W naszej ojczyźnie mamy dosyć długi sezon zimowy, kiedy jesteśmy zobligowani odśnieżać posesje

Wszyscy posiadacze domków jednorodzinnych zdają sobie sprawę, czym jest odśnieżanie posesji i chodnika zimą. Niekiedy to niekończąca się historia.

Podłoże z żeliwa

Autor: János Balázs
Źródło: http://www.flickr.com
Ci rodacy, którzy mają mieszkania w blokach, nie muszą odśnieżać chodników. Robi to za nich osoba, która jest wynajęta przez administracje. Jeżeli posiadamy dom jednorodzinny, to sytuacja wygląda już zgoła inaczej. Należy nie tylko odśnieżać swoją działkę, czyli ścieżkę do furtki lub domku gospodarczego, ale także chodnik przed działką. Nasze prawodawstwo w tej sprawie jest o tyle dziwne, że chodnik nie jest naszą własnością, ale na nas spoczywa obowiązek, by go odśnieżać. Do odśnieżania niezbędna jest rzecz jasna szufla. Dawniej były one raczej proste — duża łopata z kijem. Teraz szufle bywają coraz bardziej zaawansowane. Tworzone bywają tak, aby nie trzeba było w odśnieżanie wkładać zbyt dużo wysiłku. Dzięki temu nie będą bolały nas ręce i plecy. Ergonomiczna szufla ma specjalnie wyprofilowane łopaty oraz kije.

Zobacz szybko ten świetny tekst (https://www.styropianknauf.pl/styropian-budowlany-eps/styropian-grafitowy/) – on na pewno też Cię zaintryguje, ponieważ są tam inne tego typu informacje w temacie prezentowanej tematyki.

Można w zestawie zakupić na przykład dwie wymienne końcówki — jedna z plastiku, a druga z metalu. Praca będzie wówczas szybsza oraz wydajniejsza. Jeżeli nie chcemy w ogóle angażować zbyt pracy mięśni pleców w odśnieżanie, to możemy kupić szuflę z dołączonymi z tyłu kółkami. Jest to wtedy taki mały pług.

Możemy na takiego typu szufli pracować nawet we dwie osoby, gdyż jest ona dosyć szeroka.
Zamawiając szuflę do odśnieżania, w ogóle nie musimy brać starych modeli. Wybierzmy coś nowego, co odciąży nasze plecy.

, ,

Related posts

Latest posts

Jakie są zalety drzwi wejściowych wykonanych z PCW?

Najważniejszym kryterium wyboru drzwi zewnętrznych jest zazwyczaj cena, jednak nie powinno tak być, ponieważ nie jest to najważniejszy czynnik.
W praktyce może okazać się, że określony, konkretny model drzwi zewnętrznych jest drogi w stosunku do swojej niskiej jakości lub odwrotnie - model drzwi będzie tani, jednak będzie także dobrej klasy.

Dlaczego wybór dobrego projektu domu jest tak istotny?

W momencie gdy planujemy budowę swojego domu, najczęściej z wyszukaniem projektu nie mamy żadnego kłopotu. Przeglądamy przeróżne strony internetowe, katalogi czy też słuchamy wskazówek mniej lub bardziej doświadczonych znajomych.

Jak wyekwipować kuchnię, aby była funkcjonalna?

Rozpakowanie toreb z nabytkami wymaga wysoce rozwiniętych umiejętności logistycznych, tak samo szukanie potrzebnych szklanek a także towarów, z których zamierzamy upichcić obiadek.
Znakomicie przemyślany projekt kuchni sprawi, że bez problemu poradzimy sobie z wszelkimi zadaniami – jeśli nie zapomnimy o kluczowych zasadach ergonomii kuchennej.

Jaka powinna być minimalna grubość izolacji zbrojenia betonowego?

Otuliną nazywamy grubość powłoki betonu od krawędzi elementu żelbetowego do prętów, która ochrania zbrojenie przed szkodliwym wpływaniem siedliska.
Wzmocnienie różnych składników budowlanych budynku może niestety ulegać zepsuciu dla przykładu pod wpływem dużej temperatury lub kwaśnego podłoża.