Jaka osoba nam pomoże przy wycenie własnej nieruchomości?

Coraz mniej Polaków decyduje się zakupić dom. Oczywiście najbardziej znaczącą przyczyną owego stanu rzeczy jest nadal trudna sytuacja ekonomiczna kraju, więc nawet zamożni Polacy decydują się poczekać na podjęcie decyzji. A poza tym, banki o wiele mniej chętnie decydują się na podpisanie umowy z klientem - łatwo spostrzec dużo większą liczbę odmów kredytów. Jak w takim razie żyć? Jak sprzedać swoją nieruchomość? Na całe szczęście ten człowiek, który pozna triki zwiększające sprzedaż, a na dodatek umiejętnie podejdzie do wszelakich działań, ma możliwość bez najmniejszego kłopotu sprzedać dom.
nieruchomość na sprzedaż
Napisał: Mark Moz
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Być może to nieco zbytnio optymistyczny osąd, ale zasadniczo sytuacja jest taka, że jeśli solidnie ogarniemy ten temat, pewnie nie będziemy czekali na kupca przez bardzo długi czas. A naturalnie nie należy przesadnie obniżać ceny, ponieważ to akurat dla nas całkowicie nieopłacalne rozwiązanie. Fajnie, że rzeczoznawca majątkowy KGDM może profesjonalnie oszacować wartość naszego domu, działki, etc. Należy korzystać z usług wykonywanych przez rzeczoznawcę majątkowego, bo generalnie jest to jedyna osoba, która umie się tym zająć. Kiedy ocenimy wartość na oko, zapewne znacząco zawyżymy lub obniżymy jego wartość. To pewne.

Pozostałe artykuły

Jak kształtuje się rynek mieszkaniowy we Wrocławiu

Wnętrza w stylu skandynawskim
Napisał: Dekoral.pl
Zainspirowane przez: Dekoral.pl
Jednym z największych, a przy tym najbardziej urokliwych miast w Polsce jest Wrocław. Jego szczególny urok wypływa między innymi z tego, że leży przy brzegu Odry. Przez miasto płynie sama Odra i wiele jej odnóg, do Wrocławia należy również wiele wysp na Odrze. Dzięki temu w mieście można zobaczyć bardzo dużo mostów, co dodaje mu uroku. Wiele z nich to mosty zabytkowe, które wzbudzają zachwyt turystów.


Nie możemy za bardzo polemizować, gdy wycena nieruchomości raczej nie spodoba się nam - przejdź do serwisu. W końcu rzeczoznawca posiada większą wiedzę, wielkie doświadczenie, oszacował przecież dziesiątki majątków. To bardzo dobrze pokazuje, że rzeczoznawca jest specjalistą, któremu zasadniczo należałoby ufać.

Warto także zapamiętać, iż zdecydowana większość Polaków, Węgrów, Niemców czy Francuzów to tzw. wzrokowcy. Czyli bardzo ważne jest to, aby przed wpuszczeniem do swojego domu, miejmy taką nadzieję, że nie na długo, najzwyczajniej w świecie spowodować, iż dom będzie bardziej elegancki, niż każdego dnia. To naprawdę istotne, bo przecież z pewnością zależy nam na bezproblemowej sprzedaży nieruchomości. Nie powinniśmy także zakładać, że poszukiwanie nabywców przez Internet jest aktualnie tak czy siak niekonieczne . Takie rozumowanie jest bezzasadne. Obecność w Sieci zwiększa szanse na sprzedaż nieruchomości.
2018/06/21, 16:41
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.