Jaka instalacja grzewcza byłaby dobrą alternatywą dla standardowego kotła?

W czasie budowania domu jednorodzinnego zazwyczaj zastanawiamy się, jaką instalację grzewczą musimy wybrać. To, czy zastosować droższe rozwiązanie, żeby później płacić mniej uciążliwe rachunki, czy odwrotnie: nabyć tanią instalację, żeby później płacić trochę więcej – to już kwestia indywidualna.

Wyraźny wzór utworzony dachówkami konkretnego koloru na tle wykonanym z innych dachówek

Autor: Wienerberger
Źródło: Wienerberger
Do wybrania są m.in. kotły węglowe, na drewno lub gruntowa pompa ciepła. Tego typu wybór nie jest łatwy. Kotły na węgiel generują dość męczący dla posiadaczy i jego otoczenia dym oraz są dosyć pracochłonne w bieżącym użyciu. Poza tym potrzebują ciągłej kontroli poprawności ich funkcjonowania. Dla osób które stosunkowo dużo czasu spędzają poza swym domem, mogłoby to być bardzo uciążliwe. Przeciwnością takiego rozwiązana są wspomniane wyżej gruntowe pompy ciepła. Są równie niedrogie, ale ich obsługa nie jest tak pracochłonna. Takie instalacje nie generują toksycznych spalin i działają w pełni automatycznie. Można niemalże zapomnieć o tym, że taka instalacja w ogóle działa. Tego typu pompa jest zasilana przy pomocy energii elektrycznej, jednak daje ona ciepło, jakie jest pobrane z jej otoczenia. Konkretnie pobiera ona ciepło z ziemi, zatem jest to w znacznym stopniu bezpłatne. Ważny jest też czynnik związany z ekologią.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Wejdź na polecany serwis www, a poznasz więcej danych na ten wątek, które z pewnością Cię zaciekawią.

Niestety tego typu wyjście jest znacznie bardziej kosztowne niż tradycyjny piec.

łazienka w białej kolorystyce

Autor: homestilo
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chcemy dowiedzieć się, czy też dana inwestycja okaże się dla nas korzystna finansowo, trzeba dowiedzieć się, jak dużo należy zapłacić za jego utrzymywanie. Trzeba tutaj mieć na uwadze sprawność wybranego urządzenia oraz koszt paliwa. Ważny jest więc koszt za 1 kWh.

W przypadku kotłów na węgiel jest to 0,15-0,20 zł, 0,22-0,28 złotych przy wykorzystaniu kotłów na pelet, 0,35-0,44 złotych przy ogrzewaniu olejowym i 0,50-0,60 zł, jeśli zastosowane zostanie podgrzewanie przy pomocy prądu elektrycznego.

, , ,

Related posts

Latest posts

Atrakcyjne systemy ogrodzeniowe – w jakich miejscach je kupić?

Przedsiębiorstwo już od ponad 25 lat projektuje oraz produkuje systemy ogrodzeniowe, które są odpowiedzią na oczekiwania nowoczesnej architektury. Systemy ogrodzeniowe gwarantują nowe efekty przestrzenne, estetyczne oraz użytkowe, łącząc niepowtarzalny design z uniwersalnością zastosowań. Jednocześnie bogate doświadczenie w produkcji sit przemysłowych do filtracji i separacji sprawia, iż w procesach produkcyjnych przedsiębiorstwo wykorzystuje zaawansowane technologie, zapewniające wyjątkową trwałość oraz dokładność wykonania wszystkich produktów.

Przydatne zalecenia, które pomogą wybrać odpowiednie biuro rachunkowe

Nie każdy posiada kompetencje w dziedzinie rachunkowości, zatem jeżeli zaczyna prowadzić swoją działalność gospodarczą, powinien wybrać właściwe biuro rachunkowe Olsztyn. Kilka użytecznych porad pomoże podjąć trafne decyzje oraz ustrzec się kłopotów powiązanych z kwestiami finansowymi.

Z jakiego surowca wybudować magazyn bądź garaż

W dzisiejszych czasach przedsiębiorstwa budowlane używają rozmaitego typu materiałów, dzięki czemu mogą kreować tak konstrukcje innowacyjne, jak i tradycyjne. Ostatnimi czasy coraz częściej u biznesmenów i osób prywatnych pojawia się pytanie: czy magazyn albo garaż samochodowy nieodzownie powinny być murowane?

Dlaczego warto korzystać z agencji pośrednictwa, gdy poszukujemy pracy? Jakie są z tym związane korzyści?

Jeszcze kilka lat wstecz proces rekrutacji wyglądał następująco, czyli kandydat idzie do placówki firmy, w jakiej chce pracować i zostawia tam swoje CV razem z listem motywacyjnym. następnie ma miejsce następna próba skontaktowania z potencjalnym pracodawcą, w związku z tym dzwoni oraz pyta, czy może coś wiadomo na temat wyboru kandydata. Dziś tego typu praktyki nie są już aż tak popularne, proces rekrutacji skłania się ku wzorcom z zachodu i to w różnych dziedzinach.