W jaki sposób poradzić sobie z wilgotnością w mieszkaniu?

Jednym z bardziej dokuczliwych ambarasów rezydentów kamienic, bloków, a nawet budynków jednorodzinnych jest nazbyt wysoka wilgoć powietrza. Przyczynić się może ona dla przykładu do sytuacji, w której na murach będą powstawać pleśnie i grzyby, jakie, jak wiadomo, nie są nazbyt przyjazne dla zdrowia ludzkiego.

Prócz tego duża wilgotność niestety wytwarza specyficzny, niemiły zapach, a także w jakimś stopniu podnosi koszta nagrzewania wnętrz. Im bowiem mury są wilgotniejsze, tym więcej potrzeba energii, ażeby je nagrzać. Rozwiązaniem na wszelkie przytoczone kłopoty może być osuszacz powietrza.
drewniany parkiet

Autor: Erich Ferdinand
Źródło: http://www.flickr.com
To nic więcej, jak celowo skonstruowane urządzenie, jakiego zamysłem będzie likwidacja nadmiaru wilgotności z otaczającego nas powietrza. Ażeby powietrze było należyte, musi posiadać około 20% wilgoci, do czego zmierzać będą takie sprzęty. Urządzenia te występują w kilku odmianach. Zanim jednakże dokonasz wyboru, najpierw odpowiedz sobie na pytanie, w których sytuacjach powinniśmy stosować osuszacz . Z pewnością najbardziej dobitnym z powodów, który winien skłonić nas do kupna tego rodzaju urządzenia jest powstawanie nadmienionych wyżej pleśni jak też grzybów. Będzie on wart polecenia wyjątkowo wówczas, jeśli dajmy na to posiadamy w swym domu pralnię, jaka jest niestety bardzo narażona na działanie nazbyt wilgotnego powietrza.

Przyrząd taki powinien być używany również w toaletach, w których do czynienia mamy z nieefektywną wentylacją.

Podobnie ciekawy materiał przeczytasz po przejściu do serwisu www (https://www.lontex.pl/e-toll) – zobaczysz, że jest bardzo atrakcyjny, zatem zobacz go.

Jednak trzeba zdawać sobie sprawę z faktu, iż nasz osuszacz nie wyeliminuje całkowicie kłopotu nieefektywnej wentylacji, on wyłącznie zmniejszy jej efekty.

, ,

Related posts

Latest posts

Wypełnienie Pit-u za 2016 rok przy pomocy narzędzi sieciowych

Powiększające się kolejki przed Skarbówkami w czasie poprzedzającym ostateczny moment przedłożenia deklaracji podatkowej z roku na rok wydają się przedłużać.
Rozliczający się od wielu lat wykazują tendencję do odsuwania kwestii związanych z Pit-em na ostatni moment – w rezultacie okres rozliczeń jest dla wielu bardziej kłopotliwy niż powinien.

Gdzie nabyć surowce wydobywane z ziemi? Na jakie surowce zwrócić uwagę?

Nierzadko w czasie realizowanych przedsięwzięć budowlanych lub wytwarzania konkretnych produktów niezbędne są przeróżnego typu materiały pochodzące z ziemi. Mowa choćby o glinie, która używana jest na sporo sposobów, jak również o kruszywach, które również znajdują różne zastosowanie. Gdzie poszukiwać dostawców tego rodzaju materiałów? Ile kosztują?

Jak szukać pracy? Vademecum nowicjusza.

Czasem jeszcze w trakcie trwania studiów, a czasem tuż po ich ukończeniu młode osoby rozpoczynają poszukiwania interesującej ich pracy w wyuczonym zawodzie, odpowiadającej ich wykształceniu. Od czego zaczynają?

Rozmaite pomiary w fabrykacji przemysłowej oraz codziennym życiu

W życiu codziennym stosunkowo często istnieje obowiązek dokonywania różnorodnych pomiarów. Są one także niezwykle przydatne w różnych dziedzinach przemysłu. Często zdarza się, że od poprawności i skrupulatności wykonanego pomiaru zależy bardzo wiele, na przykład zdrowie i życie innych osób.

Wakacje odpowiedni moment na wykonanie ciężkich prac domowych

Lato to doskonały czas na przeprowadzenie remontu naszego domu, zwłaszcza, jeśli podejmiemy decyzję o wymianie okien na nowe. Dzięki odpowiednim i dobrze założonym oknom,uzyskamy gwarancję, że w zimie w naszym mieszkaniu będzie ciepło i miło. Jednak z drugiej strony, szczelne okna utrudniają naturalną wentylację, gwarantującą wymianę powietrza między wnętrzem naszego domu, a światem zewnętrznym.