E-deklaracje czyli w jaki sposób posłać PIT online

Już szósty rok mamy możność wysyłania zeznań rocznych PIT przez Internet. Rozliczenie on-line jest to najszybszy sposób złożenia zeznania rocznego.
Przez sieć, bez podpisu elektronicznego możesz wysłać: PIT-36L, PIT-37, PIT-16A i pit 28 online razem z załącznikami.

W taki sam sposób składa się też korektę tych zeznań. Do tego system zapewnia bezpieczeństwo ekspediowanych informacji.

Zaciekawił Cię ten artykuł? To bardzo dobrze, gdyż także ta pomocna treść (https://www.eena.pl/) zafascynuje Cię całkowicie, zatem zobacz to!

Dzięki warunkowi autoryzacji zeznań do minimum spada ryzyko, że ktokolwiek się pod nas podszywa. Potwierdzeniem posłania zeznania jest tzw. UPO.

Kiedy zaciekawi Cię ten temat, obejrzyj ponadto inne nasze portale, które przedstawiają to zagadnienie – na pewno także Cię zaabsorbują.

Traktowane będzie ono na równi z dowodem posłania poleconego listu czy potwierdzeniem złożenia zeznania wprost w urzędzie podatkowym. Do wysłania powyższych deklaracji podatkowych należy jedynie mieć dostęp do internetu, przygotować dane, jakie zabezpieczają autentyczność składanego zeznania: PESEL, numer identyfikacji podatkowej (jeżeli prowadzimy firmę) a także kwotę przychodu wykazaną w deklaracji podatkowej za 2011 rok. System e-Deklaracje jest bezpieczny oraz całkiem darmowy, a zeznanie zostanie przekazane wprost do urzędu skarbowego.

pracownicy w kamizelkach

Autor: Asian Development Bank
Źródło: http://www.flickr.com
Program przeznaczony do wypełniania zeznania podatkowego jest całkowicie intuicyjny oraz łatwy w obsłudze. W razie pojawienia się jakichkolwiek niejasności zawsze można korzystać z instrukcji obsługi.

Zyski wypływające ze złożenia zeznań w elektronicznej formie to chociażby oszczędność czasu, mniejsze koszta złożenia deklaracji, łatwość uzupełnienia, bezpieczeństwo przesyłanych informacji, gwarancja prawidłowości składanej deklaracji albo uzyskanie potwierdzenia złożenia deklaracji bez opuszczania mieszkania.

, ,

Related posts

Czy zainteresują nas oferty pracy dla opiekunek?

Od czasu do czasu jest tak, że nie możemy wyszukać zatrudnienia w swoim kraju, albo nie podobają nam się jej wytyczne. Wtenczas potrzeba popatrzeć na to, co jest proponowane gdzieś indziej, szczególnie kiedy poznaliśmy języki obce przynajmniej w stopniu podstawowym.
Jakie są ogłoszenia praca Monachium ma szansę nam udowodnić ich dużo
Gdy chcemy poszukać jakiejś interesującej pracy, to powinniśmy zobaczyć określone ogłoszenia.

Zamień pieniądze po atrakcyjnym kursie

Odkąd w kraju nastała opcja korzystania z tanich linii lotniczych, mieszkańcy podróżują częściej niż dotychczas. Wakacje w Grecji, weekend w Londynie czy Berlinie - to wszystko nie są wielkie koszta, przy odpowiedniej organizacji wycieczki.

Rozliczanie się obywateli z Urzędem Skarbowym przez internet

Rozliczanie się mieszkańców z US przez sieć, to coraz bardziej popularna forma rozliczania się Polaków. Współczesne oprogramowania posiadają jasną i zrozumiałą instrukcję obsługi, przejrzysty interfejs i sporo uproszczeń, jakie powodują, że rozliczenie pitu online jest faktycznie proste.

Jakie usługi księgowe będą nam tu przedstawiane?

Jeśli mamy małą działalność gospodarczą oraz nie bardzo nas stać na to, aby przyszykowywać odmienny etat dla księgowego, dla którego i tak trudno będzie nam wyszukać troszkę przestrzeni, to warto się zastanowić, jakie jeszcze kolejne ewentualności mamy tutaj do wybrania.

Latest posts

Istotne elementy w każdym szykownym domu

Jeśli pragnie się mieć dom o najwyższym standardzie, powinno się w niego zainwestować bardzo dużo zaangażowania. Drobne szczegóły będą w najwyższym stopniu istotne. To właśnie dzięki nim można uzyskać najwyższy prestiż budynku. Na szczęście spotyka się nadzwyczaj dużo biur planistycznych, które mogą nam pomóc w tej skomplikowanej czynności. Budynek o najwyższym prestiżu musi być nadzwyczaj ciekawie zaprojektowany.

Zadbaj o ochronę i estetykę swojej działki, stawiając dobre ogrodzenia oraz bramy

Posesja, która pozostaje nieogrodzona, jest niezabezpieczona przed wejściem osób niepożądanych. Stanowi także zagrożenie dla dzieci oraz zwierząt, które przebywają w ogrodzie oraz niepostrzeżenie mogą wtargnąć na ulicę. Dla bezpieczeństwa, jak również piękna swojego domu, trzeba zainwestować w ładny oraz wytrzymały płot. Pomyślnie dzisiejszy asortyment artykułów ogrodzeniowych jest nad wyraz urozmaicony oraz można kupić rzeczywiście piękne ogrodzenia, parkany oraz bramy.

Sztaplarka i inne maszyny magazynowe 

W wielu pracach w magazynie albo na roli nieraz przydają się pewne maszyny, znacznie przyśpieszające robione działania. Mogą to być nadzwyczajne ciągniki i również wózki. Najczęściej takiego typu sprzęt nie bywa przy takim zbyt drogi i jest dostosowany do wymogów a, także możliwości pieniężnych zwykłych klientów, zajmujących się głównie transportem.

Co zabrać na wakacje nad morzem?

Prawdopodobnie wielu z nas śni o arkadyjskim, wakacyjnym relaksie nad wodą. Odpoczynek, szum fal, promienie słońca – wszystko czego trzeba do szczęścia.
Warto jednak się do takowego wypoczynku stosownie spakować, ażeby na miejscu niczego nie brakowało.