Sposoby zastosowań żwiru w budownictwie

Pomimo coraz prężniejszego rozwoju technologii budowlanych i przemysłowych stale warte uwagi są te rozwiązania, które opierają się na surowcach naturalnych i których historia sięga wielu lat. Często okazuje się nawet, że to właśnie rozwiązania tradycyjne, które początkowo mogą wydawać się przestarzałe, mają podstawowe walory (dzięki którym wygrywają z nowoczesnymi rozwiązaniami), ja np. niskie koszty eksploatacji czy prostota budowy, która nie wymaga stosowania drogich części zamiennych i eliminuje nieuchronność sięgania po wsparcie wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Jak się okazuje, jednym z materiałów, który nieustannie ma przed sobą świetną przyszłość, jest żwir w rozmaitych odmianach. Spróbujmy się więc przyjrzeć, jak obecnie użytkuje się ten surowiec.

żwir w ogrodzie

Autor: Herry Lawford
Źródło: http://www.flickr.com
Z zastosowaniem żwiru spotkać się można w głównej mierze na obiektach sportowych, gdzie żwir suszony wykorzystywany jest jako podbudowa na boiskach czy kortach tenisowych (przykładowo na boisku do piłki nożnej umieszcza się go pod trawą – jest to sposób bardzo tani, żwir odpowiednio stabilizuje murawę i równocześnie jest przepuszczalny dla wody). Kiedy myślimy nad zbudowaniem boiska warto pamiętać, że żwir jest materiałem stosunkowo tanim, a dodatkowo większość dystrybuujących go firm w ramach większego zakupu zapewnia przewóz.

żwirowa droga do domu

Autor: oatsy40
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejnym istotnym zastosowaniem materiału tego typu są gruntowe wymienniki ciepła, gdzie zasadniczym składnikiem jest żwir lub [rolety elewacyjne ceny] piasek płukany. Wymienniki takie są testowanym od lat rozwiązaniem na zapewnienie obniżenia kosztów ogrzewania pomieszczeń – do budynku dostarczane jest wstępnie ogrzane powietrze, które w dodatku jest stosowanie nawilżone i przefiltrowane z rozmaitego typu nieczystości, a ponadto latem dodatkowo ochładza. Konstrukcja takiego urządzenia jest banalnie prosta – izolowany termicznie żwir jest naturalnym filtrem, przez który wprowadzane jest powietrze. Zazwyczaj umiejscawia się go pod ziemią na niedużej głębokości (mniej więcej 1m), jednakże samego żwiru należy wysypać sporo (zwyczajowo zajmuje on powierzchnię ok. 10 m).

Jak można się przekonać z powyższych przykładów, nawet tanie i powszechnie stosowane surowce jak żwir mogą mieć naprawdę wszechstronne zastosowanie – także w świecie zawładniętym przez nowoczesne technologie – zapraszamy do .

, , ,

Related posts

Latest posts

Atrakcyjne systemy ogrodzeniowe – w jakich miejscach je kupić?

Przedsiębiorstwo już od ponad 25 lat projektuje oraz produkuje systemy ogrodzeniowe, które są odpowiedzią na oczekiwania nowoczesnej architektury. Systemy ogrodzeniowe gwarantują nowe efekty przestrzenne, estetyczne oraz użytkowe, łącząc niepowtarzalny design z uniwersalnością zastosowań. Jednocześnie bogate doświadczenie w produkcji sit przemysłowych do filtracji i separacji sprawia, iż w procesach produkcyjnych przedsiębiorstwo wykorzystuje zaawansowane technologie, zapewniające wyjątkową trwałość oraz dokładność wykonania wszystkich produktów.

Przydatne zalecenia, które pomogą wybrać odpowiednie biuro rachunkowe

Nie każdy posiada kompetencje w dziedzinie rachunkowości, zatem jeżeli zaczyna prowadzić swoją działalność gospodarczą, powinien wybrać właściwe biuro rachunkowe Olsztyn. Kilka użytecznych porad pomoże podjąć trafne decyzje oraz ustrzec się kłopotów powiązanych z kwestiami finansowymi.

Z jakiego surowca wybudować magazyn bądź garaż

W dzisiejszych czasach przedsiębiorstwa budowlane używają rozmaitego typu materiałów, dzięki czemu mogą kreować tak konstrukcje innowacyjne, jak i tradycyjne. Ostatnimi czasy coraz częściej u biznesmenów i osób prywatnych pojawia się pytanie: czy magazyn albo garaż samochodowy nieodzownie powinny być murowane?

Dlaczego warto korzystać z agencji pośrednictwa, gdy poszukujemy pracy? Jakie są z tym związane korzyści?

Jeszcze kilka lat wstecz proces rekrutacji wyglądał następująco, czyli kandydat idzie do placówki firmy, w jakiej chce pracować i zostawia tam swoje CV razem z listem motywacyjnym. następnie ma miejsce następna próba skontaktowania z potencjalnym pracodawcą, w związku z tym dzwoni oraz pyta, czy może coś wiadomo na temat wyboru kandydata. Dziś tego typu praktyki nie są już aż tak popularne, proces rekrutacji skłania się ku wzorcom z zachodu i to w różnych dziedzinach.