PIT 28 zaplanowany dla podatników prowadzących indywidualną, pozarolniczą działalność gospodarczą

Płacący podatki rozliczający się z Urzędem Skarbowym mają do wyboru dużo form Druków.
PIT 28 zaprojektowany jest dla podatników prowadzących osobistą, pozarolniczą aktywność gospodarczą, liczoną w formie ryczałtu, w postaci spółki cywilnej, względnie spółki jawnej.

pit 28

Autor: Steven Straiton
Źródło: http://www.flickr.com
opcja

Autor: dhub limited
Źródło: http://www.flickr.com
reklama samochodu na biilboardzie

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Proponowany jest również dla podatników, którzy zyskują wyznaczony przychód z tytułu umowy wynajmu, podnajmu, ajencji, również poddzierżawy. Jest to jedna z uproszczonych postaci opodatkowania pozarolniczej aktywności gospodarczej, jaka umożliwia na rozpoznanie pewnej stawki podatku opłacanego z góry. To przedsiębiorca przesądza, czy chce rozliczać się za pomocą ryczałtu. Jednostki, które zdecydowały się na taką formę rozliczania się, nie mogą brać pod uwagę kosztów uzyskania dochodów. Na PIT-28 nie można rozliczyć się razem z małżonką, czy też jako jednostka samotnie wychowująca dziecko. Wybierając ryczałt ewidencjonowany nie wolno się rozliczać wspólnie również z przychodów opodatkowanych poza ryczałtem. Ryczałt wyklucza taką ewentualność rozliczeń.

Zaabsorbował Cię opisywany artykuł? Zobacz i sprawdź archiwizacja dokumentów księgowych   szybko, tu znajduje się coś, co najprawdopodobniej również Ci się spodoba.

Wyjątkiem jest, gdy ryczałtem opodatkowane są dochody z najmu i dzierżawy prywatnej, bądź umów podobnych. Wtedy zdobywanie takich przychodów nie wyklucza prawa do opodatkowania pozostałych dochodów razem z współmałżonkiem, bądź jako osoba samotnie wychowująca dziecko.

Aby móc rozliczyć się na druku PIT-28 trzeba do 21 stycznia zawiadomić organ podatkowy o liczeniu się w formie ryczałtowej.

Jeżeli dopiero rozpoczyna się prowadzenie działalności gospodarczej, chęć wyliczania się ryczałtem ewidencjonowanym należy przedłożyć w dniu rozpoczęcia aktywności i jeszcze przed uzyskaniem pierwszego przychodu.

, , ,

Related posts

Dlaczego każda firma powinna mieć wizytówkę?

Funkcjonalne i ładne - dokładnie takie są współczesne wizytówki. Mocno różnią się one od tego, w jaki sposób wyglądały wizytówki produkowane kilkanaście lat temu. Dziś charakteryzuje je o wiele większa dowolność oraz mniejsze rozmiary.
Dlaczego tak dużą wagę przykładamy do wizytówek? Dlaczego druk wizytówek to odrębna usługa, nie wiążąca się z innymi rodzajami druku? Dlaczego umiemy wydawać krocie na ich projekty? Dziś może rzeczywiście generalnie wizytówek tworzy ciut mniej, lecz w dalszym ciągu są one popularne w niektórych sferach- netprint.pl.

Latest posts

Czy praca programista Wrocław może nas zainteresować?

Czy już powiemy, w jakim miejscu chcemy okazać się być przyjęci

W pracy przesiadujemy wielką część swojego dorosłego życia, to tam nawiążemy różnorakie znajomości, a także to tam możemy rozwinąć swoje zdolności i pozyskiwać nowe. Przez to tak istotne będzie to, żeby znaleźć coś dla siebie, by mieć pewność, że to co robimy wręcz będzie nam dawało dużo radości, a co się z tym łączy, że wtenczas będziemy posiadali gwarancję, że wykonamy rzeczywiście to, co powinniśmy.

Nowe mieszkania na terenie Łodzi, które wspaniale wpisują się w bieżące trendy deweloperskie

W wypadku najnowszych lokali mieszkalnych na terenie Łodzi, jakie doskonale wpisują się w bieżące trendy deweloperskie ludzie, jacy je kupują są zadowoleni. Mają pojęcie albowiem, iż dzięki zrobieniu tej operacji handlowej otrzymają lokum funkcjonalne, w jakim przeżyją wiele lat i wcale nie będą mieli powodów przejmować się o jego stan techniczny. Deweloperzy, jacy sprzedają nieruchomości w Łodzi świetnie wiedzą, jak powinny one się prezentować i czym się wyróżniać, aby ludzie pozostawali zainteresowani kupnem.

Instalacje kominkowe w domach jednorodzinnych

Każdy, kto na razie nie zaoszczędził, marzy o swoim, wymarzonym, sielskim i gwarantującym bezpieczeństwo gniazdku, jakie zagwarantuje ciche, ciepłe i trwałe miejsce azylu jemu i jego rodzinie. Dla większości panów stanowi to pewnego rodzaju wyzwanie honoru, w myśl powiedzenia, że każdy gospodarz powinien zasadzić drzewo, spłodzić męskiego potomka i wybudować dom.

Wybór tylko wśród doskonale przygotowanych propzycji systemów cokołowych

Klienci doceniają oferowane przez nas systemy cokołowe w szczególności za godną polecenia wielofunkcyjność oraz znakomite przystosowanie do oczekiwań oraz wymagań. Stawiając na doskonałą jakość tego rodzaju rozwiązań kuchennych, stawia się na niezaprzeczalnie najlepszą z dostępnych opcji. Wybór systemów cokołowych jest ogromny, dlatego warto już na początku jasno sprecyzować własne kryteria. Nasi doświadczeni konsultanci z ogromną chęcią pomogą znaleźć dobre rozwiązanie dla każdej z zaciekawionych osób.