Jakie są zalety drzwi wejściowych wykonanych z PCW?

Podstawowym kryterium wyboru drzwi zewnętrznych jest najczęściej cena, jednak nie powinno tak być, gdyż nie jest to najbardziej istotny czynnik.
W rzeczywistości może okazać się, że określony, konkretny model drzwi wejściowych jest drogi w stosunku do swojej słabej jakości lub na odwrót – model drzwi będzie niedrogi, jednak będzie też dobrej klasy.

katalog

Autor: Sanitec KOŁO
Źródło: Sanitec KOŁO
Na rynku można odnaleźć drzwi zewnętrzne z drewna, ze stali, z PCW lub drzwi aluminiowe. Najbardziej popularne są drzwi stalowe, które są trwałe, mocne oraz zazwyczaj stosunkowo niedrogie. Posiadają one ramę wykonaną z drewna lub ze stali, która obłożona jest arkuszami blachy. Takie drzwi mogłyby być wyłożone okleinami drewnopodobnymi albo mogą być polakierowane za pomocą farb.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Kliknij i sprawdź (https://www.mercor.com.pl/pl/produkty/zabezpieczenia-konstrukcji/systemy-płytowe/) teraz, tu znajduje się coś, co najprawdopodobniej również Ci się spodoba.

Droższe modele mają wykończenie drewniane albo ze sklejki.

Olimpia Port

Autor: Grupa Archicom
Źródło: Grupa Archicom
Drzwi zewnętrzne nowoczesne ze stali niełatwo jest jednak ocieplić, zatem przeważnie mają one dosyć wysoki współczynnik przenikania ciepła. Wynosi on 1,3 -1,5 W/(m 2. K). Mimo tego, że są już na rynku pasywne drzwi stalowe, które posiadają parametr U=0,8. Drzwi plastikowe posiadają ościeżnice oraz ramę z profilu z PCW. Panel drzwiowy także obłożony jest arkuszami z PCW. Powierzchnia tego typu drzwi jest lakierowana albo okleinowana. Drzwi wejściowe z PCW posiadają bardzo doskonałe właściwości cieplne. Przykładowo mają współczynnik U wynoszący 1-1,3 W/(m2K). Takie drzwi są bardzo tanie i znane, a ich wielką mocną stroną jest to, że bez trudu można by je dopasować do zewnętrznych żaluzji, okien czy nawet do bramy garażowej. Drzwi drewniane są drogie. Posiadają ościeżnicę oraz ramę z drewnianej klejonki.

Skrzydło tego typu drzwi jest pokryte sklejką, płytą wiórową albo płytą HDF. Na ich wierzchniej warstwie znajduje się szlachetny fornir z buku, mahoniu czy meranti. Tego typu drzwi mają bardzo doskonałe właściwości cieplne. Mogłyby nawet osiągać współczynnik U=0,7-0,8 W/(m2K).

, ,

Related posts

Latest posts

Inwestorzy z Wrocławia szukają małych metraży

Obecnie najchętniej nabywane są kawalerki oraz małe dwupokojowe mieszkania, których metraż mieści się w przedziale od 25 do 40 mkw. Kupują je zarówno inwestorzy, jak też rodzice wysyłające swoje dzieci na studia.
Jeśli chodzi o nowe mieszkania Wrocław jakie proponuje ceny metra kwadratowego nie są niskie i wszystko wskazuje na to, że taka sytuacja się utrzyma.

Zatroszcz się o dobrą pieczę dla swojej wspólnoty mieszkaniowej i budynku, by być pewnym, że wszystko zostało dopilnowane

Wspólnota mieszkaniowa okazuje się bardzo istotną jednostką, ponieważ trudni się wszelkimi aspektami związanymi z zastosowaniem obiektu mieszkalnego. Jej struktury tworzą właściciele poszczególnych mieszkań, a nadzór nad jej działaniem przeważnie powierza się specjalnym firmom. W ich kompetencji leży, by zadbać o optymalny stan obiektu i zadbać o wszystkie kwestie związane z pospisywaniem umów, egzekwowaniem opłat i tym podobne.

Błędy, których należy unikać w ciągu lepienia płytek elewacyjnych

Płytki klinkierowe to doskonały materiał na elewacje. Ściany ozdobione klinkierem są stylowe, a utrzymanie ich w kongruentnym stanie jest ogromnie proste. Muszą być jednakże sumiennie i prawidłowo ułożone. Zlecając fachowcom rozmieszczanie płytek elewacyjnych, dobrze jest przypilnować, by nie popełniali błędów montażowych.

Masz w planach kupić mieszkanie? Wybierz rynek pierwotny!

W ostatnim czasie liczba osób, które zdecydowały się na kupno własnego mieszkania istotnie zwiększyła się. Młodzi ludzie wiedzą już, że wynajmowanie czterech kątów się tak naprawdę nie opłaca. W efekcie postanawiają zdecydować się na kupno mieszkania. Bardzo dużo z nich staje jednak przed jeszcze przed inną decyzją: rynek pierwotny lub wtórny?

Czy można sobie w jakiś sposób ułatwić aranżację wnętrz? Czy trzeba zawsze samemu zajmować się taką kwestią?

Wybudowanie własnego domu to dopiero początek długiego procesu urządzania go. Niektórzynie mogą się doczekać tego momentu gdy będą mogli zabrać się za urządzanie przestrzeni. Inni z kolei z trwogą myślą o tym jak dużo decyzji jeszcze trzeba podjąć nim otrzymamy efekt końcowy. Jakkolwiek zapatrywalibyśmy się na ten temat jest to rzecz, przez jaką musimy przejść. Czy jednak można jakoś ułatwić sobie takie zadanie?