Życie zwykle nie jest usłane różami i nasze relacje z przełożonym są w stanie nas doprowadzać do szału

Niestety często zdarza się, że nie możemy wytrzymać w pracy. Przyczyn jest niestety kilka.
Są tacy, którzy mają pracę marzeń. Po prostu wszystko im odpowiada: miejsce pracy, kierownik, godziny pracy, ludzie z pokoju, obowiązki i nawet wynagrodzenie.

kodeks pracy

Autor: Wawel Service
Szkolenie

Autor: Caro Griffin
Źródło: http://www.flickr.com
Takich osób jest raczej niewiele, bo cuda nie zdarzają się codziennie. Wiele jest jednak osób, które mówią, że minusy ich pracy wydają się być na tyle nieirytujące, że mogą sobie z nimi jakoś dać radę. Niekiedy niestety sytuacja staje się tak bardzo nie do zniesienia, że lepiej będzie pomyśleć o odwrocie. Najmądrzejszym wyjściem będzie wówczas szukanie nowej posady. Kiedy w końcu ją znajdziemy, to w dotychczasowym miejscu zatrudnienia składamy wypowiedzenie. Może ono trwać nawet do trzech miesięcy (w zależności od tego, jak długo tam pracowaliśmy). Jednak mamy możliwość, by zaproponować przełożonemu rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Będzie to najkorzystniejsze wyjście dla tych, którym się śpieszy lub dla tych, którzy nie są w stanie już wytrzymać tkwienia w znienawidzonym miejscu. Warto zasugerować przełożonemu jakąś konkretną datę. Może, ale w ogóle nie musi się on z nią zgodzić.

Jeżeli myślisz, że informacje w sieci nie są wystarczające, to przejdź do linku (https://www.workservice.pl/praca/kasjer/poznan/), pod którym znajdziesz dokładne opracowania tematów – odsyłacz jest tu.

Powinniśmy jednak starać się dojść do kompromisu. Można chociażby zaproponować, że w czasie, kiedy będziemy jeszcze obecni w firmie, przyuczymy nową osobę na nasze miejsce. Powinniśmy wówczas także wybrać cały zaległy urlop.

Ważne jest to, aby być świadomym tego, że tego typu porozumienie trzeba zawrzeć na piśmie. Umowy ustne w żadnym wypadku nie powinny mieć tu miejsca.

, , ,

Related posts

Latest posts

Jakie są korzyści i koszta deregulacji profesji zarządzającego nieruchomościami?

Biznes nieruchomości jest bardzo dochodowy. Posiadacz nieruchomości ma pewność, że jego pieniądze są solidnie ulokowane, ponieważ ta branża jest z punktu widzenia działań inwestycyjnych pewną inwestycją. Trzeba jednak posiadać wiedzę, żeby na nieruchomościach zarabiać. Oczywiście w sieci jest bardzo dużo informacji na ten temat.

Nowe mieszkania na warszawskiej Pradze

Lubimy podejmować nowe wyzwania i jesteśmy absolutnie pewni, że tuż za rogiem czeka na nas coś interesującego. Nie wyobrażamy sobie spędzenia reszty życia w małym miasteczku, dlatego przeprowadzamy się do dużego miasta, z perspektywami. Miasta, które będzie w stanie zapewnić nam możliwości, spełnić nasze oczekiwania i pasje.

Co może nam zaproponować firma remontowa Wrocław?

Nieraz dzieje się tak, że musimy coś zreperować w naszym mieszkaniu, albo w jego otoczeniu. Kolejnym przypadkiem pragniemy się odseparować od nieznajomych, pragnąc posiadać gwarancję, że bez odpowiedniej zgodny nie zajrzą oni na naszą posesję.

Kilka podstawowych informacji w odniesieniu do klimatyzatora

Klimatyzator to takie urządzenie, które przynosi nam ukojenie przede wszystkim podczas niezwykle gorących dni. Jego skuteczność funkcjonowania jest zależna od wielu aspektów.
Jeśli decydujemy się na narzędzia typu split, które są połączeniem dwóch jednostek (wewnętrznej oraz zewnętrznej), to musimy zadbać o ich dobre rozmieszczenie, przede wszystkim jednostki znajdującej się w środku pokoju.