O wadach architektonicznych, które występują w każdym państwie na świecie

Polskie miasta odmieniły się nie do poznania. Być może jeszcze jest sporo do naprawienia, lecz porównajmy sobie szare, depresyjne miasta z dawnych lat. Ci których nie było wtedy na świecie powinni zerknąć na stare zdjęcia, żeby docenić, co udało się zrobić. Oczywiście, jak każda epoka, i obecna pozostawi po sobie okropne ślady.

miasto

Autor: renee.
Źródło: http://www.flickr.com
Powstało zbyt wiele mało gustownych budynków, miasta nie mają przemyślanego planu przestrzennego, a co więcej w wielu miejscach jest najzwyczajniej niezbyt czysto, bo nikt się nie troszczy o to, aby było trochę bardziej porządnie. Na szczęście to nie jedynie nasz problem.

W każdym kraju odnajdziemy ładniejsze i mniej gustowne miejsca. Można nawet przyznać, iż każde duże miasto poza pięknymi zabytkami, miejscami, które warto zobaczyć odznacza się także wielką brzydotą. W każdym bowiem miejscu są okropne dzielnice, o które nikt nie dba, do jakich przyjezdni się nie zapuszczają. Kiedy wertujemy katalogi znanych miast, widzimy miejsca popularne, sławne, do jakich należy się wybrać nie agregaty prądotwórcze myślimy nad wyglądem całego miasta, tak więc bez trudu możemy potwierdzić: ten Paryż jest cudowny.

miasto

Autor: Alexander Synaptic
Źródło: http://www.flickr.com

A później już na miejscu jesteśmy rozczarowani, że tak to miasto w niektórych miejscach wygląda. Można to porównać do oglądania zdjęcia cudownej dziewczyny. Zdjęcie zostało trochę zmienione, upiększone specjalistycznym programem graficznym, widzimy się z nią na żywo i przeżywamy rozczarowanie. Nie jest tak niezwykle, jak na zdjęciu

Nie należy tego wymagać, nie ma miast idealnych, identycznie jak nie ma państw perfekcyjnych. Nasz kraj, jak pozostałe państwa ma swoje negatywy. Choć brudne place ze zniszczonymi chodnikami zastąpiły skwery z zielenią i wyłożoną kostką brukową – czytaj całość tutaj, to dalej jest sporo do zrobienia. Wydaje się, że jednocześnie najbardziej poważną bolączką naszego kraju w zakresie estetyki jest wczesne zachłyśniecie się różnorodnymi – szlachetnymi i kiczowatymi – wpływami.

Popatrzmy z jednej strony na dziedzictwo kulturowe: kościoły, piękne budowle, a z drugiej na postawione w ich okolicy galerie handlowe i supermarkety. Dzisiaj, takie sklepy są ładniejsze niż te tworzone w latach dziewięćdziesiątych, nie zmienia to jednakże faktu, że powstało ich zbyt dużo, co oznacza, że zostaną one w naszym krajobrazie już na zawsze. Może chociaż w niektórych miejscach uda się je zastąpić czymś bardziej estetycznym, na to jednak potrzeba wielu lat, a może i następnych pokoleń.

, , ,

Related posts

Z jakiego surowca wybudować magazyn bądź garaż

W dzisiejszych czasach przedsiębiorstwa budowlane używają rozmaitego typu materiałów, dzięki czemu mogą kreować tak konstrukcje innowacyjne, jak i tradycyjne. Ostatnimi czasy coraz częściej u biznesmenów i osób prywatnych pojawia się pytanie: czy magazyn albo garaż samochodowy nieodzownie powinny być murowane?

Gdy mamy działalność budowlaną to na pewno wynajem żurawi będzie nam nieodzowny w trakcie roboty

Posiadanie osobistej firmy jest na obecną chwilę kwestią niesamowicie dobrą, dlatego że jeśli tylko popatrzymy na to co się dzieje na rynku pracy to zdecydowanie ujrzymy, że na nieszczęście aby uzyskać bardzo dobrą robotę, jaka będzie się łączyła z stosownym wynagrodzeniem, zdecydowanie musimy starać się kończyć jak najodpowiedniejsze studia i to najlepiej za granicą i najlepiej żebyśmy w tym czasie robili praktykę.

Świetna opcja dla malowania ścian – proste w montażu fototapety

Aranż wnętrz jest obecnie niezmiernie istotny dla każdego człowieka, który pragnie funkcjonować w miłym otoczeniu. Ważny jest każdy szczegół, który wypełnia całość i szczególnie nadaje mieszkaniu jakiś styl. Z tego powodu wskazane jest aby przeznaczyć więcej czasu na zaprojektowanie wystroju indywidualnych pokoi. Należy namyślić się, jak zaaranżujemy ściany, czy jedynie pomalujemy je farbą czy może uświetnimy o zajmujące akcesoria.

