Jakie są rodzaje kotłów centralnego ogrzewania i dlaczego to tak ważne?

Wybór właściwego pieca CO jest niezwykle istotny dla wysokiego komfortu domowników i dla uzyskania mniejszych opłat użytku danego budynku.
Bardzo ważnym czynnikiem jest rodzaj kotła, sposób jego zasilania czy też dodatkowe funkcje.

Zakup właściwego pieca centralnego ogrzewania musi być stosownie planowany i dostosowany do konkretnych potrzeb. W sprawie takiej jak metoda zasilania pieca, to jest to główna kwestia, na którą należy zwracać uwagę przed dokonaniem zakupu kotła. Rodzaj używanego paliwa będzie miał olbrzymi wpływ na ceny ogrzewania oraz na komfort obsługi konkretnego pieca. W wypadku domów jednorodzinnych najczęściej instalowane są piece na pellet, piece na ekogroszek czy też piece węglowe. Jest także piec gazowy kondensacyjny. Jeżeli zdecydujemy się na właśnie tego typu piec, to należałoby uprzednio pomyśleć o w większym stopniu innowacyjnych urządzeniach kondensacyjnych.
dach

Autor: Maxime Raphael
Źródło: http://www.flickr.com
Taki piec gazowy jest relatywnie kosztowny w momencie zakupu, jednak odznacza się nieco mniejszym kosztem eksploatacji. Działa on w systemie zamkniętym i pozwala na odzyskiwanie energii ze spalin. Taki piec stosuje tzw. zjawisko kondensacji pary wodnej pochodzącej ze spalin. Jeżeli chodzi o ilość otrzymywanego ciepła, to określa to temperatura wody, która jest otrzymywana z danej instalacji. Im będzie ona niższa, tym sprawność konkretnego kotła kondensacyjnego będzie bardziej znacząca. Wedle standardu DIN 47027 normowa temperatura wynosi 40 stopni Celsjusza. Co poniektórzy producenci podają jednak jej wydolność w odniesieniu do temperatury 30 stopni a nawet 25 stopni. Te wartości zostaną w tego typu przypadku zawyżone.

Dlatego też należy zwrócić na to znaczną uwagę przed kupnem takiego kotła. Warto także wspomnieć, że dobrej jakości piec kondensacyjny powinien mieć wydolność na poziomie ok. 110%.

, , ,

Related posts

Latest posts

Atrakcyjne systemy ogrodzeniowe – w jakich miejscach je kupić?

Przedsiębiorstwo już od ponad 25 lat projektuje oraz produkuje systemy ogrodzeniowe, które są odpowiedzią na oczekiwania nowoczesnej architektury. Systemy ogrodzeniowe gwarantują nowe efekty przestrzenne, estetyczne oraz użytkowe, łącząc niepowtarzalny design z uniwersalnością zastosowań. Jednocześnie bogate doświadczenie w produkcji sit przemysłowych do filtracji i separacji sprawia, iż w procesach produkcyjnych przedsiębiorstwo wykorzystuje zaawansowane technologie, zapewniające wyjątkową trwałość oraz dokładność wykonania wszystkich produktów.

Przydatne zalecenia, które pomogą wybrać odpowiednie biuro rachunkowe

Nie każdy posiada kompetencje w dziedzinie rachunkowości, zatem jeżeli zaczyna prowadzić swoją działalność gospodarczą, powinien wybrać właściwe biuro rachunkowe Olsztyn. Kilka użytecznych porad pomoże podjąć trafne decyzje oraz ustrzec się kłopotów powiązanych z kwestiami finansowymi.

Z jakiego surowca wybudować magazyn bądź garaż

W dzisiejszych czasach przedsiębiorstwa budowlane używają rozmaitego typu materiałów, dzięki czemu mogą kreować tak konstrukcje innowacyjne, jak i tradycyjne. Ostatnimi czasy coraz częściej u biznesmenów i osób prywatnych pojawia się pytanie: czy magazyn albo garaż samochodowy nieodzownie powinny być murowane?

Dlaczego warto korzystać z agencji pośrednictwa, gdy poszukujemy pracy? Jakie są z tym związane korzyści?

Jeszcze kilka lat wstecz proces rekrutacji wyglądał następująco, czyli kandydat idzie do placówki firmy, w jakiej chce pracować i zostawia tam swoje CV razem z listem motywacyjnym. następnie ma miejsce następna próba skontaktowania z potencjalnym pracodawcą, w związku z tym dzwoni oraz pyta, czy może coś wiadomo na temat wyboru kandydata. Dziś tego typu praktyki nie są już aż tak popularne, proces rekrutacji skłania się ku wzorcom z zachodu i to w różnych dziedzinach.