Z jakiego powodu wybór odpowiedniego falownika jest tak istotny?

Falowniki to – za wyjątkiem modułów – kolejny, najbardziej istotny składnik w wypadku instalacji fotowoltaicznej. To od jego właściwej oraz skutecznej pracy jest zależna wydajność instalacji fotowoltaicznej. Dlatego też tak ważny jest właściwy wybór dobrego falownika.
Firmy zajmujące się obrotem i montażem instalacji fotowoltaicznych zazwyczaj mają w swojej ofercie parę rozwiązań, przez co stawiają odbiorcę nie obeznanego w zasadzie funkcjonowania przed ciężkim wyborem odpowiednich modułów.

urządzenia chłodnicze

Autor: Emilian Robert Vicol
Źródło: http://www.flickr.com
Falownik przede wszystkim musi mieć wszelkie certyfikaty czy deklaracje zgodności z normą 2014/35/2014/30/UE oraz musi być zgodny z wzorcami i musi spełniać standardy sieci obecne na obszarze Polski, tj. VDI 0126-1-1 oraz VDE-AR-N-4105. Innym niezwykle ważnym aspektem jest gwarancja wytwórcy oraz serwis, jaki oferuje producent. Mając na uwadze to, że dany falownik powinien funkcjonować przez 25 lat, bardzo ważne jest to, aby gwarancja była jak najdłuższa, natomiast serwis urządzenia był możliwy na terenie naszego kraju.
Duża ilość producentów gwarantuje poszerzenie gwarancji z podstawowych 5 do 10 czy 25 lat. Serwis natomiast musi być wykonywany na obszarze Polski przez firmy partnerskie posiadające właściwą umowę na prace warsztatowe na rzecz przedmiotów danego producenta. Wyjściem, które znacznie polepsza jakość gwarancji, jest refundacja kosztów serwisu przez producenta. W tym przypadku autoryzowana firma instalacyjna mająca umowę na serwisowanie, proponuje świadczenia warsztatowe, które refunduje wytwórca.

Niezwykle ważne jest ustalenie zakresu napraw po ukończeniu ustawowej dwuletniej rękojmi, kiedy rozpoczyna obowiązywać wyłącznie gwarancja producenta, w granicach której ma on dużą swobodę w odniesieniu do zakresu oraz sposobu jej używania. Szybkość tego typu serwisu jest ważna ze względu na straty, które mogliby ponieść interesanci z powodu braku produkcji(zobacz smary Kluber) energii, kiedy falownik będzie naprawiany.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Jakie są zalety drzwi wejściowych wykonanych z PCW?

Najważniejszym kryterium wyboru drzwi zewnętrznych jest zazwyczaj cena, jednak nie powinno tak być, ponieważ nie jest to najważniejszy czynnik.
W praktyce może okazać się, że określony, konkretny model drzwi zewnętrznych jest drogi w stosunku do swojej niskiej jakości lub odwrotnie - model drzwi będzie tani, jednak będzie także dobrej klasy.

Dlaczego wybór dobrego projektu domu jest tak istotny?

W momencie gdy planujemy budowę swojego domu, najczęściej z wyszukaniem projektu nie mamy żadnego kłopotu. Przeglądamy przeróżne strony internetowe, katalogi czy też słuchamy wskazówek mniej lub bardziej doświadczonych znajomych.

Jak wyekwipować kuchnię, aby była funkcjonalna?

Rozpakowanie toreb z nabytkami wymaga wysoce rozwiniętych umiejętności logistycznych, tak samo szukanie potrzebnych szklanek a także towarów, z których zamierzamy upichcić obiadek.
Znakomicie przemyślany projekt kuchni sprawi, że bez problemu poradzimy sobie z wszelkimi zadaniami – jeśli nie zapomnimy o kluczowych zasadach ergonomii kuchennej.

Jaka powinna być minimalna grubość izolacji zbrojenia betonowego?

Otuliną nazywamy grubość powłoki betonu od krawędzi elementu żelbetowego do prętów, która ochrania zbrojenie przed szkodliwym wpływaniem siedliska.
Wzmocnienie różnych składników budowlanych budynku może niestety ulegać zepsuciu dla przykładu pod wpływem dużej temperatury lub kwaśnego podłoża.