Czym są jak też do czego służą tzw. osuszacze?

Osuszacze powietrza określone są przeważnie do pracy w zamkniętych pomieszczeniach, gdzie zależnie od potrzeb trzeba: podtrzymywać bardzo małą wilgotności w powietrzu (muzea), zagwarantować należytą ilość suchego powietrza dla procesów suszenia (roboty remontowe).

Osuszacz działa na regule skraplania wodnej pary na zimnej nawierzchni albo na absorbowaniu wilgoci przez specjalny adsorbent. Działanie takich kondensacyjnych osuszaczy oparte jest na spożytkowaniu schładzającego układu. Strumyk osuszanego powietrza jest zassany przez wiatrak na nawierzchnię chłodnicy, w którym to miejscu następuje znaczne zmniejszenie temperatury powietrza. To powoduje skraplanie wodnej pary w atmosferze a także osadzenie kropelek wilgoci na nawierzchni chłodnicy.
kredyty

Autor: César Santiago Molina
Źródło: http://www.flickr.com
Powszechnie sądzi się, iż najodpowiedniejszym sposobem zwalczania wilgoci jest obfite grzanie wnętrz, co niestety się nie sprawdza. To rozwiązanie energochłonne, dlatego że wnętrze musi zostać niezwykle intensywnie wietrzone. Jedną z metod walki z wilgocią w domku są wspomniane wyżej osuszacze.

Zaintrygował Cię nasz artykuł? Chcesz więcej? Wobec tego jesteśmy tam (http://www.trops.pl/farby-i-akcesoria-malarskie-kwidzyn) – wystarczy wejść w poniższy link i przeglądać następne wiadomości.

Narzędzia owe skraplają znajdującą się w pomieszczeniu wilgoć, dzięki czemu w osuszanych Wnętrzach zachodzi duże jej zmniejszenie. Tego rodzaju osuszacze mogą w ciągu kilku godzin ściągnąć z zawilgoconego mieszkania nawet parę litrów wody (w zależności od wydajności urządzenia). Osuszacze powietrza do mieszkań o powiększonej wilgoci, zalanych czy też zagrzybionych.

W porównaniu z pochłaniaczami wilgoci mają taki walor, że nie musimy kupować do nich wymiennych wkładów, natomiast skuteczność suszenia będzie parędziesiąt razy wyższa. Koszt kupna przyrządu zwróci się więc bardzo prędko.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Atrakcyjne systemy ogrodzeniowe – w jakich miejscach je kupić?

Przedsiębiorstwo już od ponad 25 lat projektuje oraz produkuje systemy ogrodzeniowe, które są odpowiedzią na oczekiwania nowoczesnej architektury. Systemy ogrodzeniowe gwarantują nowe efekty przestrzenne, estetyczne oraz użytkowe, łącząc niepowtarzalny design z uniwersalnością zastosowań. Jednocześnie bogate doświadczenie w produkcji sit przemysłowych do filtracji i separacji sprawia, iż w procesach produkcyjnych przedsiębiorstwo wykorzystuje zaawansowane technologie, zapewniające wyjątkową trwałość oraz dokładność wykonania wszystkich produktów.

Przydatne zalecenia, które pomogą wybrać odpowiednie biuro rachunkowe

Nie każdy posiada kompetencje w dziedzinie rachunkowości, zatem jeżeli zaczyna prowadzić swoją działalność gospodarczą, powinien wybrać właściwe biuro rachunkowe Olsztyn. Kilka użytecznych porad pomoże podjąć trafne decyzje oraz ustrzec się kłopotów powiązanych z kwestiami finansowymi.

Z jakiego surowca wybudować magazyn bądź garaż

W dzisiejszych czasach przedsiębiorstwa budowlane używają rozmaitego typu materiałów, dzięki czemu mogą kreować tak konstrukcje innowacyjne, jak i tradycyjne. Ostatnimi czasy coraz częściej u biznesmenów i osób prywatnych pojawia się pytanie: czy magazyn albo garaż samochodowy nieodzownie powinny być murowane?

Dlaczego warto korzystać z agencji pośrednictwa, gdy poszukujemy pracy? Jakie są z tym związane korzyści?

Jeszcze kilka lat wstecz proces rekrutacji wyglądał następująco, czyli kandydat idzie do placówki firmy, w jakiej chce pracować i zostawia tam swoje CV razem z listem motywacyjnym. następnie ma miejsce następna próba skontaktowania z potencjalnym pracodawcą, w związku z tym dzwoni oraz pyta, czy może coś wiadomo na temat wyboru kandydata. Dziś tego typu praktyki nie są już aż tak popularne, proces rekrutacji skłania się ku wzorcom z zachodu i to w różnych dziedzinach.