W naszej ojczyźnie mamy dosyć długi sezon zimowy, kiedy jesteśmy zobligowani odśnieżać posesje

Wszyscy posiadacze domków jednorodzinnych zdają sobie sprawę, czym jest odśnieżanie posesji i chodnika zimą. Niekiedy to niekończąca się historia.

Podłoże z żeliwa

Autor: János Balázs
Źródło: http://www.flickr.com
Ci rodacy, którzy mają mieszkania w blokach, nie muszą odśnieżać chodników. Robi to za nich osoba, która jest wynajęta przez administracje. Jeżeli posiadamy dom (polecamy projekty domów parterowych) jednorodzinny, to sytuacja wygląda już zgoła inaczej. Należy nie tylko odśnieżać swoją działkę, czyli ścieżkę do furtki lub domku gospodarczego, ale także chodnik przed działką. Nasze prawodawstwo w tej sprawie jest o tyle dziwne, że chodnik nie jest naszą własnością, ale na nas spoczywa obowiązek, by go odśnieżać. Do odśnieżania niezbędna jest rzecz jasna szufla. Dawniej były one raczej proste — duża łopata z kijem. Teraz szufle bywają coraz bardziej zaawansowane. Tworzone bywają tak, aby nie trzeba było w odśnieżanie wkładać zbyt dużo wysiłku. Dzięki temu nie będą bolały nas ręce i plecy. Ergonomiczna szufla ma specjalnie wyprofilowane łopaty oraz kije. Można w zestawie zakupić na przykład dwie wymienne końcówki — jedna z plastiku, a druga z metalu. Praca będzie wówczas szybsza oraz wydajniejsza. Jeżeli nie chcemy w ogóle angażować zbyt pracy mięśni pleców w odśnieżanie, to możemy kupić szuflę z dołączonymi z tyłu kółkami. Jest to wtedy taki mały pług.

Możemy na takiego typu szufli pracować nawet we dwie osoby, gdyż jest ona dosyć szeroka.
Zamawiając szuflę do odśnieżania, w ogóle nie musimy brać starych modeli. Wybierzmy coś nowego, co odciąży nasze plecy.

, ,

Related posts

Latest posts

Gęstnienie gruntów metodami mechanicznymi

Najprostszym i zarazem najmniej drogim sposobem gęstnienia podłoży jest ich maszynowe utwardzanie. Taki wariant wzmacniania gruntów przynosi niezłe wyniki w gruntach spoistych.

O jakim pomieszczeniu marzą mężczyźni i z jakiego powodu zazwyczaj pozostaje on w sferze marzeń przeciętnych obywateli

Współczesna inżynieria oferuje obecnie bardzo dużo rozwiązań, które można z powodzeniem zaimplementować w każdym domowym zaciszu. I tak na przykład, kino 20 lat temu kojarzyło się głównie z pomieszczeniem bez okien, gdzie spragnieni rozrywek młodsi i starsi reprezentanci społeczeństwa przychodzili, żeby odrobinę się odprężyć. A obecnie, czyli w XXI wieku słowo kino zaczęło pojawiać się również w zestawieniach np. typu kino domowe.

Jak zorganizować roboty budowlane, żeby uniknąć niepotrzebnych wydatków?

Najpierw należy określić budżet. Na tej podstawie wiadomym stanie się, czy prace budowlane warto w całości zlecić firmie budowlanej, czy ewentualnie jakieś czynności wykonać samemu. W przypadku tej drugiej opcji należy właściwie zorganizować samodzielne prace. W pierwszej kolejności należy ustalić jaki sprzęt budowlany będzie nam w przyszłości niezbędny. Drabiny i rusztowania z pewnością są nieodzownymi przedmiotami na każdej większej budowie. Rusztowanie potrzebne jest szczególnie przy wymianie elewacji.