Właściwie stworzone stanowisko pracy jest bardzo istotne dla naszego kręgosłupa

Wszyscy, którzy siedzą przed laptopem, zdają sobie sprawę z tego, że dobrze zagospodarowane stanowisko pracy składa się zazwyczaj z krzesła.
Siedzenie osiem godzin przed komputerem bywa ciężką próbą dla naszego kręgosłupa.

Zima na tarasie

Autor: Plastivan
Źródło: Plastivan
płaski dach

Autor: Ian Abbott
Źródło: http://www.flickr.com
Genetycznie nasz organizm nie jest przyzwyczajony do tego typu pozycji. Zatem skłonność do wprowadzania siedzącego trybu życia najczęściej odbija się na ludziach negatywnie. Po jakimś czasie zaczynają odczuwać problemy z kręgosłupem i boli ich głowa. Wynika to z tego, że mają kiepsko dostosowane stanowisko pracy.

Zainteresowały Cię stworzone przez nas posty? Więc z chęcią możemy powiedzieć Ci, że czeka na Ciebie kolejny interesujący wpis pod widniejącym linkiem.

W pracy z laptopem najistotniejsze jest krzesło. Powinno być ono perfekcyjnie dobrane do naszego wzrostu. Musi posiadać też w odpowiedni sposób ustawiony zagłówek. Jest to o tyle istotne, że wtedy czasami będziemy mogli oprzeć o niego głowę. Tym samym damy zrelaksować się naszemu karkowi i szyjnemu odcinkowi kręgosłupa. Krzesło powinno być także odpowiednio wyprofilowane na odcinku lędźwiowym. I rzecz jasna musi posiadać podłokietniki. Bez tego ciężko określić je mianem dobrego stanowiska pracy. Musi również mieć silikonowe kółka. Muszą się lekko kręcić. Krzesło nie powinno ciężkawo odsuwać się od biurka. Dlatego w wielu biurach z reguły widzimy krzesła obrotowe. W pozycji siedzącej przy biurku każdy powinien sięgać piętami do ziemi.

Jeśli jesteśmy niskiego wzrostu i nogi nam wiszą, to powinniśmy zakupić podnóżek. Będzie to wówczas najlepszy zestaw do krzesła. Dzięki temu będziemy w stanie bez kłopotów pracować, a bóle kręgosłupa nie będą nam już dokuczać.

, , ,

Related posts

Latest posts

Jakie są zalety drzwi wejściowych wykonanych z PCW?

Najważniejszym kryterium wyboru drzwi zewnętrznych jest zazwyczaj cena, jednak nie powinno tak być, ponieważ nie jest to najważniejszy czynnik.
W praktyce może okazać się, że określony, konkretny model drzwi zewnętrznych jest drogi w stosunku do swojej niskiej jakości lub odwrotnie - model drzwi będzie tani, jednak będzie także dobrej klasy.

Dlaczego wybór dobrego projektu domu jest tak istotny?

W momencie gdy planujemy budowę swojego domu, najczęściej z wyszukaniem projektu nie mamy żadnego kłopotu. Przeglądamy przeróżne strony internetowe, katalogi czy też słuchamy wskazówek mniej lub bardziej doświadczonych znajomych.

Jak wyekwipować kuchnię, aby była funkcjonalna?

Rozpakowanie toreb z nabytkami wymaga wysoce rozwiniętych umiejętności logistycznych, tak samo szukanie potrzebnych szklanek a także towarów, z których zamierzamy upichcić obiadek.
Znakomicie przemyślany projekt kuchni sprawi, że bez problemu poradzimy sobie z wszelkimi zadaniami – jeśli nie zapomnimy o kluczowych zasadach ergonomii kuchennej.

Jaka powinna być minimalna grubość izolacji zbrojenia betonowego?

Otuliną nazywamy grubość powłoki betonu od krawędzi elementu żelbetowego do prętów, która ochrania zbrojenie przed szkodliwym wpływaniem siedliska.
Wzmocnienie różnych składników budowlanych budynku może niestety ulegać zepsuciu dla przykładu pod wpływem dużej temperatury lub kwaśnego podłoża.