Jeżeli pragniemy silnie zaingerować w rozstaw ścian w naszym domu, to będziemy potrzebowali pomocy fachowców

Mury zwykle utrzymują konstrukcję budynku oraz dach. Nie możemy w przypadkowy sposób je burzyć oraz stawiać.
Jeżeli nabyliśmy nowe mieszkanie prosto od dewelopera, to z pewnością będziemy mieli możliwość stawiać ścianki działowe tam, gdzie sobie to wymyślimy.

ściany

Źródło: http://dimlab.pl/

Nowoczesne budownictwo stawia zwykle na żelbetonowe konstrukcje i wtedy w środku mieszkania często nie ma żadnej ściany nośnej. To duży plus. Jednakże jeżeli mowa o przynajmniej stuletnich kamienicach, to tutaj sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Tu każda ze ścian może w jakimś stopniu unosić na sobie strop albo dach. Dodatkowy problem jest taki, że raczej nie znajdziemy planu budowlanego tego budynku. Dawniej przecież nikt tego nie wykonywał. Zatem, jeśli chcemy usunąć którąś ze ścian, to powinniśmy wezwać specjalistów, którzy określą, czy będzie to w ogóle wykonalne. Może na jej miejsce będziemy mogli postawić po prostu filar łukowy, który będzie podpierał strop. Jednak na takiego typu ingerencje musi dać zezwolenie inspektorat budowlany (zobacz styropian od megastyro) z odpowiedniego urzędu. Jego decyzja będzie obowiązująca. Dużo łatwiej jest z drugiej strony postawić jakąś ściankę działową. Da się zrobić to z taniego regipsu.

Niektórzy jednakże chcą kupić drewno lub cegłę, gdyż są to tradycyjne rozwiązania oraz znacznie bardziej naturalne. Oba materiały po prostu oddychają. Na ścianie z cegły będziemy mogli też zawiesić stosunkowo ciężkie szafki. Na regipsowych nie należy tego próbować.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Atrakcyjne systemy ogrodzeniowe – w jakich miejscach je kupić?

Przedsiębiorstwo już od ponad 25 lat projektuje oraz produkuje systemy ogrodzeniowe, które są odpowiedzią na oczekiwania nowoczesnej architektury. Systemy ogrodzeniowe gwarantują nowe efekty przestrzenne, estetyczne oraz użytkowe, łącząc niepowtarzalny design z uniwersalnością zastosowań. Jednocześnie bogate doświadczenie w produkcji sit przemysłowych do filtracji i separacji sprawia, iż w procesach produkcyjnych przedsiębiorstwo wykorzystuje zaawansowane technologie, zapewniające wyjątkową trwałość oraz dokładność wykonania wszystkich produktów.

Przydatne zalecenia, które pomogą wybrać odpowiednie biuro rachunkowe

Nie każdy posiada kompetencje w dziedzinie rachunkowości, zatem jeżeli zaczyna prowadzić swoją działalność gospodarczą, powinien wybrać właściwe biuro rachunkowe Olsztyn. Kilka użytecznych porad pomoże podjąć trafne decyzje oraz ustrzec się kłopotów powiązanych z kwestiami finansowymi.

Z jakiego surowca wybudować magazyn bądź garaż

W dzisiejszych czasach przedsiębiorstwa budowlane używają rozmaitego typu materiałów, dzięki czemu mogą kreować tak konstrukcje innowacyjne, jak i tradycyjne. Ostatnimi czasy coraz częściej u biznesmenów i osób prywatnych pojawia się pytanie: czy magazyn albo garaż samochodowy nieodzownie powinny być murowane?

Dlaczego warto korzystać z agencji pośrednictwa, gdy poszukujemy pracy? Jakie są z tym związane korzyści?

Jeszcze kilka lat wstecz proces rekrutacji wyglądał następująco, czyli kandydat idzie do placówki firmy, w jakiej chce pracować i zostawia tam swoje CV razem z listem motywacyjnym. następnie ma miejsce następna próba skontaktowania z potencjalnym pracodawcą, w związku z tym dzwoni oraz pyta, czy może coś wiadomo na temat wyboru kandydata. Dziś tego typu praktyki nie są już aż tak popularne, proces rekrutacji skłania się ku wzorcom z zachodu i to w różnych dziedzinach.