PIT 28 zaplanowany dla podatników prowadzących indywidualną, pozarolniczą działalność gospodarczą

Płacący podatki rozliczający się z Urzędem Skarbowym mają do wyboru dużo form Druków.
PIT 28 zaprojektowany jest dla podatników prowadzących osobistą, pozarolniczą aktywność gospodarczą, liczoną w formie ryczałtu, w postaci spółki cywilnej, względnie spółki jawnej.

pit 28

Autor: Steven Straiton
Źródło: http://www.flickr.com

opcja

Autor: dhub limited
Źródło: http://www.flickr.com
reklama samochodu na biilboardzie

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Proponowany jest również dla podatników, którzy zyskują wyznaczony przychód z tytułu umowy wynajmu, podnajmu, ajencji, również poddzierżawy. Jest to jedna z uproszczonych postaci opodatkowania pozarolniczej aktywności gospodarczej, jaka umożliwia na rozpoznanie pewnej stawki podatku opłacanego z góry. To przedsiębiorca przesądza, czy chce rozliczać się za pomocą ryczałtu. Jednostki, które zdecydowały się na taką formę rozliczania się, nie mogą brać pod uwagę kosztów uzyskania dochodów. Na PIT-28 nie można rozliczyć się razem z małżonką, czy też jako jednostka samotnie wychowująca dziecko. Wybierając ryczałt ewidencjonowany nie wolno się rozliczać wspólnie również z przychodów opodatkowanych poza ryczałtem. Ryczałt wyklucza taką ewentualność rozliczeń.

Zaabsorbował Cię opisywany artykuł? Zobacz i sprawdź archiwizacja dokumentów księgowych   szybko, tu znajduje się coś, co najprawdopodobniej również Ci się spodoba.

Wyjątkiem jest, gdy ryczałtem opodatkowane są dochody z najmu i dzierżawy prywatnej, bądź umów podobnych. Wtedy zdobywanie takich przychodów nie wyklucza prawa do opodatkowania pozostałych dochodów razem z współmałżonkiem, bądź jako osoba samotnie wychowująca dziecko.

Aby móc rozliczyć się na druku PIT-28 trzeba do 21 stycznia zawiadomić organ podatkowy o liczeniu się w formie ryczałtowej.

Jeżeli dopiero rozpoczyna się prowadzenie działalności gospodarczej, chęć wyliczania się ryczałtem ewidencjonowanym należy przedłożyć w dniu rozpoczęcia aktywności i jeszcze przed uzyskaniem pierwszego przychodu.

, , ,

Related posts

Jak rozumieć windykację? Czy to zjawisko jak egzekucja komornicza? Co należy wiedzieć w tym temacie?

Coraz większa ilość naszych rodaków zadłuża się w różnych instytucjach finansowych, oferowana jest bowiem dosyć duża ilość różnych kredytów, chwilówek oraz pożyczek. Wszystko to jest dobre, póki spłacamy należności na czas, gorzej jak mamy problemy ze spłatą i nie możemy terminowo oddawać należności. W tego rodzaju sytuacji może się pojawić windykacja, jednakże należy mieć na uwadze, iż windykacja to nie to samo, co egzekucja komornicza.

Opóźniony lot, odszkodowanie lotnicze

W Polsce przyzwyczailiśmy się do tego, że pociąg może się spóźnić i bywa, że nawet 2 albo 3 godziny i jakoś mało ludzi myśli o tym, żeby PKP dało pasażerom jakieś odszkodowania. Ale, kiedy mowa o opóźnionym locie, to bardzo wiele osób domaga się odszkodowań.

Skąd wziąćGdzie znaleźć fundusze na swojecztery ściany?

Każdy z nas pragnie mieć własne miejsce na ziemi. Może to być zarówno niepokaźnych rozmiarów mieszkanie we Wrocławiu, jak i okazałe włości za miastem – istotne, by zapewniał nam poczucie swobody i bezgranicznego bezpieczeństwa. Możliwość realizacji tych zamierzeń jest niestety bezpośrednio powiązana z prozaicznymi finansami. Kupno mieszkania, tudzież budowa domu to jedna z największych inwestycji w naszym życiu, co więcej trudna operacja, która okazać się dla nas może nie lada wyzwaniem.

Latest posts

Sprawdzamy jak wykorzystać sterowanie roletami

W dzisiejszych czasach nie musimy spacerować po całym domu i sprawdzać czy wszystkie światła są wyłączone. W dzisiejszych czasach musimy tylko wcisnąć przycisk. Otóż istnieją systemy, które pozwalają sterować oświetleniem przy pomocy pilota.

Architekci wnętrz Warszawa są uwielbiani

Czasami ludzie posiadają świetną wizję artystyczną

Od czasu do czasu dzieje się tak, że ktoś bierze się za urządzanie swojego domu oraz robi to rzeczywiście wspaniale, bo ma szansę się pochwalić wspaniałą wizją artystyczną i niesamowitym wyczuciem smaku. Wówczas wszystko robi samodzielnie, nie myśli nawet o tym, aby poprosić o pomoc profesjonalistów, a co więcej rezultat ostateczny przeważnie niewiele wyróżnia się od tego, z jakim mamy szansę się spotkać w różnych magazynach.

Certus – rozpoznawalna oraz wyróżniana spółka mająca do zaoferowania technologie budowlane

Certus to wiodąca na rynku firma działająca w branży budowlanej. Proponuje ona sporo artykułów niezmiernie wysokiej jakości, które okażą się przydatne w budowlance. Firma certus przede wszystkim proponuje prefabrykaty betonowe, elementy wykończeniowe, kostkę brukową oraz belki stopowe. To polecany i fachowy wytwórca, jaki znany jest z artykułów niesłychanie dobrej jakości.

Rola nowoczesnych programów przy generowaniu kosztorysów budowlanych

W aktualnej chwili technologia niezwykle prężnie się rozwija, w związku z czym wiele czynności można wykonywać w znacznie prostszy sposób. Branżami, w których postęp ten jest bardzo przydatny są na pewno budownictwo i architektura. Na rynku znajduje się bardzo wiele specjalistycznych programów, które znacznie ułatwiają pracę w tych zawodach.