Czy płyty HIPS mogą być wykorzystywane do produkcji zabawek i jakie meble się z nich wytwarza?

W reklamie duże zastosowanie mogą mieć płyty z polistyrenu wysokoudarowego. Jest to modyfikacja PS, jaka powstaje przez dodanie takiego surowca jak kauczuk butadienowy. Ponieważ polistyren posiada szczególne cechy, wykorzystywany jest w przemyśle i w branży reklamowej do wyrobu kasetonów podświetlanych czy stojaków.

Płyta HIPS jest niezwykle lekka oraz charakteryzuje się niezwykle dobrymi cechami termicznymi. Posiada olbrzymią wytrzymałość na czynniki pogodowe. Płyta nie żąda wstępnego suszenia oraz z wielką łatwością można poddawać ją termoformowaniu. Płyty takie można by kleić, sztancować i poddawać wszelkim obróbkom wiórowym takim jak cięcie czy też frezowanie. Niezwykle często płyt używa się w drukarstwie. Służą jako podkład pod sitodruk.

Interesujący temat? Zatem wejdź w ten link i doczytaj również (https://megastyro.pl/pl/dachy-zielone/). Z pewnością zaciekawią Cię następne wątki na ten temat. Będzie fantastycznie, jeżeli Ci się podoba.

Sam surowiec HIPS stosuje się do produkcji zabawek. Do kupienia są płyty lśniące i matowe. Wykorzystywane są w każdym miejscu tam, gdzie są konieczne wysokiej jakości sprawdzone rozwiązania. W branży spożywczej używane są takie płyty do tworzenia palet na artykuły spożywcze. W przemyśle meblarskim wytwarza się z nich meble do obiektów szpitalnych, salonów fryzjerskich czy np. wkłady do szufladek w meblach biurowych.

przykładowe wnętrze domu

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
materiały
Zaleca się magazynowanie płyt w pomieszczeniach pozbawionych światła, jakie chronić będą płyty przed promieniowaniem UV. Płyty HIPS wykazują niewielką absorpcję wilgoci, więc trzeba składować je w temperaturze pokojowej do +20 stopni i wilgotności trzydzieści procent.

Płyty takie przechowywać należy na płaskiej powierzchni magazynowej, gdyż nierówne powierzchnie mogłyby prowadzić do odkształcenia przechowywanych płyt. Palety z takimi płytami powinny być zabezpieczone szczelnie folią, która ochroni płyty przed kurzem. Także tego typu folia zabezpiecza skutecznie płyty przed ich zawilgoceniem.

, , ,

Related posts

Latest posts

Atrakcyjne systemy ogrodzeniowe – w jakich miejscach je kupić?

Przedsiębiorstwo już od ponad 25 lat projektuje oraz produkuje systemy ogrodzeniowe, które są odpowiedzią na oczekiwania nowoczesnej architektury. Systemy ogrodzeniowe gwarantują nowe efekty przestrzenne, estetyczne oraz użytkowe, łącząc niepowtarzalny design z uniwersalnością zastosowań. Jednocześnie bogate doświadczenie w produkcji sit przemysłowych do filtracji i separacji sprawia, iż w procesach produkcyjnych przedsiębiorstwo wykorzystuje zaawansowane technologie, zapewniające wyjątkową trwałość oraz dokładność wykonania wszystkich produktów.

Przydatne zalecenia, które pomogą wybrać odpowiednie biuro rachunkowe

Nie każdy posiada kompetencje w dziedzinie rachunkowości, zatem jeżeli zaczyna prowadzić swoją działalność gospodarczą, powinien wybrać właściwe biuro rachunkowe Olsztyn. Kilka użytecznych porad pomoże podjąć trafne decyzje oraz ustrzec się kłopotów powiązanych z kwestiami finansowymi.

Z jakiego surowca wybudować magazyn bądź garaż

W dzisiejszych czasach przedsiębiorstwa budowlane używają rozmaitego typu materiałów, dzięki czemu mogą kreować tak konstrukcje innowacyjne, jak i tradycyjne. Ostatnimi czasy coraz częściej u biznesmenów i osób prywatnych pojawia się pytanie: czy magazyn albo garaż samochodowy nieodzownie powinny być murowane?

Dlaczego warto korzystać z agencji pośrednictwa, gdy poszukujemy pracy? Jakie są z tym związane korzyści?

Jeszcze kilka lat wstecz proces rekrutacji wyglądał następująco, czyli kandydat idzie do placówki firmy, w jakiej chce pracować i zostawia tam swoje CV razem z listem motywacyjnym. następnie ma miejsce następna próba skontaktowania z potencjalnym pracodawcą, w związku z tym dzwoni oraz pyta, czy może coś wiadomo na temat wyboru kandydata. Dziś tego typu praktyki nie są już aż tak popularne, proces rekrutacji skłania się ku wzorcom z zachodu i to w różnych dziedzinach.