Jakie są zalety drzwi wejściowych wykonanych z PCW?

Podstawowym kryterium wyboru drzwi zewnętrznych jest najczęściej cena, jednak nie powinno tak być, gdyż nie jest to najbardziej istotny czynnik.
W rzeczywistości może okazać się, że określony, konkretny model drzwi wejściowych jest drogi w stosunku do swojej słabej jakości lub na odwrót – model drzwi będzie niedrogi, jednak będzie też dobrej klasy.

katalog

Autor: Sanitec KOŁO
Źródło: Sanitec KOŁO
Na rynku można odnaleźć drzwi zewnętrzne z drewna, ze stali, z PCW lub drzwi aluminiowe. Najbardziej popularne są drzwi stalowe, które są trwałe, mocne oraz zazwyczaj stosunkowo niedrogie. Posiadają one ramę wykonaną z drewna lub ze stali, która obłożona jest arkuszami blachy. Takie drzwi mogłyby być wyłożone okleinami drewnopodobnymi albo mogą być polakierowane za pomocą farb.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Kliknij i sprawdź (https://www.mercor.com.pl/pl/produkty/zabezpieczenia-konstrukcji/systemy-płytowe/) teraz, tu znajduje się coś, co najprawdopodobniej również Ci się spodoba.

Droższe modele mają wykończenie drewniane albo ze sklejki.

Olimpia Port

Autor: Grupa Archicom
Źródło: Grupa Archicom
Drzwi zewnętrzne nowoczesne ze stali niełatwo jest jednak ocieplić, zatem przeważnie mają one dosyć wysoki współczynnik przenikania ciepła. Wynosi on 1,3 -1,5 W/(m 2. K). Mimo tego, że są już na rynku pasywne drzwi stalowe, które posiadają parametr U=0,8. Drzwi plastikowe posiadają ościeżnice oraz ramę z profilu z PCW. Panel drzwiowy także obłożony jest arkuszami z PCW. Powierzchnia tego typu drzwi jest lakierowana albo okleinowana. Drzwi wejściowe z PCW posiadają bardzo doskonałe właściwości cieplne. Przykładowo mają współczynnik U wynoszący 1-1,3 W/(m2K). Takie drzwi są bardzo tanie i znane, a ich wielką mocną stroną jest to, że bez trudu można by je dopasować do zewnętrznych żaluzji, okien czy nawet do bramy garażowej. Drzwi drewniane są drogie. Posiadają ościeżnicę oraz ramę z drewnianej klejonki.

Skrzydło tego typu drzwi jest pokryte sklejką, płytą wiórową albo płytą HDF. Na ich wierzchniej warstwie znajduje się szlachetny fornir z buku, mahoniu czy meranti. Tego typu drzwi mają bardzo doskonałe właściwości cieplne. Mogłyby nawet osiągać współczynnik U=0,7-0,8 W/(m2K).

, ,

Related posts

Latest posts

Wypełnienie Pit-u za 2016 rok przy pomocy narzędzi sieciowych

Powiększające się kolejki przed Skarbówkami w czasie poprzedzającym ostateczny moment przedłożenia deklaracji podatkowej z roku na rok wydają się przedłużać.
Rozliczający się od wielu lat wykazują tendencję do odsuwania kwestii związanych z Pit-em na ostatni moment – w rezultacie okres rozliczeń jest dla wielu bardziej kłopotliwy niż powinien.

Gdzie nabyć surowce wydobywane z ziemi? Na jakie surowce zwrócić uwagę?

Nierzadko w czasie realizowanych przedsięwzięć budowlanych lub wytwarzania konkretnych produktów niezbędne są przeróżnego typu materiały pochodzące z ziemi. Mowa choćby o glinie, która używana jest na sporo sposobów, jak również o kruszywach, które również znajdują różne zastosowanie. Gdzie poszukiwać dostawców tego rodzaju materiałów? Ile kosztują?

Jak szukać pracy? Vademecum nowicjusza.

Czasem jeszcze w trakcie trwania studiów, a czasem tuż po ich ukończeniu młode osoby rozpoczynają poszukiwania interesującej ich pracy w wyuczonym zawodzie, odpowiadającej ich wykształceniu. Od czego zaczynają?

Rozmaite pomiary w fabrykacji przemysłowej oraz codziennym życiu

W życiu codziennym stosunkowo często istnieje obowiązek dokonywania różnorodnych pomiarów. Są one także niezwykle przydatne w różnych dziedzinach przemysłu. Często zdarza się, że od poprawności i skrupulatności wykonanego pomiaru zależy bardzo wiele, na przykład zdrowie i życie innych osób.

Wakacje odpowiedni moment na wykonanie ciężkich prac domowych

Lato to doskonały czas na przeprowadzenie remontu naszego domu, zwłaszcza, jeśli podejmiemy decyzję o wymianie okien na nowe. Dzięki odpowiednim i dobrze założonym oknom,uzyskamy gwarancję, że w zimie w naszym mieszkaniu będzie ciepło i miło. Jednak z drugiej strony, szczelne okna utrudniają naturalną wentylację, gwarantującą wymianę powietrza między wnętrzem naszego domu, a światem zewnętrznym.