Dlaczego w naszych domach występuje zawilgocenie?

Remont mieszkania lub domu jest zawsze znacznym wyzwaniem, znaczy także znaczne wydatki i znaczący stres, zaś sam zakres czynności jest wielokrotnie nie dający się w żaden sposób przewidzieć, a czas może się ciągnąć prawie w nieskończoność.

LK660 rzut

Autor: LK&Projekt
Źródło: www.dom-jednorodzinny.pl
Nie inaczej jest z remontem samego stropu. Warto to wykonać raz, a dobrze. Keramzyt Leca, zatem inaczej mówiąc lekkie kruszywo ceramiczne, daje tego typu właśnie możliwość.
Wilgoć w domu przedostaje się z dworu – z różnych przecieków w nieszczelnym pokryciu dachowym lub z podciągania z gruntu, ponieważ fundamenty lub podłoga zostały w nieodpowiedni sposób zaizolowane. Może również pochodzić ze środka – ludzie produkują jej znaczne ilości. I właśnie z tego też powodu poprawnie funkcjonująca wentylacja powinna eliminować wilgotne powietrze.

Masz ochotę znaleźć więcej na tej witrynie (http://www.maragency.pl/kategoria/oczyszczalnie/16) na omawiany problem? Jeśli tak, to bez obawy kliknij ten link, a z pewnością poczujesz zadowolenie!

Zbyt duża wilgotność, bez względu na jej pochodzenie, ułatwia postęp bardzo niebezpiecznych dla człowieka grzybów pleśniowych. Prawidłowa, zdrowa wilgoć powietrza w mieszkaniu to 30-65%, przy temp. 20-22 stopni Celsjusza. Gdy jest wysoka, jest większa dla przykładu niż 80% oraz utrzymuje się przez kilka dni, pojawiają się czynniki sprzyjające rozwojowi grzybów czy też pleśni.

Mostki termiczne
Te rosną najlepiej w temp. 30 stopni Celsjusza, jednak nie przeszkadza im specjalnie jakakolwiek występująca w domu. Mają relatywnie małe wymagania pokarmowe i znaczne zdolności dostosowania się, mogłyby przykładowo pojawiać się prawie na jakimkolwiek meblu: wykonanym z drewna, na tkaninach czy też na tynkach. Zaobserwujemy je w takiej sytuacji, kiedy na murach pojawiają się zielone, czarne lub brunatne wykwity, a w domu poczujemy dość przykry zatęchły zapach, którego niestety nie można by przewietrzyć.

Ich unoszące się w otoczeniu zarodniki wywołują bardzo poważne dolegliwości układu oddechowego, bóle mięśni, alergię oraz bóle stawów, a ponadto znaczne zmęczenie, nieżyt nosa, problemy z oddychaniem i dużo innych dolegliwości, aż po nowotwory żołądka, przełyku.

, , ,

Related posts

Latest posts

Ocena podłoża przed budową

Inspekcje geologiczne podłoża, pod budowę domu, przeprowadza się w celu doboru fundamentów a także zbrojenia, natomiast w przypadku planów gotowych, dopasowania „szablonu” do konkretnych warunków podłoża.

Jakich narzędzi użyć do nanoszenia preparatu do gruntowania?

Jest to dość prosta czynność, którą można by wykonać na własną rękę. Do likwidacji pęknięć i wgłębień wystarczyłaby jedynie gładź szpachlowa, papier ścierny oraz paca z nierdzewnej stali. Trzeba jednak pamiętać o tym, że ta prosta czynność wymaga niezwykle znacznej cierpliwości i precyzji.

Oferty mieszkań w stolicy

Kupując nowe mieszkanie aranżuje i mebluje się je całkiem wg osobistych wymogów, gustów i projektów, jest możliwość więc popuścić wodze fantazji i spełnić parę własnych marzeń. Nowe materiały budowlane są najczęściej wyższej jakości aniżeli te, z jakich korzystano kilkadziesiąt lat temu, posiadają też lepsze właściwości cieplne.