PIT 28 zaplanowany dla podatników prowadzących indywidualną, pozarolniczą działalność gospodarczą

Płacący podatki rozliczający się z Urzędem Skarbowym mają do wyboru dużo form Druków.
PIT 28 zaprojektowany jest dla podatników prowadzących osobistą, pozarolniczą aktywność gospodarczą, liczoną w formie ryczałtu, w postaci spółki cywilnej, względnie spółki jawnej.

pit 28

Autor: Steven Straiton
Źródło: http://www.flickr.com

opcja

Autor: dhub limited
Źródło: http://www.flickr.com
reklama samochodu na biilboardzie

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Proponowany jest również dla podatników, którzy zyskują wyznaczony przychód z tytułu umowy wynajmu, podnajmu, ajencji, również poddzierżawy. Jest to jedna z uproszczonych postaci opodatkowania pozarolniczej aktywności gospodarczej, jaka umożliwia na rozpoznanie pewnej stawki podatku opłacanego z góry. To przedsiębiorca przesądza, czy chce rozliczać się za pomocą ryczałtu. Jednostki, które zdecydowały się na taką formę rozliczania się, nie mogą brać pod uwagę kosztów uzyskania dochodów. Na PIT-28 nie można rozliczyć się razem z małżonką, czy też jako jednostka samotnie wychowująca dziecko. Wybierając ryczałt ewidencjonowany nie wolno się rozliczać wspólnie również z przychodów opodatkowanych poza ryczałtem. Ryczałt wyklucza taką ewentualność rozliczeń.

Zaabsorbował Cię opisywany artykuł? Zobacz i sprawdź archiwizacja dokumentów księgowych   szybko, tu znajduje się coś, co najprawdopodobniej również Ci się spodoba.

Wyjątkiem jest, gdy ryczałtem opodatkowane są dochody z najmu i dzierżawy prywatnej, bądź umów podobnych. Wtedy zdobywanie takich przychodów nie wyklucza prawa do opodatkowania pozostałych dochodów razem z współmałżonkiem, bądź jako osoba samotnie wychowująca dziecko.

Aby móc rozliczyć się na druku PIT-28 trzeba do 21 stycznia zawiadomić organ podatkowy o liczeniu się w formie ryczałtowej.

Jeżeli dopiero rozpoczyna się prowadzenie działalności gospodarczej, chęć wyliczania się ryczałtem ewidencjonowanym należy przedłożyć w dniu rozpoczęcia aktywności i jeszcze przed uzyskaniem pierwszego przychodu.

, , ,

Related posts

Własne upragnione mieszkanie może być teraz blisko jak nigdy

Kiedy marzy nam się, aby mieć swoje mieszkanie, aby nie być uzależnionym od nikogo kolejnego i co najważniejsze, by móc zadecydować o tym, co pragnie się robić w konkretnej chwili i kogo pragnie się sprosić, to bez wątpienia należy sobie zdawać sprawę, że dzięki kredytowi i właściwemu deweloperowi, mamy szanse te własne plany niesamowicie szybko spełnić.

Czy zainteresują nas oferty pracy dla opiekunek?

Od czasu do czasu jest tak, że nie możemy wyszukać zatrudnienia w swoim kraju, albo nie podobają nam się jej wytyczne. Wtenczas potrzeba popatrzeć na to, co jest proponowane gdzieś indziej, szczególnie kiedy poznaliśmy języki obce przynajmniej w stopniu podstawowym.
Jakie są ogłoszenia praca Monachium ma szansę nam udowodnić ich dużo
Gdy chcemy poszukać jakiejś interesującej pracy, to powinniśmy zobaczyć określone ogłoszenia.

Zamień pieniądze po atrakcyjnym kursie

Odkąd w kraju nastała opcja korzystania z tanich linii lotniczych, mieszkańcy podróżują częściej niż dotychczas. Wakacje w Grecji, weekend w Londynie czy Berlinie - to wszystko nie są wielkie koszta, przy odpowiedniej organizacji wycieczki.

Rozliczanie się obywateli z Urzędem Skarbowym przez internet

Rozliczanie się mieszkańców z US przez sieć, to coraz bardziej popularna forma rozliczania się Polaków. Współczesne oprogramowania posiadają jasną i zrozumiałą instrukcję obsługi, przejrzysty interfejs i sporo uproszczeń, jakie powodują, że rozliczenie pitu online jest faktycznie proste.

Latest posts

Na fajną ofertę trafimy wpisując narzędzia pneumatyczne Zielona Góra

Kiedy co chwilę mamy coś do wywiercenia, lub dość często wkręcamy jakieś śrubki, to trzeba pomyśleć o sprawunku narzędzi pneumatycznych. Dzięki nim wszystko będziemy mogli robić szybciej i bez zbędnego trudu, a narzędzia te będą się mniej niszczyły, gdyż będą pracowały na sprężone powietrze.

Wynajem biura w Warszawie

Trudnym zdaniem jest znalezienie odpowiedniego miejsca do wynajęcia, aby stało się ono w krótkim czasie odpowiednim pomieszczeniem do pracy. Znakomita oferta na biura do wynajęcia w Warszawie zaproponować może osobom zainteresowanym w zadziwiająco korzystnych cenowo propozycjach. Wybierając wynajem danego biura nie trzeba martwić się o jego renowację lub zmianę, gdyż wszystkim zajmuje się właściciel we współpracy z firmą pośredniczącą.

Rola nowoczesnych programów przy generowaniu kosztorysów budowlanych

W aktualnych czasach technologia bardzo prężnie się rozwija, w związku z czym wiele czynności można wykonywać w znacznie prostszy sposób. Dziedzinami, w których postęp ten jest bardzo przydatny są na pewno architektura oraz budownictwo. Na rynku znajduje się bardzo wiele wyspecjalizowanych programów, które znacząco ułatwiają pracę w tych zawodach.

Podmokły grunt – budować czy nie?

Podczas projektowania budowy kluczowe jest to, na jakim podłożu ma powstać budynek. Warto teraz przypomnieć opowieść o powstawaniu obecnego Sankt Petersburga. Car Rosjan, Piotr Pierwszy, zdecydował, że w północnych rejonach cesarstwa postawi metropolię, która będzie mogła stanąć w szranki z najpiękniejszymi miastami kontynentu.