Właściwie stworzone stanowisko pracy jest bardzo istotne dla naszego kręgosłupa

Wszyscy, którzy siedzą przed laptopem, zdają sobie sprawę z tego, że dobrze zagospodarowane stanowisko pracy składa się zazwyczaj z krzesła.
Siedzenie osiem godzin przed komputerem bywa ciężką próbą dla naszego kręgosłupa.

Zima na tarasie

Autor: Plastivan
Źródło: Plastivan

płaski dach

Autor: Ian Abbott
Źródło: http://www.flickr.com
Genetycznie nasz organizm nie jest przyzwyczajony do tego typu pozycji. Zatem skłonność do wprowadzania siedzącego trybu życia najczęściej odbija się na ludziach negatywnie. Po jakimś czasie zaczynają odczuwać problemy z kręgosłupem i boli ich głowa. Wynika to z tego, że mają kiepsko dostosowane stanowisko pracy. W pracy z laptopem najistotniejsze jest krzesło. Powinno być ono perfekcyjnie dobrane do naszego wzrostu.

Udało nam się przyciągnąć Twoją myśl tym ciekawym wpisem? Fantastycznie. Tym samym zapraszamy – kliknij w link huta stali nierdzewnej i przenieś się do następnej witryny po fakty.

Musi posiadać też w odpowiedni sposób ustawiony zagłówek. Jest to o tyle istotne, że wtedy czasami będziemy mogli oprzeć o niego głowę. Tym samym damy zrelaksować się naszemu karkowi i szyjnemu odcinkowi kręgosłupa. Krzesło powinno być także odpowiednio wyprofilowane na odcinku lędźwiowym. I rzecz jasna musi posiadać podłokietniki. Bez tego ciężko określić je mianem dobrego stanowiska pracy. Musi również mieć silikonowe kółka. Muszą się lekko kręcić. Krzesło nie powinno ciężkawo odsuwać się od biurka. Dlatego w wielu biurach z reguły widzimy krzesła obrotowe. W pozycji siedzącej przy biurku każdy powinien sięgać piętami do ziemi.

Jeśli jesteśmy niskiego wzrostu i nogi nam wiszą, to powinniśmy zakupić podnóżek. Będzie to wówczas najlepszy zestaw do krzesła. Dzięki temu będziemy w stanie bez kłopotów pracować, a bóle kręgosłupa nie będą nam już dokuczać.

, , ,

Related posts

Latest posts

Organizacja wesela – gdzie powinno się zaaranżować przyjęcie weselne?

Organizacja wesela to nie lada wyzwanie. Młodzi, szykujący się na ten ważny dzień, mają wiele rzeczy do załatwienia. Pierwszym krokiem jest rzecz jasna odnalezienie sali weselnej. Zanim poczniemy wyszukiwać sali weselnej powinniśmy zrobić listę gości, oraz także spisać swoje oczekiwania w stosunku do sali i wesela.

By nie dopuszczać do pożarów – w jakie systemy opłaca się zainwestować?

Czasem można spotykać się z opiniami, że wszelkie szkolenia wiążące się z ochroną przeciwpożarową to strata czasu. Jednak na pewno osoby, jakie tak uważają, z pewnością zmienią zdanie, jeśli tylko znajdą się w obliczu zagrożenia przeciwpożarowego. Ochrona przeciwpożarowa w zakładzie pracy to niezwykle istotne zadanie.

Jak wyekwipować kuchnię, aby była funkcjonalna?

Rozpakowywanie toreb ze sprawunkami wymaga wysoko rozwiniętych logistycznych umiejętności, podobnie szukanie potrzebnych talerzy jak też artykułów, z jakich zamyślamy upichcić obiadek.
Odpowiednio przemyślany plan kuchni spowoduje, że bez problemu poradzimy sobie z wszelkimi zadaniami – jeśli nie zapomnimy o fundamentalnych zasadach ergonomii kuchennej.

Co robić żeby uporać się z dziurawymi drogami?

„Wyrastają” jak grzyby po deszczu. Wystarczy, iż na dworze zrobi się nieco cieplej, zaś śnieg stopnieje. Wówczas bez trudu można je dostrzec gołym okiem.
Dziury w jezdni są solą sporej części polskich kierowców.