Jak urządzić plac zabaw, by spełniał swoje główne zadania? Na jakie elementy musimy zwrócić uwagę?

Nasze place zabaw są coraz bardziej profesjonalnie zadbane i bezpieczne. Jednakże, są trudności mające związek z wybraniem funkcjonalnych urządzeń oraz właściwej nawierzchni, po której bezpiecznie będą biegały dzieci. Na jakie elementy musimy zwracać uwagę, jak pragniemy urządzić bezpieczny oraz atrakcyjny plac zabaw? Plac zabaw to jeden z najistotniejszych elementów zagospodarowania przestrzeni na osiedlu. To przestrzeń, w jakiej dzieci powinny czuć się swobodnie i najbardziej przyjemnie, natomiast rodzice powinni nie bać się o swoje dzieci.

Co to jest napinacz akumulatorowy? Jakie jest jej przeznaczenie?

Jest mnóstwo przyrządów, które upraszczają nam aktywność w pracy i w domu. Jednym z owych przyrządów jest spinarka ręczna. Służy do połączenia materiału przy pomocy polipropylenowych, poliestrowych, papierowych i metalowych opasek. Proste, jednak niezawodne sprzęty służące do manualnego wiązania polipropylenową taśmą większych przedmiotów, także luźno ułożonych produktów na palecie.
Łatwe w obsłudze narzędzia do spinania taśmą polipropylenową, lub poliestrową przy pomocy sprzączki drucianej. Urządzenie zapewnia właściwe naprężenie, także rozcięcie opaski wychodzącej z rolki. Napinacz jest poręczniejszy od paskowacza ze względu na jego wymiary. Do pakowacza jest możliwość zastosować rozmaite szerokości opaski, w zależności od wymogów wiązania.

Domki ogrodowe mogą być wspaniałym pomysłem

Kompostowniki gwarantują nam naturalny nawóz
Kiedy posiadamy ogródek, a w nim sadzimy warzywa to chcemy, żeby jak najlepiej one rosły. Zamiast nabywać gotowe nawozy, co do których przenigdy nie mamy szansy mieć pewności, z czego są zrobione, powinniśmy zatroszczyć się o zrobienie własnego nawozu.

Latest posts

Atrakcyjne systemy ogrodzeniowe – w jakich miejscach je kupić?

Przedsiębiorstwo już od ponad 25 lat projektuje oraz produkuje systemy ogrodzeniowe, które są odpowiedzią na oczekiwania nowoczesnej architektury. Systemy ogrodzeniowe gwarantują nowe efekty przestrzenne, estetyczne oraz użytkowe, łącząc niepowtarzalny design z uniwersalnością zastosowań. Jednocześnie bogate doświadczenie w produkcji sit przemysłowych do filtracji i separacji sprawia, iż w procesach produkcyjnych przedsiębiorstwo wykorzystuje zaawansowane technologie, zapewniające wyjątkową trwałość oraz dokładność wykonania wszystkich produktów.

Przydatne zalecenia, które pomogą wybrać odpowiednie biuro rachunkowe

Nie każdy posiada kompetencje w dziedzinie rachunkowości, zatem jeżeli zaczyna prowadzić swoją działalność gospodarczą, powinien wybrać właściwe biuro rachunkowe Olsztyn. Kilka użytecznych porad pomoże podjąć trafne decyzje oraz ustrzec się kłopotów powiązanych z kwestiami finansowymi.

Z jakiego surowca wybudować magazyn bądź garaż

W dzisiejszych czasach przedsiębiorstwa budowlane używają rozmaitego typu materiałów, dzięki czemu mogą kreować tak konstrukcje innowacyjne, jak i tradycyjne. Ostatnimi czasy coraz częściej u biznesmenów i osób prywatnych pojawia się pytanie: czy magazyn albo garaż samochodowy nieodzownie powinny być murowane?

Dlaczego warto korzystać z agencji pośrednictwa, gdy poszukujemy pracy? Jakie są z tym związane korzyści?

Jeszcze kilka lat wstecz proces rekrutacji wyglądał następująco, czyli kandydat idzie do placówki firmy, w jakiej chce pracować i zostawia tam swoje CV razem z listem motywacyjnym. następnie ma miejsce następna próba skontaktowania z potencjalnym pracodawcą, w związku z tym dzwoni oraz pyta, czy może coś wiadomo na temat wyboru kandydata. Dziś tego typu praktyki nie są już aż tak popularne, proces rekrutacji skłania się ku wzorcom z zachodu i to w różnych dziedzinach.