W naszej ojczyźnie mamy dosyć długi sezon zimowy, kiedy jesteśmy zobligowani odśnieżać posesje

Wszyscy posiadacze domków jednorodzinnych zdają sobie sprawę, czym jest odśnieżanie posesji i chodnika zimą. Niekiedy to niekończąca się historia.

Podłoże z żeliwa

Autor: János Balázs
Źródło: http://www.flickr.com
Ci rodacy, którzy mają mieszkania w blokach, nie muszą odśnieżać chodników. Robi to za nich osoba, która jest wynajęta przez administracje. Jeżeli posiadamy dom (polecamy projekty domów parterowych) jednorodzinny, to sytuacja wygląda już zgoła inaczej. Należy nie tylko odśnieżać swoją działkę, czyli ścieżkę do furtki lub domku gospodarczego, ale także chodnik przed działką. Nasze prawodawstwo w tej sprawie jest o tyle dziwne, że chodnik nie jest naszą własnością, ale na nas spoczywa obowiązek, by go odśnieżać. Do odśnieżania niezbędna jest rzecz jasna szufla. Dawniej były one raczej proste — duża łopata z kijem. Teraz szufle bywają coraz bardziej zaawansowane. Tworzone bywają tak, aby nie trzeba było w odśnieżanie wkładać zbyt dużo wysiłku. Dzięki temu nie będą bolały nas ręce i plecy. Ergonomiczna szufla ma specjalnie wyprofilowane łopaty oraz kije. Można w zestawie zakupić na przykład dwie wymienne końcówki — jedna z plastiku, a druga z metalu. Praca będzie wówczas szybsza oraz wydajniejsza. Jeżeli nie chcemy w ogóle angażować zbyt pracy mięśni pleców w odśnieżanie, to możemy kupić szuflę z dołączonymi z tyłu kółkami. Jest to wtedy taki mały pług.

Możemy na takiego typu szufli pracować nawet we dwie osoby, gdyż jest ona dosyć szeroka.
Zamawiając szuflę do odśnieżania, w ogóle nie musimy brać starych modeli. Wybierzmy coś nowego, co odciąży nasze plecy.

, ,

Related posts

Latest posts

Sztaplarka i inne maszyny magazynowe 

W wielu pracach w magazynie albo na roli nieraz przydają się pewne maszyny, znacznie przyśpieszające robione działania. Mogą to być nadzwyczajne ciągniki i również wózki. Najczęściej takiego typu sprzęt nie bywa przy takim zbyt drogi i jest dostosowany do wymogów a, także możliwości pieniężnych zwykłych klientów, zajmujących się głównie transportem.

Co zabrać na wakacje nad morzem?

Prawdopodobnie wielu z nas śni o arkadyjskim, wakacyjnym relaksie nad wodą. Odpoczynek, szum fal, promienie słońca – wszystko czego trzeba do szczęścia.
Warto jednak się do takowego wypoczynku stosownie spakować, ażeby na miejscu niczego nie brakowało.

Artykuły budowlane – czemu warto się przyjrzeć

W dzisiejszych czasach trzeba przyłożyć się mocno do każdej budowy. Podczas remontowania mieszkania warto zatroszczyć się o bardzo dużą ilość kwestii związanych z kupowaniem cudownych materiałów budowlanych. W tym celu bez wahania trzeba się przyjrzeć rodzajom artykułów budowlanych.Czy lepiej kupować tani,o czy mocniej nastawić się na wysoką jakość, wybrać artykuły budowlane najwyższej jakości, które zapewniają długotrwałość budowli?

Izolacja od wody właściwa przy konstrukcjach różnorakiego rodzaju

O tym jak nadzwyczaj znacząca jest odpowiednia izolacja ma świadomość najpewniej każdy, kto chociaż raz zetknął się z budowlanką. Jednakowoż nie znaczy to, że dobre produkty są powszechnie osiągalne. Niekiedy trzeba się trochę nachodzić, by odnaleźć odpowiednią firmę proponującą powyższe rozwiązania. Z tej przyczyny w poniższym tekście zostanie przedstawiony doskonały wytwórca cieszący się ogólnym poważaniem.