Jaka powinna być minimalna grubość izolacji zbrojenia betonowego?

Otuliną określamy grubość warstwy betonu od krawędzi elementu żelbetowego do prętów, która chroni wzmocnienie przed niszczącym oddziaływaniem siedliska.
Zbrojenie różnorodnych elementów konstrukcyjnych domu może niestety ulec zepsuciu dla przykładu pod wpływem wysokiej temperatury albo kwaśnego podłoża.

Dlatego grubość otuliny nazywa się w zależności od warunków niszczących, jakości betonu, planowanego okresu użytkowania budynku, ITp. Otulina jest prosta do uzyskania, kiedy wykorzystuje się tzw. uszczelki dystansowe wyprodukowane z zaprawy cementowej lub plastiku. Uszczelki z takiego tworzywa są zazwyczaj produkowane w postaci krążków z otworkiem w środku, w który należy włożyć drut zbrojeniowy. Podkładki wykonane z betonu z kolei z niewielkimi klockami, w jakich zatopione są dwa druty stalowe, którymi drutami przymocowuje się do pręta zbrojeniowego podkładkę.
otulina

Autor: Yankee Candle
Źródło: Zapachdomu.pl
image - mieszkanie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Minimalna grubość otuliny może być zmniejszona o pięć milimetrów w podzespołach stworzonych z betonu, jakiego wytrzymałość jest o dwie jakości większa od zalecanej. Minimalna grubość otulenia przez wzgląd na działanie rdzy może być poza tym pomniejszona, jeżeli szczegółowe ustalenia wedle aprobaty technicznej towaru użyto stali nierdzewiejącej albo użyto odmienne specjalistyczne środki ochrony, użyto beton szczelny o odpowiednim składzie, na płaszczyźnie betonu wykonano poza tym powłokę ochronną lub zastosowano tzw.

Jeżeli zaciekawił Cię niniejszy tekst, to odwiedź www granulowane wapno progresywne a tam oczekują na Ciebie materiały warte zainteresowania. Zobacz je – będziesz niesamowicie zadowolony.

obetonowanie.

Najmniejsze grubości otuliny zbrojenia w elementach o nierównej lub porowatej czy też pofałdowanej powierzchni (przykładowo przy odsłoniętym kruszywie) powiększa się przynajmniej o pięć milimetrów. Jeżeli beton układany będzie wprost na gruncie, to otulina może mieć długość nie mniejszą niż 75 milimetrów, a jeśli na podłożu wykonanym z betonu – nie mniejsza niż 40 mm.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Eko przedmioty cieszą się coraz większą popularnością

Tendencja na ekorzeczy na dobre zagościła do życia wielu rodzin. Przejawia się to w licznych przypadkach, począwszy od jedzenia, przez wyposażenie wnętrz, ubiór a skończywszy na produktach dla dzieci jak np. oczywiście zabawki. Ekologia łączy się również z troską o środowisko. Otaczanie się naturalnymi produktami w znaczący sposób polepsza nasze samopoczucie. Dodatkowo istotne jest to, że jesteśmy też zdrowsi, kiedy troszczymy się o to, co spożywamy.

Ładne i nowoczesne mieszkania od dewelopera na Dolnym Śląsku

Współcześnie w kraju – a szczególnie we Wrocławiu – rynek mieszkaniowy jest wysoce dynamiczny. Dlatego teraz mieszkania są wysoce poszukiwane – sporo osób pragnie również wprowadzić się „na swoje”. W sytuacji kiedy zwłaszcza poszukiwane są wysokojakościowe, najnowsze mieszkania, świetnym rozwiązaniem jest kupienie albo wynajem mieszkania od dewelopera. W ten sposób można zyskać mieszkanie z pierwszej ręki, nierzadko w wysoce przystępnych cenach i w znacznie korzystnej lokalizacji.

Do czego wykorzystuje się granit?

Granit od zawżdy stanowi podstawowy materiał w budownictwie. Wynika to z tego, iż jest on jednym z najbardziej trwałych i wytrzymałych materiałów. Ponadto jest ekologiczny oraz nie wymaga wielu konserwacyjnych zabiegów, dzięki czemu nie jest trudno zachować jego wiecznotrwałe piękno.

Co to są tryskacze oraz jak one funkcjonują?

W wypadku wystąpienia pożaru instalacje tryskaczowe samodzielnie uruchamiają proces gaszenia i alarmują właściwą jednostkę straży pożarnej.
Tryskacze gaśnicze są po prostu połączone w strukturę przewodów rurowych i są umieszczone pod stropami.

Zarządzanie swoją firmą

Prowadzenie swojego przedsiębiorstwa związane jest z wieloma przywilejami, ale również dużą liczbą powinności. Do przywilejów należy na przykład możliwość samodzielnego zarządzania swoją karierą i pracowanie jako swój własny szef.