Który kompresor wybrać do domowych prac a jaki do piaskowania?

Zdarzy się czasami sytuacja, że musimy napompować koło w aucie lub materac na przyjazd gości. Pompowanie zwykłą pompką może nam zająć bardzo wiele czasu. Idealne będzie tutaj narzędzie, które może pomóc nam nie jedynie przy tych działaniach, lecz także przy wielu różnych, w większym stopniu wymagających zadaniach.
Wybierając kompresor powinniśmy zwrócić uwagę na pojemność takiego kompresora.

kompresor

Źródło: pixabay.com
Jeśli pojemność będzie za mała, będzie zmuszało to do stałego napełniania butli.

Czy rozpatrywana kwestia bardzo Cię zainteresowała? Jeśli tak, to kliknij ten link, a tam zobaczmy także inne teksty.

Jeżeli z kolei będzie za duża, wtedy będzie to miało wpływ na wagę urządzenia. Do czynności domowych mógłby nam wystarczyć taki o pojemności 10 litrów. Do piaskowania bądź malowania wymagać będziemy kompresora o pojemności około 50 litrów. Im wyższa efektywność kompresora, tym naturalnie korzystniej. Powinna być ona jednak przystosowana do wykonywanych zadań. Urządzenia te generują dosyć znaczny hałas. Popularne są zatem narzędzia ciche w okazyjnej cenie. W sprzedaży dziś są kompresory, które wytwarzają hałas akceptowalny dla naszego ucha. Ważny jest również czas nabijania butli. Informuje on użytkownika po jakim czasie pojemnik zostanie napełniony.

wykończenie

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Kompresory możemy podzielić na dwa rodzaje: tłokowy oraz membranowy. Kompresor tłokowy nie jest dziś bardzo popularny ze względu na to, że szybko się nagrzewa oraz wolno ochładza. Pod wpływem temperatury skroplona para, mogłaby zostawić kleksa przy malowaniu. Przy kompresorze membranowym, dzięki temu, że nie ma tam tłoków, jest w nim mniej elementów mechanicznych. Powietrze pompowane jest przy użyciu półprzepuszczalnej membrany. Za pomocą takiego urządzenia można pracować dłuższy czas bez przegrzania. Olejowy kompresor wymaga nasmarowania sprężarki odpowiednim olejem, który powinien być regularnie wymieniany.

Znakomicie nada się do prac z narzędziami, w których często załączana jest sprężarka. Tego typu urządzenie używane jest przez profesjonalistów do narzędzi pneumatycznych albo w samochodowych warsztatach.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Ocena podłoża przed budową

Inspekcje geologiczne podłoża, pod budowę domu, przeprowadza się w celu doboru fundamentów a także zbrojenia, natomiast w przypadku planów gotowych, dopasowania „szablonu” do konkretnych warunków podłoża.

Jakich narzędzi użyć do nanoszenia preparatu do gruntowania?

Jest to dość prosta czynność, którą można by wykonać na własną rękę. Do likwidacji pęknięć i wgłębień wystarczyłaby jedynie gładź szpachlowa, papier ścierny oraz paca z nierdzewnej stali. Trzeba jednak pamiętać o tym, że ta prosta czynność wymaga niezwykle znacznej cierpliwości i precyzji.

Oferty mieszkań w stolicy

Kupując nowe mieszkanie aranżuje i mebluje się je całkiem wg osobistych wymogów, gustów i projektów, jest możliwość więc popuścić wodze fantazji i spełnić parę własnych marzeń. Nowe materiały budowlane są najczęściej wyższej jakości aniżeli te, z jakich korzystano kilkadziesiąt lat temu, posiadają też lepsze właściwości cieplne.