Czy płyty HIPS mogą być wykorzystywane do produkcji zabawek i jakie meble się z nich wytwarza?

W reklamie duże zastosowanie mogą mieć płyty z polistyrenu wysokoudarowego. Jest to modyfikacja PS, jaka powstaje przez dodanie takiego surowca jak kauczuk butadienowy. Ponieważ polistyren posiada szczególne cechy, wykorzystywany jest w przemyśle i w branży reklamowej do wyrobu kasetonów podświetlanych czy stojaków.

Płyta HIPS jest niezwykle lekka oraz charakteryzuje się niezwykle dobrymi cechami termicznymi. Posiada olbrzymią wytrzymałość na czynniki pogodowe. Płyta nie żąda wstępnego suszenia oraz z wielką łatwością można poddawać ją termoformowaniu. Płyty takie można by kleić, sztancować i poddawać wszelkim obróbkom wiórowym takim jak cięcie czy też frezowanie. Niezwykle często płyt używa się w drukarstwie. Służą jako podkład pod sitodruk.

Interesujący temat? Zatem wejdź w ten link i doczytaj również (https://megastyro.pl/pl/dachy-zielone/). Z pewnością zaciekawią Cię następne wątki na ten temat. Będzie fantastycznie, jeżeli Ci się podoba.

Sam surowiec HIPS stosuje się do produkcji zabawek. Do kupienia są płyty lśniące i matowe. Wykorzystywane są w każdym miejscu tam, gdzie są konieczne wysokiej jakości sprawdzone rozwiązania. W branży spożywczej używane są takie płyty do tworzenia palet na artykuły spożywcze. W przemyśle meblarskim wytwarza się z nich meble do obiektów szpitalnych, salonów fryzjerskich czy np. wkłady do szufladek w meblach biurowych.

przykładowe wnętrze domu

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
materiały
Zaleca się magazynowanie płyt w pomieszczeniach pozbawionych światła, jakie chronić będą płyty przed promieniowaniem UV. Płyty HIPS wykazują niewielką absorpcję wilgoci, więc trzeba składować je w temperaturze pokojowej do +20 stopni i wilgotności trzydzieści procent.

Płyty takie przechowywać należy na płaskiej powierzchni magazynowej, gdyż nierówne powierzchnie mogłyby prowadzić do odkształcenia przechowywanych płyt. Palety z takimi płytami powinny być zabezpieczone szczelnie folią, która ochroni płyty przed kurzem. Także tego typu folia zabezpiecza skutecznie płyty przed ich zawilgoceniem.

, , ,

Related posts

Latest posts

Eko przedmioty cieszą się coraz większą popularnością

Tendencja na ekorzeczy na dobre zagościła do życia wielu rodzin. Przejawia się to w licznych przypadkach, począwszy od jedzenia, przez wyposażenie wnętrz, ubiór a skończywszy na produktach dla dzieci jak np. oczywiście zabawki. Ekologia łączy się również z troską o środowisko. Otaczanie się naturalnymi produktami w znaczący sposób polepsza nasze samopoczucie. Dodatkowo istotne jest to, że jesteśmy też zdrowsi, kiedy troszczymy się o to, co spożywamy.

Ładne i nowoczesne mieszkania od dewelopera na Dolnym Śląsku

Współcześnie w kraju – a szczególnie we Wrocławiu – rynek mieszkaniowy jest wysoce dynamiczny. Dlatego teraz mieszkania są wysoce poszukiwane – sporo osób pragnie również wprowadzić się „na swoje”. W sytuacji kiedy zwłaszcza poszukiwane są wysokojakościowe, najnowsze mieszkania, świetnym rozwiązaniem jest kupienie albo wynajem mieszkania od dewelopera. W ten sposób można zyskać mieszkanie z pierwszej ręki, nierzadko w wysoce przystępnych cenach i w znacznie korzystnej lokalizacji.

Do czego wykorzystuje się granit?

Granit od zawżdy stanowi podstawowy materiał w budownictwie. Wynika to z tego, iż jest on jednym z najbardziej trwałych i wytrzymałych materiałów. Ponadto jest ekologiczny oraz nie wymaga wielu konserwacyjnych zabiegów, dzięki czemu nie jest trudno zachować jego wiecznotrwałe piękno.

Co to są tryskacze oraz jak one funkcjonują?

W wypadku wystąpienia pożaru instalacje tryskaczowe samodzielnie uruchamiają proces gaszenia i alarmują właściwą jednostkę straży pożarnej.
Tryskacze gaśnicze są po prostu połączone w strukturę przewodów rurowych i są umieszczone pod stropami.

Zarządzanie swoją firmą

Prowadzenie swojego przedsiębiorstwa związane jest z wieloma przywilejami, ale również dużą liczbą powinności. Do przywilejów należy na przykład możliwość samodzielnego zarządzania swoją karierą i pracowanie jako swój własny szef.