Co może zagwarantować nam bezpieczeństwo, gdy wybieramy bramę wjazdową do własnej posesji?

Wielokrotnie bywa tak, że kształt działki narzuca nam konkretne wyjście odnośnie wyboru wjazdu. Czasem będą się sprawdzały wjazdy roztwierane a czasami jezdne.
Brama wjazdowa jest bardzo istotnym elementem podczas budowania ogrodzenia.

O bramie powinniśmy pomyśleć już wtedy, gdy planujemy wjazd na nieruchomość. Pozwoli to nam na uniknięcie niespodzianek i będzie sprawiać, że będziemy wiedzieli, której bramy konkretnie poszukiwać. Wybór wjazdu nie jest wcale prosty. Nim kupimy bramę musimy pamiętać o uwarunkowaniach, które tego typu brama musi spełniać. Musi przede wszystkim być bezpieczna w użytkowaniu oraz musi gwarantować komfortowy wjazd do posesji. Szerokość bramy wjazdowej według regulacji prawnych nie może być mniejsza niż 2,4 metra. Żeby wjazd albo wyjazd z naszej posesji nie był dla nas codziennym wyzwaniem, należałoby dobrać bramę większą co najmniej 3 metrową.

By otrzymać ekstra szczegóły na ten temat przejdź do następnej strony. Tam zapewne zaciekawi Cię najnowsza treść.

Jeżeli nasza działka jest położona przy ruchliwej ulicy, brama wjazdowa powinna być zaplanowana tak, żeby pojazd wjeżdżający na działkę nie stanowił zagrożenia dla ruchu pieszego oraz drogowego.

inwestor

Autor: Dekoral
Źródło: Dekoral
Bezpieczny oraz wygodny wjazd na należącą do nas nieruchomość jest uzależniony od szerokości drogi i minimalnego skrętu pojazdu. Decyduje o tym najczęściej odległość pomiędzy krawędzią drogi a bramą. Jeżeli taka odległości jest taka sama jak promień skrętu albo jest większa, wtedy przejeżdżający samochód będzie posiadał zapas miejsca ze wszystkich stron. Jeżeli tego typu odległość jest mniejsza, w takiej sytuacji tylna część auta będzie ścinać zakręt oraz może w takiej sytuacji nachodzić na słupek bramy. W tego typu przypadku korzystnym rozwiązaniem będzie montaż bramy szerszej lub cofnięcie bramy w głąb posesji.

Powinniśmy w takiej sytuacji jednak pamiętać o tym, że wtedy długość podjazdu zmniejszy się. Wielu właścicieli, kiedy wybiera bramy wjazdowe zdecyduje się na kupno urządzeń, które pozwalają na automatyczne otwieranie oraz zamykanie bramy.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Wypełnienie Pit-u za 2016 rok przy pomocy narzędzi sieciowych

Powiększające się kolejki przed Skarbówkami w czasie poprzedzającym ostateczny moment przedłożenia deklaracji podatkowej z roku na rok wydają się przedłużać.
Rozliczający się od wielu lat wykazują tendencję do odsuwania kwestii związanych z Pit-em na ostatni moment – w rezultacie okres rozliczeń jest dla wielu bardziej kłopotliwy niż powinien.

Gdzie nabyć surowce wydobywane z ziemi? Na jakie surowce zwrócić uwagę?

Nierzadko w czasie realizowanych przedsięwzięć budowlanych lub wytwarzania konkretnych produktów niezbędne są przeróżnego typu materiały pochodzące z ziemi. Mowa choćby o glinie, która używana jest na sporo sposobów, jak również o kruszywach, które również znajdują różne zastosowanie. Gdzie poszukiwać dostawców tego rodzaju materiałów? Ile kosztują?

Jak szukać pracy? Vademecum nowicjusza.

Czasem jeszcze w trakcie trwania studiów, a czasem tuż po ich ukończeniu młode osoby rozpoczynają poszukiwania interesującej ich pracy w wyuczonym zawodzie, odpowiadającej ich wykształceniu. Od czego zaczynają?

Rozmaite pomiary w fabrykacji przemysłowej oraz codziennym życiu

W życiu codziennym stosunkowo często istnieje obowiązek dokonywania różnorodnych pomiarów. Są one także niezwykle przydatne w różnych dziedzinach przemysłu. Często zdarza się, że od poprawności i skrupulatności wykonanego pomiaru zależy bardzo wiele, na przykład zdrowie i życie innych osób.

Wakacje odpowiedni moment na wykonanie ciężkich prac domowych

Lato to doskonały czas na przeprowadzenie remontu naszego domu, zwłaszcza, jeśli podejmiemy decyzję o wymianie okien na nowe. Dzięki odpowiednim i dobrze założonym oknom,uzyskamy gwarancję, że w zimie w naszym mieszkaniu będzie ciepło i miło. Jednak z drugiej strony, szczelne okna utrudniają naturalną wentylację, gwarantującą wymianę powietrza między wnętrzem naszego domu, a światem zewnętrznym.