Jakiego rodzaju obowiązki posiada osoba zatrudniona na stanowisku marketing manager?

Jest to osoba, która odpowiada za tworzenie oraz nadzorowanie polITyki w firmie w zakresie marketingu.
Przeważnie marketing manager zajmuje się opieką nad działem marketingu oraz prowadzeniem kampanii reklamowych produktów lub usług.

składka

Autor: Timo Elliott
Źródło: http://www.flickr.com
Zajmuje on się również doradzaniem interesantom i opieką nad odbiorcami stałymi oraz obrotem produktów lub usług. Do obowiązków osoby zatrudnionej na tego typu stanowisku trzeba zalicza się przygotowywanie umów, koordynacja realizacji tych umów a także koordynacja kreacji oraz tworzenia promocyjnych materiałów prasowych informacji oraz targów. Marketing manager powinien posiadać wyższe wykształcenie w kierunku zarządzania i marketingu i niezwykle dobrze znać j. angielski. Musi także posiadać doświadczenie z zakresu obsługiwania komputera. Osoba na tym etacie powinna również mieć wiedzę w obszarze rynkowych przedsięwzięć oraz powinna posiadać doświadczenie w zakresie marketingu. Dzisiaj oprócz posiadanych umiejętności marketingowych od osoby ubiegającej się o stanowisko marketing manager wymagane są także kompetencje w zakresie sprzedaży. Pracownik powinien poza tym wyróżniać się predyspozycjami przywódczymi, doskonałymi predyspozycjami prezentacyjnymi oraz negocjacyjnymi. Powinien również cechować się umiejętnością pracy w zespole, odpowiedzialnością przy wykonywanych projektach oraz samodzielnością.
marketing manager

Autor: AFGE
Źródło: http://www.flickr.com
Osoba zatrudniona na tym stanowisku pracuje w biurze lub w terenie. Spotyka się z klientami oraz odbywa wizyty w agencjach reklamowych. Bierze również udział w czynnościach promocyjnych. Praca na etacie marketing manager jest pracą umysłową.

Nie masz ochoty zakończyć interesującego zagadnienia na jednym poście? Zatem zachęcamy do nowych – naciśnij ten link (http://www.bhpprofesjonalnie.pl/8,uslugi-ppoz) i przenieś się na podobną stronę.

Ta praca wiąże się z dużym natężeniem kontaktu z ludźmi i tutaj mogą wystąpić okoliczności nerwowe. Czas pracy to zasadniczo 8 godzin. Kandydaci na to miejsce pracy powinni być w wieku od 27-33 lat.

Członek personelu na tego typu stanowisku ma okazję pogłębiania swojej wiedzy na różnorodnych kursach oraz konferencjach. Posiada także możliwość awansu na prezesa ds. marketingu albo na prezesa zarządzającego.

, ,

Related posts

Latest posts

Atrakcyjne systemy ogrodzeniowe – w jakich miejscach je kupić?

Przedsiębiorstwo już od ponad 25 lat projektuje oraz produkuje systemy ogrodzeniowe, które są odpowiedzią na oczekiwania nowoczesnej architektury. Systemy ogrodzeniowe gwarantują nowe efekty przestrzenne, estetyczne oraz użytkowe, łącząc niepowtarzalny design z uniwersalnością zastosowań. Jednocześnie bogate doświadczenie w produkcji sit przemysłowych do filtracji i separacji sprawia, iż w procesach produkcyjnych przedsiębiorstwo wykorzystuje zaawansowane technologie, zapewniające wyjątkową trwałość oraz dokładność wykonania wszystkich produktów.

Przydatne zalecenia, które pomogą wybrać odpowiednie biuro rachunkowe

Nie każdy posiada kompetencje w dziedzinie rachunkowości, zatem jeżeli zaczyna prowadzić swoją działalność gospodarczą, powinien wybrać właściwe biuro rachunkowe Olsztyn. Kilka użytecznych porad pomoże podjąć trafne decyzje oraz ustrzec się kłopotów powiązanych z kwestiami finansowymi.

Z jakiego surowca wybudować magazyn bądź garaż

W dzisiejszych czasach przedsiębiorstwa budowlane używają rozmaitego typu materiałów, dzięki czemu mogą kreować tak konstrukcje innowacyjne, jak i tradycyjne. Ostatnimi czasy coraz częściej u biznesmenów i osób prywatnych pojawia się pytanie: czy magazyn albo garaż samochodowy nieodzownie powinny być murowane?

Dlaczego warto korzystać z agencji pośrednictwa, gdy poszukujemy pracy? Jakie są z tym związane korzyści?

Jeszcze kilka lat wstecz proces rekrutacji wyglądał następująco, czyli kandydat idzie do placówki firmy, w jakiej chce pracować i zostawia tam swoje CV razem z listem motywacyjnym. następnie ma miejsce następna próba skontaktowania z potencjalnym pracodawcą, w związku z tym dzwoni oraz pyta, czy może coś wiadomo na temat wyboru kandydata. Dziś tego typu praktyki nie są już aż tak popularne, proces rekrutacji skłania się ku wzorcom z zachodu i to w różnych dziedzinach.