Jak można osuszyć wilgotne mury starych budynków?

Problem z zawilgoconymi ścianami pojawia się w wielu budynkach, zarówno w starym budownictwie, jak także nowych budowlach.
Przyczyną bywa brak izolacji albo błędy wykonawcze.

Prócz tego zwilgotnienie murów może wynikać z wpływania czynników zewnętrznych, takich jak przykładowo: opady atmosferyczne, podciągana kapilarnie a także wilgotność: higroskopijna i kondensacyjna.
okna

Autor: OknoPlus
Źródło: OknoPlus
W jaki sposób obecnie wygląda osuszanie budynków? Ażeby sprostać ambarasowi zawilgoconych ścian, bez potrzeby naruszania konstrukcji domu oraz obkuwania ścian, dziś stosuje się metodę, która polega na zrealizowaniu albo odtwarzaniu poziomej izolacji poprzez tzw. iniekcję. Zasada owa polega na wstrzykiwaniu właściwego płynu w głąb murów, jaki w po pewnym czasie się krystalizuje, zamykając kapilary oraz blokując podciąganie wilgotności.

Sprawdź jakie merytoryczne źródło (http://pomagier.eu/naprawa.html) stało się naszą inspiracją. Nie będziesz żałował i z radością przeglądniesz wątki o tym ciekawym zagadnieniu. Wejdź w poniższy link.

Najlepsze zdaje się być suszenie naturalne, a więc wietrzenie domku. Niestety, trwać może to wiele dób, szczególnie iż aura nie za każdym razem pozwoli na wietrzenie wnętrz. W wielu wypadkach nieodzowne może okazać się zatem korzystanie z przyrządów mechanicznych, które niewątpliwie przyśpieszają cały proces. Latem, podczas gdy temperatury na zewnątrz są duże, warto skorzystać z wiatraków, które z pewnością przyspieszą naturalny obieg powietrza. W trochę zimniejszych czasach warto włączyć przyrządy grzewcze – mogą być to grzejniki bądź dodatkowe ogrzewacze.

Dmuchawy też będą musiały pozostać uruchomione, ażeby powietrze mogło być cały czas efektywnie wymieniane. W przeciwnym przypadku temperatura wewnątrz będzie nazbyt wysoka, co doprowadzić może do wypaczenia elementów drewnianych.

, ,

Related posts

Latest posts

Eko przedmioty cieszą się coraz większą popularnością

Tendencja na ekorzeczy na dobre zagościła do życia wielu rodzin. Przejawia się to w licznych przypadkach, począwszy od jedzenia, przez wyposażenie wnętrz, ubiór a skończywszy na produktach dla dzieci jak np. oczywiście zabawki. Ekologia łączy się również z troską o środowisko. Otaczanie się naturalnymi produktami w znaczący sposób polepsza nasze samopoczucie. Dodatkowo istotne jest to, że jesteśmy też zdrowsi, kiedy troszczymy się o to, co spożywamy.

Ładne i nowoczesne mieszkania od dewelopera na Dolnym Śląsku

Współcześnie w kraju – a szczególnie we Wrocławiu – rynek mieszkaniowy jest wysoce dynamiczny. Dlatego teraz mieszkania są wysoce poszukiwane – sporo osób pragnie również wprowadzić się „na swoje”. W sytuacji kiedy zwłaszcza poszukiwane są wysokojakościowe, najnowsze mieszkania, świetnym rozwiązaniem jest kupienie albo wynajem mieszkania od dewelopera. W ten sposób można zyskać mieszkanie z pierwszej ręki, nierzadko w wysoce przystępnych cenach i w znacznie korzystnej lokalizacji.

Do czego wykorzystuje się granit?

Granit od zawżdy stanowi podstawowy materiał w budownictwie. Wynika to z tego, iż jest on jednym z najbardziej trwałych i wytrzymałych materiałów. Ponadto jest ekologiczny oraz nie wymaga wielu konserwacyjnych zabiegów, dzięki czemu nie jest trudno zachować jego wiecznotrwałe piękno.

Co to są tryskacze oraz jak one funkcjonują?

W wypadku wystąpienia pożaru instalacje tryskaczowe samodzielnie uruchamiają proces gaszenia i alarmują właściwą jednostkę straży pożarnej.
Tryskacze gaśnicze są po prostu połączone w strukturę przewodów rurowych i są umieszczone pod stropami.

Zarządzanie swoją firmą

Prowadzenie swojego przedsiębiorstwa związane jest z wieloma przywilejami, ale również dużą liczbą powinności. Do przywilejów należy na przykład możliwość samodzielnego zarządzania swoją karierą i pracowanie jako swój własny szef.