Z jakiego powodu wybór odpowiedniego falownika jest tak istotny?

Falowniki to – za wyjątkiem modułów – kolejny, najbardziej istotny składnik w wypadku instalacji fotowoltaicznej. To od jego właściwej oraz skutecznej pracy jest zależna wydajność instalacji fotowoltaicznej. Dlatego też tak ważny jest właściwy wybór dobrego falownika.
Firmy zajmujące się obrotem i montażem instalacji fotowoltaicznych zazwyczaj mają w swojej ofercie parę rozwiązań, przez co stawiają odbiorcę nie obeznanego w zasadzie funkcjonowania przed ciężkim wyborem odpowiednich modułów.

urządzenia chłodnicze

Autor: Emilian Robert Vicol
Źródło: http://www.flickr.com
Falownik przede wszystkim musi mieć wszelkie certyfikaty czy deklaracje zgodności z normą 2014/35/2014/30/UE oraz musi być zgodny z wzorcami i musi spełniać standardy sieci obecne na obszarze Polski, tj. VDI 0126-1-1 oraz VDE-AR-N-4105. Innym niezwykle ważnym aspektem jest gwarancja wytwórcy oraz serwis, jaki oferuje producent. Mając na uwadze to, że dany falownik powinien funkcjonować przez 25 lat, bardzo ważne jest to, aby gwarancja była jak najdłuższa, natomiast serwis urządzenia był możliwy na terenie naszego kraju.
Duża ilość producentów gwarantuje poszerzenie gwarancji z podstawowych 5 do 10 czy 25 lat. Serwis natomiast musi być wykonywany na obszarze Polski przez firmy partnerskie posiadające właściwą umowę na prace warsztatowe na rzecz przedmiotów danego producenta. Wyjściem, które znacznie polepsza jakość gwarancji, jest refundacja kosztów serwisu przez producenta. W tym przypadku autoryzowana firma instalacyjna mająca umowę na serwisowanie, proponuje świadczenia warsztatowe, które refunduje wytwórca.

Niezwykle ważne jest ustalenie zakresu napraw po ukończeniu ustawowej dwuletniej rękojmi, kiedy rozpoczyna obowiązywać wyłącznie gwarancja producenta, w granicach której ma on dużą swobodę w odniesieniu do zakresu oraz sposobu jej używania. Szybkość tego typu serwisu jest ważna ze względu na straty, które mogliby ponieść interesanci z powodu braku produkcji(zobacz smary Kluber) energii, kiedy falownik będzie naprawiany.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Atrakcyjne systemy ogrodzeniowe – w jakich miejscach je kupić?

Przedsiębiorstwo już od ponad 25 lat projektuje oraz produkuje systemy ogrodzeniowe, które są odpowiedzią na oczekiwania nowoczesnej architektury. Systemy ogrodzeniowe gwarantują nowe efekty przestrzenne, estetyczne oraz użytkowe, łącząc niepowtarzalny design z uniwersalnością zastosowań. Jednocześnie bogate doświadczenie w produkcji sit przemysłowych do filtracji i separacji sprawia, iż w procesach produkcyjnych przedsiębiorstwo wykorzystuje zaawansowane technologie, zapewniające wyjątkową trwałość oraz dokładność wykonania wszystkich produktów.

Przydatne zalecenia, które pomogą wybrać odpowiednie biuro rachunkowe

Nie każdy posiada kompetencje w dziedzinie rachunkowości, zatem jeżeli zaczyna prowadzić swoją działalność gospodarczą, powinien wybrać właściwe biuro rachunkowe Olsztyn. Kilka użytecznych porad pomoże podjąć trafne decyzje oraz ustrzec się kłopotów powiązanych z kwestiami finansowymi.

Z jakiego surowca wybudować magazyn bądź garaż

W dzisiejszych czasach przedsiębiorstwa budowlane używają rozmaitego typu materiałów, dzięki czemu mogą kreować tak konstrukcje innowacyjne, jak i tradycyjne. Ostatnimi czasy coraz częściej u biznesmenów i osób prywatnych pojawia się pytanie: czy magazyn albo garaż samochodowy nieodzownie powinny być murowane?

Dlaczego warto korzystać z agencji pośrednictwa, gdy poszukujemy pracy? Jakie są z tym związane korzyści?

Jeszcze kilka lat wstecz proces rekrutacji wyglądał następująco, czyli kandydat idzie do placówki firmy, w jakiej chce pracować i zostawia tam swoje CV razem z listem motywacyjnym. następnie ma miejsce następna próba skontaktowania z potencjalnym pracodawcą, w związku z tym dzwoni oraz pyta, czy może coś wiadomo na temat wyboru kandydata. Dziś tego typu praktyki nie są już aż tak popularne, proces rekrutacji skłania się ku wzorcom z zachodu i to w różnych dziedzinach.