Jeśli w naszym budynku wilgoć, to należy pomyśleć o osuszeniu oraz izolacji ścian

Często zdarza się tak, że właściciele domów jednorodzinnych walczą z problemem wilgoci oraz grzyba w domu.
Ten, kto dostrzegł wilgoć w swoim domu, nie powinien tego bagatelizować.

Blacha gięta

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Fachowiec

Autor: bertknot
Źródło: http://www.flickr.com
Problem raczej sam nie zniknie, a będzie po prostu powiększał się. Nieważne czy nasz dom ma piwnicę czy nie — jeśli mamy kłopot z wilgocią, to trzeba zatroszczyć się osuszeniem ścian. Rzecz jasna powinno pójść to w parze z odizolowaniem fundamentów. Zazwyczaj w takiego rodzaju sytuacjach oferuje się właścicielom wykonanie drenażu. Nowatorskim wyjściem, które w naszym kraju wciąż nie wydaje się być jeszcze nazbyt modne, jest elektroosmoza. Chodzi o zamontowanie właściwych urządzeń, które przy pomocy fal elektromagnetycznych będą na powrót wypychać wilgoć ze ścian do gruntów. W taki sposób ściany stopniowo będą się osuszać. Totalnie inną sprawą będzie osuszanie budynków po zalaniu. Wtedy należy zadzwonić do właściwej firmy, która przybędzie z odpowiednim sprzętem. Wypompują oni wodę, wycenią straty oraz wypiszą odpowiedni raport. Wiedzą oni również, jakie papiery oraz w jaki sposób muszą być wypełnione, by szybko i bez zbędnych opóźnień udało nam się uzyskać środki od spółki ubezpieczeniowej. Pomocne będą też rzecz jasna zdjęcia.

Zaciekawiły Cię informacje producent ogrodzenia panelowego zaprezentowane w naszym wpisie? Bardzo miło zatem będzie nam dzielić się z Tobą następnymi tekstami. Oczekujemy na recenzję!

W obu przypadkach jednakże nie uda nam się tego załatwić samodzielnie.

Potrzebni będą nam fachowcy, którzy znają się na rzeczy i posiadają odpowiednie narzędzia. Tylko tak będziemy mogli problem załatwić profesjonalnie i bez niepotrzebnych nerwów z naszej strony.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Jakie są zalety drzwi wejściowych wykonanych z PCW?

Najważniejszym kryterium wyboru drzwi zewnętrznych jest zazwyczaj cena, jednak nie powinno tak być, ponieważ nie jest to najważniejszy czynnik.
W praktyce może okazać się, że określony, konkretny model drzwi zewnętrznych jest drogi w stosunku do swojej niskiej jakości lub odwrotnie - model drzwi będzie tani, jednak będzie także dobrej klasy.

Dlaczego wybór dobrego projektu domu jest tak istotny?

W momencie gdy planujemy budowę swojego domu, najczęściej z wyszukaniem projektu nie mamy żadnego kłopotu. Przeglądamy przeróżne strony internetowe, katalogi czy też słuchamy wskazówek mniej lub bardziej doświadczonych znajomych.

Jak wyekwipować kuchnię, aby była funkcjonalna?

Rozpakowanie toreb z nabytkami wymaga wysoce rozwiniętych umiejętności logistycznych, tak samo szukanie potrzebnych szklanek a także towarów, z których zamierzamy upichcić obiadek.
Znakomicie przemyślany projekt kuchni sprawi, że bez problemu poradzimy sobie z wszelkimi zadaniami – jeśli nie zapomnimy o kluczowych zasadach ergonomii kuchennej.

Jaka powinna być minimalna grubość izolacji zbrojenia betonowego?

Otuliną nazywamy grubość powłoki betonu od krawędzi elementu żelbetowego do prętów, która ochrania zbrojenie przed szkodliwym wpływaniem siedliska.
Wzmocnienie różnych składników budowlanych budynku może niestety ulegać zepsuciu dla przykładu pod wpływem dużej temperatury lub kwaśnego podłoża.