Czym są jak też do czego służą tzw. osuszacze?

Osuszacze powietrza określone są przeważnie do pracy w zamkniętych pomieszczeniach, gdzie zależnie od potrzeb trzeba: podtrzymywać bardzo małą wilgotności w powietrzu (muzea), zagwarantować należytą ilość suchego powietrza dla procesów suszenia (roboty remontowe).

Osuszacz działa na regule skraplania wodnej pary na zimnej nawierzchni albo na absorbowaniu wilgoci przez specjalny adsorbent. Działanie takich kondensacyjnych osuszaczy oparte jest na spożytkowaniu schładzającego układu. Strumyk osuszanego powietrza jest zassany przez wiatrak na nawierzchnię chłodnicy, w którym to miejscu następuje znaczne zmniejszenie temperatury powietrza. To powoduje skraplanie wodnej pary w atmosferze a także osadzenie kropelek wilgoci na nawierzchni chłodnicy.
kredyty

Autor: César Santiago Molina
Źródło: http://www.flickr.com
Powszechnie sądzi się, iż najodpowiedniejszym sposobem zwalczania wilgoci jest obfite grzanie wnętrz, co niestety się nie sprawdza. To rozwiązanie energochłonne, dlatego że wnętrze musi zostać niezwykle intensywnie wietrzone. Jedną z metod walki z wilgocią w domku są wspomniane wyżej osuszacze.

Zaintrygował Cię nasz artykuł? Chcesz więcej? Wobec tego jesteśmy tam (http://www.trops.pl/farby-i-akcesoria-malarskie-kwidzyn) – wystarczy wejść w poniższy link i przeglądać następne wiadomości.

Narzędzia owe skraplają znajdującą się w pomieszczeniu wilgoć, dzięki czemu w osuszanych Wnętrzach zachodzi duże jej zmniejszenie. Tego rodzaju osuszacze mogą w ciągu kilku godzin ściągnąć z zawilgoconego mieszkania nawet parę litrów wody (w zależności od wydajności urządzenia). Osuszacze powietrza do mieszkań o powiększonej wilgoci, zalanych czy też zagrzybionych.

W porównaniu z pochłaniaczami wilgoci mają taki walor, że nie musimy kupować do nich wymiennych wkładów, natomiast skuteczność suszenia będzie parędziesiąt razy wyższa. Koszt kupna przyrządu zwróci się więc bardzo prędko.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Ocena podłoża przed budową

Inspekcje geologiczne podłoża, pod budowę domu, przeprowadza się w celu doboru fundamentów a także zbrojenia, natomiast w przypadku planów gotowych, dopasowania „szablonu” do konkretnych warunków podłoża.

Jakich narzędzi użyć do nanoszenia preparatu do gruntowania?

Jest to dość prosta czynność, którą można by wykonać na własną rękę. Do likwidacji pęknięć i wgłębień wystarczyłaby jedynie gładź szpachlowa, papier ścierny oraz paca z nierdzewnej stali. Trzeba jednak pamiętać o tym, że ta prosta czynność wymaga niezwykle znacznej cierpliwości i precyzji.

Oferty mieszkań w stolicy

Kupując nowe mieszkanie aranżuje i mebluje się je całkiem wg osobistych wymogów, gustów i projektów, jest możliwość więc popuścić wodze fantazji i spełnić parę własnych marzeń. Nowe materiały budowlane są najczęściej wyższej jakości aniżeli te, z jakich korzystano kilkadziesiąt lat temu, posiadają też lepsze właściwości cieplne.