Z jakiego powodu wybór odpowiedniego falownika jest tak istotny?

Falowniki to – za wyjątkiem modułów – kolejny, najbardziej istotny składnik w wypadku instalacji fotowoltaicznej. To od jego właściwej oraz skutecznej pracy jest zależna wydajność instalacji fotowoltaicznej. Dlatego też tak ważny jest właściwy wybór dobrego falownika.
Firmy zajmujące się obrotem i montażem instalacji fotowoltaicznych zazwyczaj mają w swojej ofercie parę rozwiązań, przez co stawiają odbiorcę nie obeznanego w zasadzie funkcjonowania przed ciężkim wyborem odpowiednich modułów.

urządzenia chłodnicze

Autor: Emilian Robert Vicol
Źródło: http://www.flickr.com
Falownik przede wszystkim musi mieć wszelkie certyfikaty czy deklaracje zgodności z normą 2014/35/2014/30/UE oraz musi być zgodny z wzorcami i musi spełniać standardy sieci obecne na obszarze Polski, tj. VDI 0126-1-1 oraz VDE-AR-N-4105. Innym niezwykle ważnym aspektem jest gwarancja wytwórcy oraz serwis, jaki oferuje producent. Mając na uwadze to, że dany falownik powinien funkcjonować przez 25 lat, bardzo ważne jest to, aby gwarancja była jak najdłuższa, natomiast serwis urządzenia był możliwy na terenie naszego kraju.
Duża ilość producentów gwarantuje poszerzenie gwarancji z podstawowych 5 do 10 czy 25 lat. Serwis natomiast musi być wykonywany na obszarze Polski przez firmy partnerskie posiadające właściwą umowę na prace warsztatowe na rzecz przedmiotów danego producenta. Wyjściem, które znacznie polepsza jakość gwarancji, jest refundacja kosztów serwisu przez producenta. W tym przypadku autoryzowana firma instalacyjna mająca umowę na serwisowanie, proponuje świadczenia warsztatowe, które refunduje wytwórca.

Niezwykle ważne jest ustalenie zakresu napraw po ukończeniu ustawowej dwuletniej rękojmi, kiedy rozpoczyna obowiązywać wyłącznie gwarancja producenta, w granicach której ma on dużą swobodę w odniesieniu do zakresu oraz sposobu jej używania. Szybkość tego typu serwisu jest ważna ze względu na straty, które mogliby ponieść interesanci z powodu braku produkcji(zobacz smary Kluber) energii, kiedy falownik będzie naprawiany.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Jakie są korzyści i koszta deregulacji profesji zarządzającego nieruchomościami?

Biznes nieruchomości jest bardzo dochodowy. Posiadacz nieruchomości ma pewność, że jego pieniądze są solidnie ulokowane, ponieważ ta branża jest z punktu widzenia działań inwestycyjnych pewną inwestycją. Trzeba jednak posiadać wiedzę, żeby na nieruchomościach zarabiać. Oczywiście w sieci jest bardzo dużo informacji na ten temat.

Nowe mieszkania na warszawskiej Pradze

Lubimy podejmować nowe wyzwania i jesteśmy absolutnie pewni, że tuż za rogiem czeka na nas coś interesującego. Nie wyobrażamy sobie spędzenia reszty życia w małym miasteczku, dlatego przeprowadzamy się do dużego miasta, z perspektywami. Miasta, które będzie w stanie zapewnić nam możliwości, spełnić nasze oczekiwania i pasje.

Co może nam zaproponować firma remontowa Wrocław?

Nieraz dzieje się tak, że musimy coś zreperować w naszym mieszkaniu, albo w jego otoczeniu. Kolejnym przypadkiem pragniemy się odseparować od nieznajomych, pragnąc posiadać gwarancję, że bez odpowiedniej zgodny nie zajrzą oni na naszą posesję.

Kilka podstawowych informacji w odniesieniu do klimatyzatora

Klimatyzator to takie urządzenie, które przynosi nam ukojenie przede wszystkim podczas niezwykle gorących dni. Jego skuteczność funkcjonowania jest zależna od wielu aspektów.
Jeśli decydujemy się na narzędzia typu split, które są połączeniem dwóch jednostek (wewnętrznej oraz zewnętrznej), to musimy zadbać o ich dobre rozmieszczenie, przede wszystkim jednostki znajdującej się w środku pokoju.