Wybór właściwego krzesła do pracy przy komputerze jest niezbędny, aby nie pojawiły się u nas bóle pleców

Trudno dzisiaj wyobrazić sobie, żeby przy biurku można było pracować na nieprzystosowanym do tego celu krześle.
Dobre krzesło do pracy to podstawa.

kontrola

Autor: David Berkowitz
Źródło: http://www.flickr.com
Nieistotne, ile mamy lat — ważne, żeby zawsze dbać o swój kręgosłup. Nasz organizm będzie nam wdzięczny i dzięki temu ustrzeżemy się przed częstymi wizytami u masażysty lub lekarza. W dzisiejszych czasach normą wydają się być już krzesła obrotowe. Powinny one posiadać sylikonowe czy kauczukowe kółka, które nie powinny rysować podłóg.

Szukasz może innych tego typu idei wiążących się z przedstawianym w tym artykule zagadnieniem? Jest na to znakomita rada: kliknij tu oraz przeczytaj więcej w tej treści!

To jednakże zaledwie początek na długiej liście wymagań. Krzesła, które powinniśmy kupować, zapewne powinny posiadać regulowany zagłówek, abyśmy byli w stanie oprzeć na nim co jakiś czas głowę. To bardzo istotne, żeby dać karkowi i głowie możliwość choćby kilkuminutowego odpoczynku. Można wówczas zamknąć powieki i zrobić serię ćwiczeń, aby rozluźnić górną część ciała. Następną ważną sprawą będzie obecność podłokietników. To również w znacznej mierze wpływa na nasz kręgosłup — w tym przypadku na odcinek między łopatkami. Równie ważne jest to, aby dało się regulować kąt nachylenia oparcia oraz wysokość naszego krzesła. Jeśli okaże się, że po ustawieniu wszystkiego wiszą nam nogi, to będziemy musieli dokupić dodatkowo podnóżek. Na szczęście nie będzie to jednak zbyt wielki wydatek.

Zdając sobie sprawę z tego, że krzesła do pracy przy komputerze nie kupujemy zbyt często, to powinniśmy przeznaczyć na to więcej pieniędzy. Inwestycja zapewne się opłaci. Zauważymy to po tym, że nasz kręgosłup nie będzie już bolał.

, ,

Related posts

Latest posts

Jakie są zalety drzwi wejściowych wykonanych z PCW?

Najważniejszym kryterium wyboru drzwi zewnętrznych jest zazwyczaj cena, jednak nie powinno tak być, ponieważ nie jest to najważniejszy czynnik.
W praktyce może okazać się, że określony, konkretny model drzwi zewnętrznych jest drogi w stosunku do swojej niskiej jakości lub odwrotnie - model drzwi będzie tani, jednak będzie także dobrej klasy.

Dlaczego wybór dobrego projektu domu jest tak istotny?

W momencie gdy planujemy budowę swojego domu, najczęściej z wyszukaniem projektu nie mamy żadnego kłopotu. Przeglądamy przeróżne strony internetowe, katalogi czy też słuchamy wskazówek mniej lub bardziej doświadczonych znajomych.

Jak wyekwipować kuchnię, aby była funkcjonalna?

Rozpakowanie toreb z nabytkami wymaga wysoce rozwiniętych umiejętności logistycznych, tak samo szukanie potrzebnych szklanek a także towarów, z których zamierzamy upichcić obiadek.
Znakomicie przemyślany projekt kuchni sprawi, że bez problemu poradzimy sobie z wszelkimi zadaniami – jeśli nie zapomnimy o kluczowych zasadach ergonomii kuchennej.

Jaka powinna być minimalna grubość izolacji zbrojenia betonowego?

Otuliną nazywamy grubość powłoki betonu od krawędzi elementu żelbetowego do prętów, która ochrania zbrojenie przed szkodliwym wpływaniem siedliska.
Wzmocnienie różnych składników budowlanych budynku może niestety ulegać zepsuciu dla przykładu pod wpływem dużej temperatury lub kwaśnego podłoża.