Warto posiadać wiedzę na temat wyboru odpowiedniego druku pit, zaoszczędzi to sporo czasu oraz problemów

Wypełnianie pitów z całą pewnością nie jest najprzyjemniejszą czynnością, jaką można robić; niestety co roku w kwietniu większość z nas powinna się za to zabrać. Są tacy, którzy robią to sami, inni zwracają się o poradę do specjalistów, a są i tacy, którzy rozliczają się przez sieć.

Najpopularniejszym formularzem jest oczywiście pit 37, chociaż niektórzy będą zobowiązani wypełnić pit 36. Pomaga on rozliczyć uzyskane dochody inne niż te otrzymane dzięki normalnej umowie o pracę. Przykładowo, gdy osiągnęliśmy przychód z wynajmowania mieszkania lub gdy zarobkowaliśmy w spółkach mieszczących się poza terytorium kraju. Dodatkowo podatnicy, którzy osiągnęli dochody, od których osobiście będą musieli obliczyć podatek, też składają do fiskusa pit 36.http://www.eena.pl/aktualne-oferty-pracy-w-holandii.html eena.plJeśli ktoś nie jest pewien czy ma obowiązek wypełnić arkusz 37 czy 36, to rozsądnym rozwiązaniem będzie zaglądnięcie do Internetu; hasło pity 2016 będzie wyjątkowo powszechne i pomoże nam znaleźć przydatne wiadomości oraz wskazówki związane z wypełnianiem formularzy. Możemy też zwrócić się z pytaniem do fachowca – program PIT 2017.

rozliczanie podatków online

Autor: „PictureYouth”
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba także pamiętać, że jeśli zamykaliśmy jakąkolwiek spółkę w danym roku, która opodatkowana była na zasadach ogólnych, to też musimy złożyć pit 36, a nie 37. Jednak dochody z działalności rolniczej nie są rozliczane za pomocą tego arkusza. Nie każdy wie, lecz przychody nieletnich pociech też należy doliczyć do arkusza pit 36.

Teraz można w Internecie wyszukać bardzo dużo aplikacji, które większość rzeczy wypełnią za nas – same obliczą właściwy podatek, a nam zostanie tylko wydrukowanie arkuszy i przesłanie ich pocztą.

Spodobał Ci się ten post? Jeżeli tak, zgłąb dodatkowe tematy, jakie z inspiracją opisaliśmy w najnowszym artykule (http://www.tuv.com/pl/poland/uslugi/systemy_zarzdzania/zrownowazony_rozwoj_csr/eicc_pl/eicc.html).

Aby wyszukać odpowiedni program możemy też, w czasie przeczesywania sieci, wspomóc się hasłem pity 2016, a później przeczytać opinie innych ludzi, żeby dobrać jak najlepszą aplikację – Jest to o tyle ważne, że źle działający program do pitów może stać się powodem różnorodnych problemów. Lepiej więc wszystko wnikliwie sprawdzić, ponieważ jeżeli wypełnimy pit 36, a okaże się, iż mimo wszystko mieliśmy obowiązek wypełnić pit 37, to najpewniej będziemy musieli nanieść niezbędne poprawki, co zabierze dużo czasu.

, ,

Related posts

Kwestie urzędowe za granicą – jak sobie z nim radzić?

Planujesz wyjazd za granicę? Na dodatek ma być to długi wyjazd dotyczący podjęcia pracy zarobkowej? Pamiętaj, aby odpowiednio wcześnie załatwić wszelkie niezbędne formalności w kraju, ale także poznać zasady funkcjonowania prawa w kraju, do jakiego wyjeżdżasz.

Jak zaplanować kolejne etapy edukacji, aby w przyszłości znaleźć pracę w księgowości bądź otworzyć własne biuro rachunkowe

Obmyślanie kariery w danym zawodzie niektórzy przedstawiciele młodego pokolenia zaczynają w gimnazjum. Wszystko dlatego, że już na tym etapie należy wyznaczyć drogę do przyszłego fachu. Przykładowo, każdy młody człowiek musi zdecydować, czy pójdzie do liceum i potem na studia, czy od razu przekroczy próg technikum, aby już w parę lat zdobyć wymarzony fach. Niektórzy nastolatkowie świetnie wiedzą, co pragną robić w przyszłości i wybór placówki edukacyjnej w jakimkolwiek wypadku nie jest kwestią zbiegu okoliczności.

Na ile handlowanie to właściwy pomysł na działalność gospodarczą?

O posiadaniu własnej działalności gospodarczej myśli sporo osób, jednakże nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, iż jest to naprawdę niełatwe. Wielu ludziom wydaje się, iż praca u siebie to jedynie atuty. Należy być jednak przygotowanym na to, że ciążyć będzie na nas wiele zadań, duża odpowiedzialność i niemały stres wiążący się z potrzebą opłacenia wszystkich rachunków. Jaki biznes wybrać dla siebie?

Zadania połączone z zatrudnianiem nowych pracobiorców

Jeśli w prowadzonej firmie pragniemy zaangażować pracobiorców, powinniśmy zastanowić się nad zadaniami, które będziemy musieli zrealizować w związku z owym zdarzeniem.
Owe zobowiązania zależą m.in. od formy umowy, na którą zatrudnimy pracowników jak też od ich indywidualnych uprawnień składkowych.

Latest posts

Organizacja wesela – gdzie powinno się zaaranżować przyjęcie weselne?

Organizacja wesela to nie lada wyzwanie. Młodzi, szykujący się na ten ważny dzień, mają wiele rzeczy do załatwienia. Pierwszym krokiem jest rzecz jasna odnalezienie sali weselnej. Zanim poczniemy wyszukiwać sali weselnej powinniśmy zrobić listę gości, oraz także spisać swoje oczekiwania w stosunku do sali i wesela.

By nie dopuszczać do pożarów – w jakie systemy opłaca się zainwestować?

Czasem można spotykać się z opiniami, że wszelkie szkolenia wiążące się z ochroną przeciwpożarową to strata czasu. Jednak na pewno osoby, jakie tak uważają, z pewnością zmienią zdanie, jeśli tylko znajdą się w obliczu zagrożenia przeciwpożarowego. Ochrona przeciwpożarowa w zakładzie pracy to niezwykle istotne zadanie.

Jak wyekwipować kuchnię, aby była funkcjonalna?

Rozpakowywanie toreb ze sprawunkami wymaga wysoko rozwiniętych logistycznych umiejętności, podobnie szukanie potrzebnych talerzy jak też artykułów, z jakich zamyślamy upichcić obiadek.
Odpowiednio przemyślany plan kuchni spowoduje, że bez problemu poradzimy sobie z wszelkimi zadaniami – jeśli nie zapomnimy o fundamentalnych zasadach ergonomii kuchennej.

Co robić żeby uporać się z dziurawymi drogami?

„Wyrastają” jak grzyby po deszczu. Wystarczy, iż na dworze zrobi się nieco cieplej, zaś śnieg stopnieje. Wówczas bez trudu można je dostrzec gołym okiem.
Dziury w jezdni są solą sporej części polskich kierowców.