Jeżeli pragniemy silnie zaingerować w rozstaw ścian w naszym domu, to będziemy potrzebowali pomocy fachowców

Mury zwykle utrzymują konstrukcję budynku oraz dach. Nie możemy w przypadkowy sposób je burzyć oraz stawiać.
Jeżeli nabyliśmy nowe mieszkanie prosto od dewelopera, to z pewnością będziemy mieli możliwość stawiać ścianki działowe tam, gdzie sobie to wymyślimy.

ściany

Źródło: http://dimlab.pl/

Nowoczesne budownictwo stawia zwykle na żelbetonowe konstrukcje i wtedy w środku mieszkania często nie ma żadnej ściany nośnej. To duży plus. Jednakże jeżeli mowa o przynajmniej stuletnich kamienicach, to tutaj sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Tu każda ze ścian może w jakimś stopniu unosić na sobie strop albo dach. Dodatkowy problem jest taki, że raczej nie znajdziemy planu budowlanego tego budynku. Dawniej przecież nikt tego nie wykonywał. Zatem, jeśli chcemy usunąć którąś ze ścian, to powinniśmy wezwać specjalistów, którzy określą, czy będzie to w ogóle wykonalne. Może na jej miejsce będziemy mogli postawić po prostu filar łukowy, który będzie podpierał strop. Jednak na takiego typu ingerencje musi dać zezwolenie inspektorat budowlany (zobacz styropian od megastyro) z odpowiedniego urzędu. Jego decyzja będzie obowiązująca. Dużo łatwiej jest z drugiej strony postawić jakąś ściankę działową. Da się zrobić to z taniego regipsu.

Niektórzy jednakże chcą kupić drewno lub cegłę, gdyż są to tradycyjne rozwiązania oraz znacznie bardziej naturalne. Oba materiały po prostu oddychają. Na ścianie z cegły będziemy mogli też zawiesić stosunkowo ciężkie szafki. Na regipsowych nie należy tego próbować.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Jakie są zalety drzwi wejściowych wykonanych z PCW?

Najważniejszym kryterium wyboru drzwi zewnętrznych jest zazwyczaj cena, jednak nie powinno tak być, ponieważ nie jest to najważniejszy czynnik.
W praktyce może okazać się, że określony, konkretny model drzwi zewnętrznych jest drogi w stosunku do swojej niskiej jakości lub odwrotnie - model drzwi będzie tani, jednak będzie także dobrej klasy.

Dlaczego wybór dobrego projektu domu jest tak istotny?

W momencie gdy planujemy budowę swojego domu, najczęściej z wyszukaniem projektu nie mamy żadnego kłopotu. Przeglądamy przeróżne strony internetowe, katalogi czy też słuchamy wskazówek mniej lub bardziej doświadczonych znajomych.

Jak wyekwipować kuchnię, aby była funkcjonalna?

Rozpakowanie toreb z nabytkami wymaga wysoce rozwiniętych umiejętności logistycznych, tak samo szukanie potrzebnych szklanek a także towarów, z których zamierzamy upichcić obiadek.
Znakomicie przemyślany projekt kuchni sprawi, że bez problemu poradzimy sobie z wszelkimi zadaniami – jeśli nie zapomnimy o kluczowych zasadach ergonomii kuchennej.

Jaka powinna być minimalna grubość izolacji zbrojenia betonowego?

Otuliną nazywamy grubość powłoki betonu od krawędzi elementu żelbetowego do prętów, która ochrania zbrojenie przed szkodliwym wpływaniem siedliska.
Wzmocnienie różnych składników budowlanych budynku może niestety ulegać zepsuciu dla przykładu pod wpływem dużej temperatury lub kwaśnego podłoża.