Jakie są rodzaje kotłów centralnego ogrzewania i dlaczego to tak ważne?

Wybór właściwego pieca CO jest niezwykle istotny dla wysokiego komfortu domowników i dla uzyskania mniejszych opłat użytku danego budynku.
Bardzo ważnym czynnikiem jest rodzaj kotła, sposób jego zasilania czy też dodatkowe funkcje.

Zakup właściwego pieca centralnego ogrzewania musi być stosownie planowany i dostosowany do konkretnych potrzeb. W sprawie takiej jak metoda zasilania pieca, to jest to główna kwestia, na którą należy zwracać uwagę przed dokonaniem zakupu kotła. Rodzaj używanego paliwa będzie miał olbrzymi wpływ na ceny ogrzewania oraz na komfort obsługi konkretnego pieca. W wypadku domów jednorodzinnych najczęściej instalowane są piece na pellet, piece na ekogroszek czy też piece węglowe.

Jeżeli ciekawią Cię opisane w niniejszym materiale tematy i chcesz przeczytać więcej informacji na taki temat – kliknij tu obróbka skrawaniem gonstal.

Jest także piec gazowy kondensacyjny. Jeżeli zdecydujemy się na właśnie tego typu piec, to należałoby uprzednio pomyśleć o w większym stopniu innowacyjnych urządzeniach kondensacyjnych.

dach

Autor: Maxime Raphael
Źródło: http://www.flickr.com
Taki piec gazowy jest relatywnie kosztowny w momencie zakupu, jednak odznacza się nieco mniejszym kosztem eksploatacji. Działa on w systemie zamkniętym i pozwala na odzyskiwanie energii ze spalin. Taki piec stosuje tzw. zjawisko kondensacji pary wodnej pochodzącej ze spalin. Jeżeli chodzi o ilość otrzymywanego ciepła, to określa to temperatura wody, która jest otrzymywana z danej instalacji. Im będzie ona niższa, tym sprawność konkretnego kotła kondensacyjnego będzie bardziej znacząca. Wedle standardu DIN 47027 normowa temperatura wynosi 40 stopni Celsjusza. Co poniektórzy producenci podają jednak jej wydolność w odniesieniu do temperatury 30 stopni a nawet 25 stopni. Te wartości zostaną w tego typu przypadku zawyżone.

Dlatego też należy zwrócić na to znaczną uwagę przed kupnem takiego kotła. Warto także wspomnieć, że dobrej jakości piec kondensacyjny powinien mieć wydolność na poziomie ok. 110%.

, , ,

Related posts

Latest posts

Organizacja wesela – gdzie powinno się zaaranżować przyjęcie weselne?

Organizacja wesela to nie lada wyzwanie. Młodzi, szykujący się na ten ważny dzień, mają wiele rzeczy do załatwienia. Pierwszym krokiem jest rzecz jasna odnalezienie sali weselnej. Zanim poczniemy wyszukiwać sali weselnej powinniśmy zrobić listę gości, oraz także spisać swoje oczekiwania w stosunku do sali i wesela.

By nie dopuszczać do pożarów – w jakie systemy opłaca się zainwestować?

Czasem można spotykać się z opiniami, że wszelkie szkolenia wiążące się z ochroną przeciwpożarową to strata czasu. Jednak na pewno osoby, jakie tak uważają, z pewnością zmienią zdanie, jeśli tylko znajdą się w obliczu zagrożenia przeciwpożarowego. Ochrona przeciwpożarowa w zakładzie pracy to niezwykle istotne zadanie.

Jak wyekwipować kuchnię, aby była funkcjonalna?

Rozpakowywanie toreb ze sprawunkami wymaga wysoko rozwiniętych logistycznych umiejętności, podobnie szukanie potrzebnych talerzy jak też artykułów, z jakich zamyślamy upichcić obiadek.
Odpowiednio przemyślany plan kuchni spowoduje, że bez problemu poradzimy sobie z wszelkimi zadaniami – jeśli nie zapomnimy o fundamentalnych zasadach ergonomii kuchennej.

Co robić żeby uporać się z dziurawymi drogami?

„Wyrastają” jak grzyby po deszczu. Wystarczy, iż na dworze zrobi się nieco cieplej, zaś śnieg stopnieje. Wówczas bez trudu można je dostrzec gołym okiem.
Dziury w jezdni są solą sporej części polskich kierowców.