Urodzenie brzdąca to najpiękniejszy moment i początek dosyć długiego urlopu wychowawczego

Kilka lat temu polskie kobiety wywalczyły sobie, aby ich urlop macierzyński trwał okrągły rok.
Niejedna matka potwierdzi, że pierwszy rok szkraba bywa niezwykle ważny.

pożyczka

Autor: Mark Hodson Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to czas, kiedy niemowlak najbardziej potrzebuje jej miłości oraz obecności. I nie chodzi jedynie o mleko i pilnowanie, ale o budowanie się pięknej więzi, która będzie mogła mieć wpływ na całym jego życiu. W momencie rozpoczęcia urlopu każda świeżo upieczona mama rozmyśla już wyłącznie o swoim słoneczku, ale przyjrzyjmy się temu, jak wygląda podstawa składek na urlopie wychowawczym. Składają się na nie oczywiście składki emerytalne (19,52%), rentowe (8%) i zdrowotne (9%). Ważne jest to, żeby rozumieć, że na wysokość pieniędzy, które dostaniemy od ZUS na urlopie wychowawczym, wielki wpływ ma to, jak wysokie były nasze wypłaty w okresie 12 miesięcy, które poprzedzały narodziny naszego brzdąca. Wysokość podstawy nie powinna przekraczać 60% sumy tamtych wynagrodzeń, ale nie powinna być także niższa aniżeli 75% kwoty minimalnego wynagrodzenia w Polsce, które wynosi obecnie 2250 zł. Więc w najczarniejszym scenariuszu dostaniemy 1687,50 zł. Nie są to zbyt duże kwoty, ale mało kto dzisiaj zarabia najniższą krajową.

Jeśli prezentowany artykuł jest dla Ciebie ciekawy, odwiedź ten link co daje karta multisport, a dowiesz się więcej informacji, które Cię niezwykle zafascynują.

Oprócz tego niektórym przysługuje jeszcze ekstra 620 zł z tytułu specjalnego zasiłku opiekuńczego.

Jeśli dołączyć tę sumę do wypłaty męża, to okaże się, że jesteśmy w stanie bez trudności dać sobie radę z wydatkami życia codziennego. Dziś możemy też liczyć na dodatkowe pieniądze z różnych państwowych pakietów.

, , ,

Related posts

Latest posts

Budowanie garażu murowanego posiada swoje zalety

Jeśli mamy swoją posiadłość, a do tego jeszcze posiadamy pojazd, to chcemy, aby okazał się on dobrze chroniony przed oddziaływaniem warunków atmosferycznych. Przez to właśnie dla niektórych ludzi świetnym pomysłem okazuje się być budowa garażu murowanego, dzięki któremu możemy schować nasz pojazd przed działaniem czynników zewnętrznych.

Inwestorzy z Wrocławia szukają małych metraży

Obecnie najchętniej nabywane są kawalerki oraz małe dwupokojowe mieszkania, których metraż mieści się w przedziale od 25 do 40 mkw. Kupują je zarówno inwestorzy, jak też rodzice wysyłające swoje dzieci na studia.
Jeśli chodzi o nowe mieszkania Wrocław jakie proponuje ceny metra kwadratowego nie są niskie i wszystko wskazuje na to, że taka sytuacja się utrzyma.

Zatroszcz się o dobrą pieczę dla swojej wspólnoty mieszkaniowej i budynku, by być pewnym, że wszystko zostało dopilnowane

Wspólnota mieszkaniowa okazuje się bardzo istotną jednostką, ponieważ trudni się wszelkimi aspektami związanymi z zastosowaniem obiektu mieszkalnego. Jej struktury tworzą właściciele poszczególnych mieszkań, a nadzór nad jej działaniem przeważnie powierza się specjalnym firmom. W ich kompetencji leży, by zadbać o optymalny stan obiektu i zadbać o wszystkie kwestie związane z pospisywaniem umów, egzekwowaniem opłat i tym podobne.

Błędy, których należy unikać w ciągu lepienia płytek elewacyjnych

Płytki klinkierowe to doskonały materiał na elewacje. Ściany ozdobione klinkierem są stylowe, a utrzymanie ich w kongruentnym stanie jest ogromnie proste. Muszą być jednakże sumiennie i prawidłowo ułożone. Zlecając fachowcom rozmieszczanie płytek elewacyjnych, dobrze jest przypilnować, by nie popełniali błędów montażowych.

Masz w planach kupić mieszkanie? Wybierz rynek pierwotny!

W ostatnim czasie liczba osób, które zdecydowały się na kupno własnego mieszkania istotnie zwiększyła się. Młodzi ludzie wiedzą już, że wynajmowanie czterech kątów się tak naprawdę nie opłaca. W efekcie postanawiają zdecydować się na kupno mieszkania. Bardzo dużo z nich staje jednak przed jeszcze przed inną decyzją: rynek pierwotny lub wtórny?