Co oznaczają cyfry przy nazwie oleju silnikowego i jaki będzie najlepszy dla należącego do nas auta?

Posiada on niezwykle duże znaczenie dla żywotności dowolnego silnika samochodowego. Ale nie wystarczy tylko regularnie go zmieniać, ale powinien on być ponadto w odpowiedni sposób wyselekcjonowany.

przenośne generatory prądu

Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
Im olej jest w większym stopniu lepki, tym wolniej będzie spływać jedna warstwa oleju po drugiej. Mówiąc potocznie olej rzadszy to olej o niskiej lepkości. Stowarzyszenie Inżynierów Amerykańskiego Przemysłu Samochodowego stworzyło stosowana powszechnie skalę od 0 do 60, gdzie 0 znaczy, że jest to olej najrzadszy, a 60 znaczy olej najgęstszy. Klasy w lepkości oleju samochodowego znajdziemy na każdym opakowaniu, a tą lepkość oznacza się kombinacją cyfr z literą W na początku. Może być to przykładowo oznaczenie 5W/30, 10W/40 itp. Tutaj pierwsza liczba znaczy przydatność oleju w bardzo niskich temperaturach, a im wartości te są mniejsze, tym silnikowy olej korzystniej się spisze w niskiej temperaturze. Liczba, która mieści się po literze, jest to współczynnik, który znaczy lepkość oleju w wyższej temperaturze. Im liczba jest większa tym olej jest bardziej gęsty w temperaturze wyższej.

Czy ten tekst zaciekawił Cię tak bardzo, że pragniesz więcej? Zatem po następne szczegóły zaloguj się do podanego linku. Tam jest interesujący fakt (https://kesbet.pl/beton-architektoniczny/donice-beton-architektoniczny/).

Producenci samochodów zalecają najczęściej oleje o lepkości 40. Produkty o lepkości mniejszej, są przeznaczone do teraźniejszych silników, które są ciasno spasowane.

Na opakowaniu oleju silnikowego można by znaleźć aktualnie 2 znane specyfikacje jakościowe. Jest to specyfikacja API albo ACEA. Bardzo często wytwórcy silników mają jednak własne normy, które określają konkretne parametry oleju. Specyfikacja API znaczy olej, który jest oznaczony za pomocą oznaczenia, który jest złożony z dwóch liter. Pierwsza z liter służy do oznaczenia typu silnika, do jakiego przeznaczony jest olej, a druga oznacza jakość oleju.

Dziś możemy kupić oleje, które z łatwością realizują bardzo wysokie wymagania klasyfikacji API, więc przy wyborze oleju do silników dzisiejszych, lepiej kierować się specyfikacją ACEA, która jest nowocześniejsza.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Sprawdzamy jak wykorzystać sterowanie roletami

W dzisiejszych czasach nie musimy spacerować po całym domu i sprawdzać czy wszystkie światła są wyłączone. W dzisiejszych czasach musimy tylko wcisnąć przycisk. Otóż istnieją systemy, które pozwalają sterować oświetleniem przy pomocy pilota.

Architekci wnętrz Warszawa są uwielbiani

Czasami ludzie posiadają świetną wizję artystyczną

Od czasu do czasu dzieje się tak, że ktoś bierze się za urządzanie swojego domu oraz robi to rzeczywiście wspaniale, bo ma szansę się pochwalić wspaniałą wizją artystyczną i niesamowitym wyczuciem smaku. Wówczas wszystko robi samodzielnie, nie myśli nawet o tym, aby poprosić o pomoc profesjonalistów, a co więcej rezultat ostateczny przeważnie niewiele wyróżnia się od tego, z jakim mamy szansę się spotkać w różnych magazynach.

Certus – rozpoznawalna oraz wyróżniana spółka mająca do zaoferowania technologie budowlane

Certus to wiodąca na rynku firma działająca w branży budowlanej. Proponuje ona sporo artykułów niezmiernie wysokiej jakości, które okażą się przydatne w budowlance. Firma certus przede wszystkim proponuje prefabrykaty betonowe, elementy wykończeniowe, kostkę brukową oraz belki stopowe. To polecany i fachowy wytwórca, jaki znany jest z artykułów niesłychanie dobrej jakości.

Rola nowoczesnych programów przy generowaniu kosztorysów budowlanych

W aktualnej chwili technologia niezwykle prężnie się rozwija, w związku z czym wiele czynności można wykonywać w znacznie prostszy sposób. Branżami, w których postęp ten jest bardzo przydatny są na pewno budownictwo i architektura. Na rynku znajduje się bardzo wiele specjalistycznych programów, które znacznie ułatwiają pracę w tych zawodach.