Klimatyzator do domu – poradnik kupującego

Dzięki klimatyzacji, podczas gdy w lecie temperatura częstokroć przewyższa trzydzieści stopni, my możemy cieszyć się przyjemnym chłodem w domu.
Dzisiaj w klimatyzatorach można przebierać.

EKIPA

Wśród nich są przyrządy bardzo proste (oraz mniej skuteczne) a także zaawansowane i w wyższym stopniu skomplikowane, a przy okazji bardziej efektywne. Z pewnością najlepiej chłodzą powietrze klimatyzatory tzw. split. Złożone są one z dwóch fragmentów – jednego montowanego na zewnątrz, a drugiego wewnątrz domku. Większa część z nich to sprzęty dwufunkcyjne, jakie mogą także nagrzewać wnętrze. Ze względu na wariant wewnętrznej jednostki dzielą się na: tzw. ścienne – instalowane w małej odległości od sufitu; urządzenia kasetowe – montowane w podwieszanym suficie; urządzenia przypodłogowe – montowane tuż ponad posadzką; klimatyzatory kanałowe – tzw. takie, jakie złożone są z kanałów o średnicy 10 – 20 cm, które montuje się na przykład w suficie lub w ścianie.
Do ochłodzenia kilku pokoi poleca się zaś urządzenia multisplit, w których do zewnętrznej części przyłącza się kilka narzędzi wewnętrznych. Jest to z pewnością komfortowe podejście, dlatego że w każdym pokoju możemy zamontować inny rodzaj urządzenia wewnętrznego, zaprogramować rozmaitą temperaturę i czas włączenia oraz wyłączenia klimatyzatorów. Klima w czasie pracy łagodnie szumi, nie jest to raczej nadto problematyczne.

Niekiedy jednak, na przykład nocą, nawet tenże dźwięk może być przeszkodą, z tej przyczyny przed kupnem powinniśmy kierować uwagę na głośność przyrządu (tę informację odnajdziemy na etykietce energetycznej).

Pragniemy Cię zachęcić do tak samo ciekawych postów, które opracowaliśmy dla Ciebie z radością. Zatem kliknij stronę kaseta sterownicza i przeglądaj to, na co będziesz miał ochotę.

Należy nabyć model z funkcją cichego trybu (redukuje poziom hałasu), która przyda się właśnie w czasie naszego snu.

, ,

Related posts

Latest posts

Ocena podłoża przed budową

Inspekcje geologiczne podłoża, pod budowę domu, przeprowadza się w celu doboru fundamentów a także zbrojenia, natomiast w przypadku planów gotowych, dopasowania „szablonu” do konkretnych warunków podłoża.

Jakich narzędzi użyć do nanoszenia preparatu do gruntowania?

Jest to dość prosta czynność, którą można by wykonać na własną rękę. Do likwidacji pęknięć i wgłębień wystarczyłaby jedynie gładź szpachlowa, papier ścierny oraz paca z nierdzewnej stali. Trzeba jednak pamiętać o tym, że ta prosta czynność wymaga niezwykle znacznej cierpliwości i precyzji.

Oferty mieszkań w stolicy

Kupując nowe mieszkanie aranżuje i mebluje się je całkiem wg osobistych wymogów, gustów i projektów, jest możliwość więc popuścić wodze fantazji i spełnić parę własnych marzeń. Nowe materiały budowlane są najczęściej wyższej jakości aniżeli te, z jakich korzystano kilkadziesiąt lat temu, posiadają też lepsze właściwości cieplne.