Jeżeli pragniemy silnie zaingerować w rozstaw ścian w naszym domu, to będziemy potrzebowali pomocy fachowców

Mury zwykle utrzymują konstrukcję budynku oraz dach. Nie możemy w przypadkowy sposób je burzyć oraz stawiać.
Jeżeli nabyliśmy nowe mieszkanie prosto od dewelopera, to z pewnością będziemy mieli możliwość stawiać ścianki działowe tam, gdzie sobie to wymyślimy.

ściany

Źródło: http://dimlab.pl/

Nowoczesne budownictwo stawia zwykle na żelbetonowe konstrukcje i wtedy w środku mieszkania często nie ma żadnej ściany nośnej. To duży plus. Jednakże jeżeli mowa o przynajmniej stuletnich kamienicach, to tutaj sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Tu każda ze ścian może w jakimś stopniu unosić na sobie strop albo dach. Dodatkowy problem jest taki, że raczej nie znajdziemy planu budowlanego tego budynku. Dawniej przecież nikt tego nie wykonywał. Zatem, jeśli chcemy usunąć którąś ze ścian, to powinniśmy wezwać specjalistów, którzy określą, czy będzie to w ogóle wykonalne. Może na jej miejsce będziemy mogli postawić po prostu filar łukowy, który będzie podpierał strop. Jednak na takiego typu ingerencje musi dać zezwolenie inspektorat budowlany (zobacz styropian od megastyro) z odpowiedniego urzędu. Jego decyzja będzie obowiązująca. Dużo łatwiej jest z drugiej strony postawić jakąś ściankę działową. Da się zrobić to z taniego regipsu.

Niektórzy jednakże chcą kupić drewno lub cegłę, gdyż są to tradycyjne rozwiązania oraz znacznie bardziej naturalne. Oba materiały po prostu oddychają. Na ścianie z cegły będziemy mogli też zawiesić stosunkowo ciężkie szafki. Na regipsowych nie należy tego próbować.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Gęstnienie gruntów metodami mechanicznymi

Najprostszym i zarazem najmniej drogim sposobem gęstnienia podłoży jest ich maszynowe utwardzanie. Taki wariant wzmacniania gruntów przynosi niezłe wyniki w gruntach spoistych.

O jakim pomieszczeniu marzą mężczyźni i z jakiego powodu zazwyczaj pozostaje on w sferze marzeń przeciętnych obywateli

Współczesna inżynieria oferuje obecnie bardzo dużo rozwiązań, które można z powodzeniem zaimplementować w każdym domowym zaciszu. I tak na przykład, kino 20 lat temu kojarzyło się głównie z pomieszczeniem bez okien, gdzie spragnieni rozrywek młodsi i starsi reprezentanci społeczeństwa przychodzili, żeby odrobinę się odprężyć. A obecnie, czyli w XXI wieku słowo kino zaczęło pojawiać się również w zestawieniach np. typu kino domowe.

Jak zorganizować roboty budowlane, żeby uniknąć niepotrzebnych wydatków?

Najpierw należy określić budżet. Na tej podstawie wiadomym stanie się, czy prace budowlane warto w całości zlecić firmie budowlanej, czy ewentualnie jakieś czynności wykonać samemu. W przypadku tej drugiej opcji należy właściwie zorganizować samodzielne prace. W pierwszej kolejności należy ustalić jaki sprzęt budowlany będzie nam w przyszłości niezbędny. Drabiny i rusztowania z pewnością są nieodzownymi przedmiotami na każdej większej budowie. Rusztowanie potrzebne jest szczególnie przy wymianie elewacji.