Jak można osuszyć wilgotne mury starych budynków?

Problem z zawilgoconymi ścianami pojawia się w wielu budynkach, zarówno w starym budownictwie, jak także nowych budowlach.
Przyczyną bywa brak izolacji albo błędy wykonawcze.

Prócz tego zwilgotnienie murów może wynikać z wpływania czynników zewnętrznych, takich jak przykładowo: opady atmosferyczne, podciągana kapilarnie a także wilgotność: higroskopijna i kondensacyjna.
okna

Autor: OknoPlus
Źródło: OknoPlus
W jaki sposób obecnie wygląda osuszanie budynków? Ażeby sprostać ambarasowi zawilgoconych ścian, bez potrzeby naruszania konstrukcji domu oraz obkuwania ścian, dziś stosuje się metodę, która polega na zrealizowaniu albo odtwarzaniu poziomej izolacji poprzez tzw. iniekcję. Zasada owa polega na wstrzykiwaniu właściwego płynu w głąb murów, jaki w po pewnym czasie się krystalizuje, zamykając kapilary oraz blokując podciąganie wilgotności.

Sprawdź jakie merytoryczne źródło (http://pomagier.eu/naprawa.html) stało się naszą inspiracją. Nie będziesz żałował i z radością przeglądniesz wątki o tym ciekawym zagadnieniu. Wejdź w poniższy link.

Najlepsze zdaje się być suszenie naturalne, a więc wietrzenie domku. Niestety, trwać może to wiele dób, szczególnie iż aura nie za każdym razem pozwoli na wietrzenie wnętrz. W wielu wypadkach nieodzowne może okazać się zatem korzystanie z przyrządów mechanicznych, które niewątpliwie przyśpieszają cały proces. Latem, podczas gdy temperatury na zewnątrz są duże, warto skorzystać z wiatraków, które z pewnością przyspieszą naturalny obieg powietrza. W trochę zimniejszych czasach warto włączyć przyrządy grzewcze – mogą być to grzejniki bądź dodatkowe ogrzewacze.

Dmuchawy też będą musiały pozostać uruchomione, ażeby powietrze mogło być cały czas efektywnie wymieniane. W przeciwnym przypadku temperatura wewnątrz będzie nazbyt wysoka, co doprowadzić może do wypaczenia elementów drewnianych.

, ,

Related posts

Latest posts

Atrakcyjne systemy ogrodzeniowe – w jakich miejscach je kupić?

Przedsiębiorstwo już od ponad 25 lat projektuje oraz produkuje systemy ogrodzeniowe, które są odpowiedzią na oczekiwania nowoczesnej architektury. Systemy ogrodzeniowe gwarantują nowe efekty przestrzenne, estetyczne oraz użytkowe, łącząc niepowtarzalny design z uniwersalnością zastosowań. Jednocześnie bogate doświadczenie w produkcji sit przemysłowych do filtracji i separacji sprawia, iż w procesach produkcyjnych przedsiębiorstwo wykorzystuje zaawansowane technologie, zapewniające wyjątkową trwałość oraz dokładność wykonania wszystkich produktów.

Przydatne zalecenia, które pomogą wybrać odpowiednie biuro rachunkowe

Nie każdy posiada kompetencje w dziedzinie rachunkowości, zatem jeżeli zaczyna prowadzić swoją działalność gospodarczą, powinien wybrać właściwe biuro rachunkowe Olsztyn. Kilka użytecznych porad pomoże podjąć trafne decyzje oraz ustrzec się kłopotów powiązanych z kwestiami finansowymi.

Z jakiego surowca wybudować magazyn bądź garaż

W dzisiejszych czasach przedsiębiorstwa budowlane używają rozmaitego typu materiałów, dzięki czemu mogą kreować tak konstrukcje innowacyjne, jak i tradycyjne. Ostatnimi czasy coraz częściej u biznesmenów i osób prywatnych pojawia się pytanie: czy magazyn albo garaż samochodowy nieodzownie powinny być murowane?

Dlaczego warto korzystać z agencji pośrednictwa, gdy poszukujemy pracy? Jakie są z tym związane korzyści?

Jeszcze kilka lat wstecz proces rekrutacji wyglądał następująco, czyli kandydat idzie do placówki firmy, w jakiej chce pracować i zostawia tam swoje CV razem z listem motywacyjnym. następnie ma miejsce następna próba skontaktowania z potencjalnym pracodawcą, w związku z tym dzwoni oraz pyta, czy może coś wiadomo na temat wyboru kandydata. Dziś tego typu praktyki nie są już aż tak popularne, proces rekrutacji skłania się ku wzorcom z zachodu i to w różnych dziedzinach.