W obecnych czasach większość spraw możemy załatwić online – na szczęście urzędy powoli się z tym zgadzają

W ostatnim czasie dostrzegamy liczne próby polskich urzędów, aby dogonić Zachód i znaleźć się w gronie krajów wysokorozwiniętych, które swym obywatelom dają możliwość na załatwianie urzędowych spraw przez internet.

konsultant
maszyna drukarska

Autor: David J
Źródło: http://www.flickr.com
f
Jeszcze kilkanaście lat temu było nie do pomyślenie, by być w stanie ominąć wielkie kolejki do Skarbówki przy oddawaniu sprawozdania podatkowego. Niejeden narzekał, ale był zmuszony odstać swoje. Pracownicy urzędu nie byli zbytnio miło nastawieni do obywateli i twierdzili, że to normalne, że z każdą sprawą trzeba do nich przychodzić i załatwiać ją w okienku.

Jeśli prezentowany tekst wciągnął Cię całkowicie, to sprawdź również inny news, który niewątpliwie posiada nie mniej absorbujące dane.

Szczęśliwie w końcu się to zmienia. Ministerstwo Finansów jakiś czas lat temu uruchomiło Portal Podatkowy, który ma za zadanie ułatwić życie wszystkim zainteresowanym. Mamy możliwość tam znaleźć wiele przydatnych dokumentów oraz wyszukać ciekawe dla nas informacje. Możemy także mieć swoje konto. To znaczne ułatwienie dla właścicieli przedsiębiorstw, którzy teraz dużą ilość spraw mogą załatwiać online. Nawet pisma administracyjne bywają wymieniane z pracownikiem (zobacz jak napisać wypowiedzenie umowy o pracę) urzędu przy użyciu tej platformy. Z jego pomocą nie musimy marnować ważnego czasu i z każdym drobiazgiem jeździć do Skarbówki. Portal Podatkowy ułatwia nam nie tylko oddawanie sprawozdań podatkowych, ale także daje szansę na przykład na ustanowienie pełnomocnictw na kogoś z naszych wspólników.

Dzięki temu mnóstwo administracyjnych spraw będzie mogła za nas zrobić chociażby sekretarka.
Warto założyć profil na Portalu Podatnika, ponieważ bardzo usprawnia to funkcjonowanie oraz oszczędza cenny czas.

, ,

Related posts

Przydatne zalecenia, które pomogą wybrać odpowiednie biuro rachunkowe

Nie każdy posiada kompetencje w dziedzinie rachunkowości, zatem jeżeli zaczyna prowadzić swoją działalność gospodarczą, powinien wybrać właściwe biuro rachunkowe Olsztyn. Kilka użytecznych porad pomoże podjąć trafne decyzje oraz ustrzec się kłopotów powiązanych z kwestiami finansowymi.

Meritum pakiet bez granic

Gdy mamy firmę to chcielibyśmy żeby przynosiła ona duże dochody. Tak, więc, gdy poszukujemy najlepszych rozwiązań, by działać na jak najwyższym poziomie powinniśmy zapoznać się z ofertę banku Meritum.

Zestawienie kredytów gotówki

Każdemu chyba z nas w pewnym momencie braknąć może środków finansowych na jakieś zakupy. Czy ma to być samochód, lodówka czy na przykład wymarzona wycieczka, to w każdym z tych przypadków możemy albo zrezygnować z wymarzonego zakupu, lub jakąś metodą zorganizować potrzebne środki.

Dzisiaj łatwo wyszukać nie tylko korzystną cenowo, ale i dopasowaną lokalizacyjnie ofertę biura rachunkowego

Prowadzenie działalności gospodarczej wymaga posiadania nie tylko wyjątkowych umiejętności organizacyjnych oraz gwarantowania wysokich standardów podczas oferowania usługi czy produktu. W dzisiejszych czasach, żeby nasz interes dobrze się rozwijał, musimy pamiętać także o jego stronie finansowej. Jest to kwestia arcyważna, gdyż jej zaniedbanie grozi nam finansowym krachem, czy też nawet konsekwencjami karnymi.

Biuro rachunkowe

Współcześnie wielką ilość trudności z kwestiami biznesowymi są w stanie pomóc rozwiązywać doświadczeni fachowcy, dla których rachunkowość albo księgowość nie posiadają żadnych sekretów. Dobrze w razie różnorodnych problematycznych kwestii nie zwlekać za dużo i zaczerpnąć kilku istotnych uwag w konkretnych kwestiach. Do tego gatunku problemów należą niewątpliwie liczne problemy z płatnością w większości wypadków również z przeliczaniem stóp procentowych. Biuro rachunkowe pomoże prosto rozwiązać takiego rodzaju kwestie.

Latest posts

Atrakcyjne systemy ogrodzeniowe – w jakich miejscach je kupić?

Przedsiębiorstwo już od ponad 25 lat projektuje oraz produkuje systemy ogrodzeniowe, które są odpowiedzią na oczekiwania nowoczesnej architektury. Systemy ogrodzeniowe gwarantują nowe efekty przestrzenne, estetyczne oraz użytkowe, łącząc niepowtarzalny design z uniwersalnością zastosowań. Jednocześnie bogate doświadczenie w produkcji sit przemysłowych do filtracji i separacji sprawia, iż w procesach produkcyjnych przedsiębiorstwo wykorzystuje zaawansowane technologie, zapewniające wyjątkową trwałość oraz dokładność wykonania wszystkich produktów.

Przydatne zalecenia, które pomogą wybrać odpowiednie biuro rachunkowe

Nie każdy posiada kompetencje w dziedzinie rachunkowości, zatem jeżeli zaczyna prowadzić swoją działalność gospodarczą, powinien wybrać właściwe biuro rachunkowe Olsztyn. Kilka użytecznych porad pomoże podjąć trafne decyzje oraz ustrzec się kłopotów powiązanych z kwestiami finansowymi.

Z jakiego surowca wybudować magazyn bądź garaż

W dzisiejszych czasach przedsiębiorstwa budowlane używają rozmaitego typu materiałów, dzięki czemu mogą kreować tak konstrukcje innowacyjne, jak i tradycyjne. Ostatnimi czasy coraz częściej u biznesmenów i osób prywatnych pojawia się pytanie: czy magazyn albo garaż samochodowy nieodzownie powinny być murowane?

Dlaczego warto korzystać z agencji pośrednictwa, gdy poszukujemy pracy? Jakie są z tym związane korzyści?

Jeszcze kilka lat wstecz proces rekrutacji wyglądał następująco, czyli kandydat idzie do placówki firmy, w jakiej chce pracować i zostawia tam swoje CV razem z listem motywacyjnym. następnie ma miejsce następna próba skontaktowania z potencjalnym pracodawcą, w związku z tym dzwoni oraz pyta, czy może coś wiadomo na temat wyboru kandydata. Dziś tego typu praktyki nie są już aż tak popularne, proces rekrutacji skłania się ku wzorcom z zachodu i to w różnych dziedzinach.