Rodzaje bram garażowych - w jaki sposób dobrać najbardziej odpowiednią?

W czasie budowania domu nie można zapominać pomieszczenia, w którym będziemy parkować. Wcześniejsze zaplanowanie garażu, sprawi, że unikniemy niepożądanych sytuacji, jakimi będzie np. niestandardowy wymiar bramy garażowej, który niestety jest związany z nadprogramowymi kosztami. Jeżeli już w czasie projektowania budynku mieszkalnego zaplanujemy to, przyniesie nam to realny spokój.
brama
Napisał: Normstahl
Zainspirowane przez: www.normstahl.pl
Jednak wybór najbardziej odpowiedniej szczegółowe informacje:bramy trzeba przemyśleć. Istnieją różne rodzaje i bardzo dobrze jest wiedzieć, której potrzebujemy. Przyjrzyjmy się 4 typy, bramy garażowe uchylne, skrzydłowe, sekcyjne oraz rolowane zwane żaluzjowymi - wyposażenie garażu). Jeśli mamy duży podjazd, dobrym rozstrzygnięciem są bramy garażowe uchylne. Po pierwsze są one niezwykle znane i ich zakup nie sprawi najmniejszego kłopotu. Zazwyczaj są one szerokie na 3 metry. Bramy garażowe uchylne są chowane pod sufitem. Przytwierdzane są przez środek na sprężynach. Najczęściej są ciche. Bramy skrzydłowe zwane rozwieralnymi, to najłatwiejszy typ. Przypomina zwykłe dwuskrzydłowe drzwi. Otwiera się na boki. Dlatego też potrzebne jest miejsce, aby części drzwi otwierać bez problemu. Jest to bardzo klasyczny typ bramy garażowej, coraz rzadziej wybierany współcześnie. Bramy segmentowe nazywane sekcyjnymi mają skrzydła, które przesuwają się wzdłuż ściany z boku lub do góry. Są złożone z kilku fragmentów złączonych zawiasami.


Pozostałe artykuły

Jakim sposobem obecnie zorganizować wygląd własnego garażu, aby był on faktycznie funkcjonalny?

brama
Napisał: WIŚNIOWSKI
Zainspirowane przez: WIŚNIOWSKI
Obecnie kategoryczna większość Polaków jest w posiadaniu własnego samochodu. Skąd bierze się tak ogromna popularność podobnych pojazdów? Najczęściej przez wzgląd na wygodę i szybkość przemieszczania się. Nie można się wobec tego dziwić, że właściciele aut poszukują miejsca do ich przechowywania. Na współczesnych osiedlach mieszkalnych posiadacze lokali mogą zakupić miejsce garażowe.

garaż
Napisał: Kool Cats Photography over 3 Million Views
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jest to idealne rozstrzygnięcie w wypadku małego wjazdu lub braku miejsca przed bramą. Zaś bramy garażowe rolowane zwane żaluzjowymi, otwierają się tak samo jak żaluzje. Posiadają napęd elektryczny.
Typ bramy garażowej musimy wybierać nie tylko ze względu na upodobania, lecz także musimy zainteresować się prawidłowym funkcjonowaniem na powierzchni, w której mają działać. Niezmiernie ważny jest podjazd. Jeśli jest mały jesteśmy zmuszeni zrezygnować z typu jakim są bramy garażowe uchylne czy bramy rozwieralne (zobacz ofertę). Nie sprawdzą się one na małej powierzchni. Gdy przestrzeni jest niewiele warto przemyśleć zakup bramy garażowej sekcyjnej lub bramy rolowanej. Duży obszar naokoło domu daje możliwość dowolnego wyboru i nie musimy spoglądać jedynie na funkcjonalność. Wtedy wszystkie dobory zależą od projektu i mamy w tym pełną dowolność.
2018/12/17, 08:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.