Co oznaczają cyfry przy nazwie oleju silnikowego i jaki będzie najlepszy dla należącego do nas auta?

Posiada on niezwykle duże znaczenie dla żywotności dowolnego silnika samochodowego. Ale nie wystarczy tylko regularnie go zmieniać, ale powinien on być ponadto w odpowiedni sposób wyselekcjonowany.

przenośne generatory prądu

Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
Im olej jest w większym stopniu lepki, tym wolniej będzie spływać jedna warstwa oleju po drugiej. Mówiąc potocznie olej rzadszy to olej o niskiej lepkości. Stowarzyszenie Inżynierów Amerykańskiego Przemysłu Samochodowego stworzyło stosowana powszechnie skalę od 0 do 60, gdzie 0 znaczy, że jest to olej najrzadszy, a 60 znaczy olej najgęstszy. Klasy w lepkości oleju samochodowego znajdziemy na każdym opakowaniu, a tą lepkość oznacza się kombinacją cyfr z literą W na początku. Może być to przykładowo oznaczenie 5W/30, 10W/40 itp. Tutaj pierwsza liczba znaczy przydatność oleju w bardzo niskich temperaturach, a im wartości te są mniejsze, tym silnikowy olej korzystniej się spisze w niskiej temperaturze. Liczba, która mieści się po literze, jest to współczynnik, który znaczy lepkość oleju w wyższej temperaturze. Im liczba jest większa tym olej jest bardziej gęsty w temperaturze wyższej.

Czy ten tekst zaciekawił Cię tak bardzo, że pragniesz więcej? Zatem po następne szczegóły zaloguj się do podanego linku. Tam jest interesujący fakt (https://kesbet.pl/beton-architektoniczny/donice-beton-architektoniczny/).

Producenci samochodów zalecają najczęściej oleje o lepkości 40. Produkty o lepkości mniejszej, są przeznaczone do teraźniejszych silników, które są ciasno spasowane.

Na opakowaniu oleju silnikowego można by znaleźć aktualnie 2 znane specyfikacje jakościowe. Jest to specyfikacja API albo ACEA. Bardzo często wytwórcy silników mają jednak własne normy, które określają konkretne parametry oleju. Specyfikacja API znaczy olej, który jest oznaczony za pomocą oznaczenia, który jest złożony z dwóch liter. Pierwsza z liter służy do oznaczenia typu silnika, do jakiego przeznaczony jest olej, a druga oznacza jakość oleju.

Dziś możemy kupić oleje, które z łatwością realizują bardzo wysokie wymagania klasyfikacji API, więc przy wyborze oleju do silników dzisiejszych, lepiej kierować się specyfikacją ACEA, która jest nowocześniejsza.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Atrakcyjne systemy ogrodzeniowe – w jakich miejscach je kupić?

Przedsiębiorstwo już od ponad 25 lat projektuje oraz produkuje systemy ogrodzeniowe, które są odpowiedzią na oczekiwania nowoczesnej architektury. Systemy ogrodzeniowe gwarantują nowe efekty przestrzenne, estetyczne oraz użytkowe, łącząc niepowtarzalny design z uniwersalnością zastosowań. Jednocześnie bogate doświadczenie w produkcji sit przemysłowych do filtracji i separacji sprawia, iż w procesach produkcyjnych przedsiębiorstwo wykorzystuje zaawansowane technologie, zapewniające wyjątkową trwałość oraz dokładność wykonania wszystkich produktów.

Przydatne zalecenia, które pomogą wybrać odpowiednie biuro rachunkowe

Nie każdy posiada kompetencje w dziedzinie rachunkowości, zatem jeżeli zaczyna prowadzić swoją działalność gospodarczą, powinien wybrać właściwe biuro rachunkowe Olsztyn. Kilka użytecznych porad pomoże podjąć trafne decyzje oraz ustrzec się kłopotów powiązanych z kwestiami finansowymi.

Z jakiego surowca wybudować magazyn bądź garaż

W dzisiejszych czasach przedsiębiorstwa budowlane używają rozmaitego typu materiałów, dzięki czemu mogą kreować tak konstrukcje innowacyjne, jak i tradycyjne. Ostatnimi czasy coraz częściej u biznesmenów i osób prywatnych pojawia się pytanie: czy magazyn albo garaż samochodowy nieodzownie powinny być murowane?

Dlaczego warto korzystać z agencji pośrednictwa, gdy poszukujemy pracy? Jakie są z tym związane korzyści?

Jeszcze kilka lat wstecz proces rekrutacji wyglądał następująco, czyli kandydat idzie do placówki firmy, w jakiej chce pracować i zostawia tam swoje CV razem z listem motywacyjnym. następnie ma miejsce następna próba skontaktowania z potencjalnym pracodawcą, w związku z tym dzwoni oraz pyta, czy może coś wiadomo na temat wyboru kandydata. Dziś tego typu praktyki nie są już aż tak popularne, proces rekrutacji skłania się ku wzorcom z zachodu i to w różnych dziedzinach.