. Należy być jednak przygotowanym na to, że ciążyć będzie na nas wiele zadań, duża odpowiedzialność i niemały stres wiążący się z potrzebą opłacenia wszystkich rachunków. Jaki biznes wybrać dla siebie?

Zadania połączone z zatrudnianiem nowych pracobiorców

Jeśli w prowadzonej firmie pragniemy zaangażować pracobiorców, powinniśmy zastanowić się nad zadaniami, które będziemy musieli zrealizować w związku z owym zdarzeniem.
Owe zobowiązania zależą m.in. od formy umowy, na którą zatrudnimy pracowników jak też od ich indywidualnych uprawnień składkowych.

Latest posts

Pomoc ekspertów jest nieoceniona

Do kupna apartamentu trzeba podejść niezwykle kompleksowo. Jest to wyjątkowo istotne, bo nieruchomości nie wykupujemy codziennie. Rekomenduje się więc zwrócić się ze swoją prośbą do doświadczonego specjalisty, jaki może pomóc określić sprawdzoną i godną naszej uwagi opcję dla nas. Możliwości szczególnie ciekawych stale przybywa, co uraduje klientów na rynku najbardziej. Szczególne rozwiązania dopracowywane są w sposób systematyczny przez naszych specjalistów.

Jak postawić szopkę drewnianą w ogrodzie?

Budowa osobistego miejsca w ogródku to misja oraz cel, ale przy okazji to też doskonała zabawa. Najfajniejsze jest, że efekty ujrzycie błyskawicznie, a zadanie w żadnym razie nie będzie trudne.
Najpierw budowę powinno się zgłosić do gminy.

Projekty domów. – przejrzyj studio krajobrazy

Wiele osób marzy o swoim własnym domku. Jednakże tak samo wiele osób wnioskuje, że w czasach ciężkich dla nas jest to nierealne. Boimy się zaciągać kredyty, bo tylko w sumie dzięki nim większość osób jest w stanie wybudować swój własny dom. Choć można również wyjechać za granice i tam zarabiać na upragnione cztery kąty.

Organizacja wesela – gdzie powinno się zaaranżować przyjęcie weselne?

Organizacja wesela to nie lada wyzwanie. Młodzi, szykujący się na ten ważny dzień, mają wiele rzeczy do załatwienia. Pierwszym krokiem jest rzecz jasna odnalezienie sali weselnej. Zanim poczniemy wyszukiwać sali weselnej powinniśmy zrobić listę gości, oraz także spisać swoje oczekiwania w stosunku do sali i wesela.

By nie dopuszczać do pożarów – w jakie systemy opłaca się zainwestować?

Czasem można spotykać się z opiniami, że wszelkie szkolenia wiążące się z ochroną przeciwpożarową to strata czasu. Jednak na pewno osoby, jakie tak uważają, z pewnością zmienią zdanie, jeśli tylko znajdą się w obliczu zagrożenia przeciwpożarowego. Ochrona przeciwpożarowa w zakładzie pracy to niezwykle istotne zadanie.