Jak wynająć mieszkanko i nie dać się „wpuścić w maliny”?

Na rynku wynajmu trwa aktualnie najbardziej gorący okres. Żacy intensywnie poszukują kwater. Wielu czyni to pierwszy raz. W jaki sposób wybrać dobrą ofertę?
Zanim parafujemy umowę z właścicielem mieszkania powinniśmy wypytać o jej wszelkie detale.

ogrzewanie podłogowe

Autor: Petra
Źródło: http://www.flickr.com
Pozwoli to ustrzec się niemiłych niespodzianek. Nie pozwólmy się zwieść pięknym zdjęciom, interesującym opisom, a przede wszystkim nadzwyczaj konkurencyjnej cenie, która widnieje przy propozycji – w najlepiej wyglądających ogłoszeniach może kryć się „haczyk”. O czym więc należy pamiętać, aby uniknąć rozczarowań. Nim zaczniemy poszukiwania przetestujmy, w jaki sposób kształtują się stawki za wynajem (podnajem warszawa) lokalu w konkretnej miejscowości. Porównajmy oferty w rozmaitych dzielnicach. Sprawdźmy również, jak dużo powinniśmy uiścić za pokój, ile za garsonierę, natomiast jak wiele za większe mieszkanko. Najczęściej korzystniej jest nająć większe mieszkanko w parę osób niż samodzielnie nająć garsonierę. Droższe będą mieszkanka w nowym budownictwie, mniej uiścicie za wiekowy budynek wielorodzinny.

budynek wielorodzinny

Autor: Arto Brick
Źródło: http://www.flickr.com
góry

Autor: minniemouseaunt
Źródło: http://www.flickr.com
W czasie podniesionego popytu powinniśmy działać prędko. Miejmy na względzie, że poszukujących niedrogiego, atrakcyjnego mieszkanka – jest wielu. Jeśli odkryjemy interesującą, wiarygodnie wyglądającą propozycję, wówczas od razu skontaktujmy się z właścicielem lokalu. Zgromadźmy dodatkowe dane o mieszkanku po czym jak najprędzej umów się na jego oględziny.

Telefonując do posiadacza mieszkania czy też agenta bądźmy konkretni, wiarygodni jak też pozytywnie usposobieni. Gdy oczekujmy uczciwości oraz szacunku ze strony wynajmującego mieszkanie, traktujmy go również w ten sam sposób.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Ocena podłoża przed budową

Inspekcje geologiczne podłoża, pod budowę domu, przeprowadza się w celu doboru fundamentów a także zbrojenia, natomiast w przypadku planów gotowych, dopasowania „szablonu” do konkretnych warunków podłoża.

Jakich narzędzi użyć do nanoszenia preparatu do gruntowania?

Jest to dość prosta czynność, którą można by wykonać na własną rękę. Do likwidacji pęknięć i wgłębień wystarczyłaby jedynie gładź szpachlowa, papier ścierny oraz paca z nierdzewnej stali. Trzeba jednak pamiętać o tym, że ta prosta czynność wymaga niezwykle znacznej cierpliwości i precyzji.

Oferty mieszkań w stolicy

Kupując nowe mieszkanie aranżuje i mebluje się je całkiem wg osobistych wymogów, gustów i projektów, jest możliwość więc popuścić wodze fantazji i spełnić parę własnych marzeń. Nowe materiały budowlane są najczęściej wyższej jakości aniżeli te, z jakich korzystano kilkadziesiąt lat temu, posiadają też lepsze właściwości cieplne.