Jaka powinna być minimalna grubość izolacji zbrojenia betonowego?

Otuliną określamy grubość warstwy betonu od krawędzi elementu żelbetowego do prętów, która chroni wzmocnienie przed niszczącym oddziaływaniem siedliska.
Zbrojenie różnorodnych elementów konstrukcyjnych domu może niestety ulec zepsuciu dla przykładu pod wpływem wysokiej temperatury albo kwaśnego podłoża.

Dlatego grubość otuliny nazywa się w zależności od warunków niszczących, jakości betonu, planowanego okresu użytkowania budynku, ITp. Otulina jest prosta do uzyskania, kiedy wykorzystuje się tzw. uszczelki dystansowe wyprodukowane z zaprawy cementowej lub plastiku. Uszczelki z takiego tworzywa są zazwyczaj produkowane w postaci krążków z otworkiem w środku, w który należy włożyć drut zbrojeniowy. Podkładki wykonane z betonu z kolei z niewielkimi klockami, w jakich zatopione są dwa druty stalowe, którymi drutami przymocowuje się do pręta zbrojeniowego podkładkę.
otulina

Autor: Yankee Candle
Źródło: Zapachdomu.pl
image - mieszkanie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Minimalna grubość otuliny może być zmniejszona o pięć milimetrów w podzespołach stworzonych z betonu, jakiego wytrzymałość jest o dwie jakości większa od zalecanej. Minimalna grubość otulenia przez wzgląd na działanie rdzy może być poza tym pomniejszona, jeżeli szczegółowe ustalenia wedle aprobaty technicznej towaru użyto stali nierdzewiejącej albo użyto odmienne specjalistyczne środki ochrony, użyto beton szczelny o odpowiednim składzie, na płaszczyźnie betonu wykonano poza tym powłokę ochronną lub zastosowano tzw.

Jeśli zainteresował Cię nasz artykuł, to chcielibyśmy skierować Twoja uwagę na fakt, że pod kolejnym linkiem znajduje się na Ciebie ciekawe zagadnienie (https://outletplytki.pl/produkty/outlet-plytki-konskie,2,146575).

obetonowanie.

Najmniejsze grubości otuliny zbrojenia w elementach o nierównej lub porowatej czy też pofałdowanej powierzchni (przykładowo przy odsłoniętym kruszywie) powiększa się przynajmniej o pięć milimetrów. Jeżeli beton układany będzie wprost na gruncie, to otulina może mieć długość nie mniejszą niż 75 milimetrów, a jeśli na podłożu wykonanym z betonu – nie mniejsza niż 40 mm.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Wypełnienie Pit-u za 2016 rok przy pomocy narzędzi sieciowych

Powiększające się kolejki przed Skarbówkami w czasie poprzedzającym ostateczny moment przedłożenia deklaracji podatkowej z roku na rok wydają się przedłużać.
Rozliczający się od wielu lat wykazują tendencję do odsuwania kwestii związanych z Pit-em na ostatni moment – w rezultacie okres rozliczeń jest dla wielu bardziej kłopotliwy niż powinien.

Gdzie nabyć surowce wydobywane z ziemi? Na jakie surowce zwrócić uwagę?

Nierzadko w czasie realizowanych przedsięwzięć budowlanych lub wytwarzania konkretnych produktów niezbędne są przeróżnego typu materiały pochodzące z ziemi. Mowa choćby o glinie, która używana jest na sporo sposobów, jak również o kruszywach, które również znajdują różne zastosowanie. Gdzie poszukiwać dostawców tego rodzaju materiałów? Ile kosztują?

Jak szukać pracy? Vademecum nowicjusza.

Czasem jeszcze w trakcie trwania studiów, a czasem tuż po ich ukończeniu młode osoby rozpoczynają poszukiwania interesującej ich pracy w wyuczonym zawodzie, odpowiadającej ich wykształceniu. Od czego zaczynają?

Rozmaite pomiary w fabrykacji przemysłowej oraz codziennym życiu

W życiu codziennym stosunkowo często istnieje obowiązek dokonywania różnorodnych pomiarów. Są one także niezwykle przydatne w różnych dziedzinach przemysłu. Często zdarza się, że od poprawności i skrupulatności wykonanego pomiaru zależy bardzo wiele, na przykład zdrowie i życie innych osób.

Wakacje odpowiedni moment na wykonanie ciężkich prac domowych

Lato to doskonały czas na przeprowadzenie remontu naszego domu, zwłaszcza, jeśli podejmiemy decyzję o wymianie okien na nowe. Dzięki odpowiednim i dobrze założonym oknom,uzyskamy gwarancję, że w zimie w naszym mieszkaniu będzie ciepło i miło. Jednak z drugiej strony, szczelne okna utrudniają naturalną wentylację, gwarantującą wymianę powietrza między wnętrzem naszego domu, a światem zewnętrznym.